Szukaj FAQ Album

Autor WiadomoŠ
maykel
Wys│any: 2011-09-23, 20:34   mieszalnik Autocolor
0
UP DOWN

Tak jak w temacie. Poszukuje opinii na temat mieszalnika Autocolor (konwencja ).
Mile widziane wszystkie uwagi, sugestie i rady ;-)

Pozdrawiam

Robertlodz09 
Wys│any: 2011-09-23, 21:54   
0
UP DOWN

Pomˇg│: 61 razy
Sk▒d: ┬ú├│d┬┐
Nexa Autocolor nale┬┐y do PPG ,materia┬│y tak┬┐e s┬▒ na dobrym poziomie :tak: A co kolego chcesz wiedzie├Ž dok┬│adnie ;) Pozdrawiam!

gugun 
Wys│any: 2011-09-24, 10:57   
0
UP DOWN

Pomˇg│: 52 razy
Sk▒d: kuj-pom
firma jak najbardziej ok...jedna lepszych na rynku

maykel
Wys│any: 2011-09-25, 13:25   
0
UP DOWN

A jak cenowo wygl┬▒da ? setka bazy czy akrylu oraz ile kosztuje mieszalnik . :tak:

Robertlodz09 
Wys│any: 2011-09-27, 15:58   
0
UP DOWN

Pomˇg│: 61 razy
Sk▒d: ┬ú├│d┬┐
Takie inf. to tylko kolego mozesz uzyska├Ž u przedstawiciela Nexa Autocolor :tak: Tutaj masz nr. telefonu do oddzia┬│u w ┬úodzi kt├│ry zaopatruje wszystkie ASO w regionie ┬ú├│dzkim i nie tylko ;) Ja r├│wnie┬┐ tam nabywam materia┬│y na swoje w┬│asne potrzeby
Tel. 42 674 15 17.
Pozdrawiam! :spoko:

trze┬╝wy inaczej
Wys│any: 2011-10-27, 10:10   
0
UP DOWN

Pomˇg│: 10 razy
Robertlodz09 napisa│/a:
Nexa Autocolor nale┬┐y do PPG ,materia┬│y tak┬┐e s┬▒ na dobrym poziomie :tak: A co kolego chcesz wiedzie├Ž dok┬│adnie ;) Pozdrawiam!

Witam. Mamy pytanie. Czy w Autocolor wystêpuje taki problem, ¿e po dopasowaniu fiszki i namieszaniu koloru odcieñ w kubku jest inny ni¿ na fiszce?

berag1 
Wys│any: 2011-10-27, 10:35   
0
UP DOWN

Pomˇg│: 7 razy
trze┬╝wy inaczej napisa│/a:
Czy w Autocolor wystêpuje taki problem, ¿e po dopasowaniu fiszki i namieszaniu koloru odcieñ w kubku jest inny ni¿ na fiszce?

Je┬┐eli pytasz o wod├¬ to raczej nie ma tego problemu poniewa┬┐ wzorniki do systemu Aquabase Plus s┬▒ natryskiwane, natomiast je┬Âli pytasz o konwencj├¬ to zdarzaj┬▒ si├¬ przypadki, ┬┐e to co w kubku znacznie odbiega od tego co jest na fiszce bo wzorniki nie s┬▒ ju┬┐ natryskiwane tylko pogl┬▒dowe. ;)

lechler1 
Wys│any: 2011-11-16, 20:13   
0
UP DOWN

robi┬│em w latach 1995-1999 na autocolor w sumie wychowa┬│em si├¬ na tym mieszlniku i mam dobre zdanie o tej mieszalni. dobre krycie dosy├Ž dobra pasowalno┬Â├Ž kolor├│w.
niewiem jak to teraz jest jedno wiem ┬┐e w tych latach co robi┬│em na tym mieszlniku by┬│a baza za 90z┬│/litr a teraz to cena kosmos.
I aby utrzyma├Ž si├¬ na chorym rynku w swoim regionie musia┬│em zmieni├Ž mieszlnie
obecnie posiadam lechlera i profixa i wsp├│lnie daj┬▒ sobie rade. ;)

wro-lak.pl 
Wys│any: 2013-10-14, 23:08   
0
UP DOWN

Witam, wrzuc├¬ par├¬ ┬Âwie┬┐ych info o mieszalniku konwencjonalnym 2K AUTOCOLOR.
Po pierwsze, je┬Âli szukacie taniej bazy do wszystkiego, aby co┬ pochlapa├Ž to na bank si├¬ zawiedziecie.

AUTOCOLOR to kompromis pomi├¬dzy jako┬Âci┬▒ a cen┬▒. Dla tych co ju┬┐ zrozumieli, ┬┐e lepiej kupi├Ž setk├¬ prawdziwej bazy 1:1 ni┬┐ dwie┬Âcie taniochy. T┬▒ setk┬▒ wi├¬cej zdzia┬│asz ni┬┐ Ci si├¬ wydaj├¬. Prosty rachunek np. setka LA7W na mieszalni dla klienta kosztuj├¬ 22z┬│, nawet je┬Âli wygrzebiesz jaki┬ tani mieszalnik 2:1 za 15z┬│ za set├¬ to i tak musisz kupi├Ž tego dwie┬Âcie na element.
Szybko liczymy i wychodzi 30 zeta. T┬▒ ta├▒sza baz┬▒ si├¬ nam├¬czysz, wydasz wi├¬cej, stracisz wi├¬cej czasu a efekt taki sam. Tylko, ┬┐e jeste┬ 8z┬│┬│ w plecy:)
A co najwa┬┐niejsze przychodzisz do mnie po roku domiesza├Ž ten sam lakier na ten sam element bo ju┬┐ zd┬▒┬┐y┬│ si├¬ pogi┬▒├Ž i powtarzalno┬Â├Ž masz blisk┬▒ 100%.
Masz pewno┬Â├Ž ┬┐e odcie├▒ koloru b├¬dzie taki sam. No dobra ju┬┐ si├¬ nachwali┬│em.

Teraz wady;) FISZKI, wzorniki w niekt├│rych przypadkach nieznacznie r├│┬┐ni┬▒ si├¬ od tego co znajdziesz w kubku. Problemy si├¬ zaczynaj┬▒ jak w kolorze jest w ..... DU┬»O per┬│y b┬▒d┬╝ xyralicu. Ale spokojnie nie s┬▒ to jakie┬ dramatyczne r├│┬┐nice, chwilka zabawy z dobarwieniem i jest GIT.

W sumie wyposa¿aj±c siê w mieszalnik 2k AUTOCOLORU:
1. Pracujesz na wysokiej jako┬Âci materiale
2. Zu┬┐ywasz mniej towaru na element
3. Masz powtarzalno┬Â├Ž kolor├│w
4. Mieszalnik zawsze wstawia centrala PPG, wiêc dysponujesz pe³n± opiek± techniczn± i kolorystyczn±.
5. Dostajesz niez┬│y rabat na pigmenty przy niewielkich obrotach. Jeste┬ w stanie obni┬┐y├Ž cen├¬ dla siebie spokojnie poni┬┐ej 20z┬│ za setk├¬ np. LA7W
6. Dodatkowo masz mo┬┐liwo┬Â├Ž umieszania wszystkich AKRYLI z tego samego mieszalnika
7. Cena mieszalnika z pe┬│nym wk┬│adem bez ┬┐adnych zobowi┬▒zuj┬▒cych um├│w obrotowych ok. 14.000z┬│ brutto

Dobra, skoñczy³em;) Wiêcej info pod tel. 533-21-20-99

rafalekk1985
Wys│any: 2014-01-04, 21:36   AutoColor
0
UP DOWN

Wiec ten Autocolor jest najlepszym systemem lakierniczym w PL? jak ma sie do MaxMeyera i Glasurita?

Czy wystêpuj± xiraliki?
Jak jest z pasowalno┬Âci┬▒ kolor├│w?
Czy wchodzi typowe VW-AUDI:LA7W, LC9Z, LB5N, LY7W?
MB 744,147,199?
OPEL 147, 157, 20R?
CITroen: EWP, EZR, KTV, EKQ ,KDK?
Trudniejsze kolory tez wchodz┬▒, czy trzeba wszytko cieniowa├Ž?
Czy s┬▒ wzorniki na motocykle?
Ewentualnie jak podk┬│ady, szpachle, l.bezbarwne?

Pozdrawiam

lakierok 
Wys│any: 2014-01-05, 09:42   Re: AutoColor
0
UP DOWN

Pomˇg│: 9 razy
Sk▒d: Okolice
rafalekk1985 napisa│/a:
Wiec ten Autocolor jest najlepszym systemem lakierniczym w PL? jak ma sie do MaxMeyera i Glasurita?

Czy wystêpuj± xiraliki?
Jak jest z pasowalno┬Âci┬▒ kolor├│w?
Czy wchodzi typowe VW-AUDI:LA7W, LC9Z, LB5N, LY7W?
MB 744,147,199?
OPEL 147, 157, 20R?
CITroen: EWP, EZR, KTV, EKQ ,KDK?
Trudniejsze kolory tez wchodz┬▒, czy trzeba wszytko cieniowa├Ž?
Czy s┬▒ wzorniki na motocykle?
Ewentualnie jak podk┬│ady, szpachle, l.bezbarwne?

Pozdrawiam

Czy najlepszy ? niema idealnego , na pewno minusem s┬▒ wzorniki .
Z tymi kolorami co napisa┬│e┬ nie ma jakiego┬ du┬┐ego problemu ale musia┬│ bym spojrze├Ž na moje pr├│bki , dobrze mie├Ž do tego systemu Spektro , gdy┬┐ wyst├¬puj┬▒ kolory np. citroen KTV gdzie jest historia koloru i np podstawa jest z 2006 roku a potem zmienili w 2011 roku , czyli mamy dwie podstawy ale tylko jeden wzornik , trafi┬│o mi si├¬ tak w kilku firmach np bmw a34 audi , skoda , seat altea , wszystkich kolor├│w nie pami├¬tam ale mog├¬ sprawdzi├Ž we wtorek .

Jest te┬┐ tak ┬┐e np fiat 649 (chyba ten o ile si├¬ nie myl├¬ ) i np ren 632 s┬▒ po 5 wzornik├│w a wersji specjalnych jest ok 30 dla ka┬┐dego koloru, wi├¬c trzeba system pozna├Ž , i cz├¬sto bywa tak ┬┐e w danym kolorze jest oznaczony dany wariant odcienia w jakim najcz├¬┬Âciej wyst├¬powa┬│ .

Frostt.pl

rafalekk1985
Wys│any: 2014-01-05, 10:52   
0
UP DOWN

Na mieszalni posiadasz jeszcze jakies inne mieszalniki?

lakierok 
Wys│any: 2014-01-05, 11:45   
0
UP DOWN

rafalekk1985 napisa│/a:
Na mieszalni posiadasz jeszcze jakies inne mieszalniki?

Mam Mipe

a jakie Ty masz systemy i jak Ci wychodz┬▒ kolory ?

Frostt.pl

rafalekk1985
Wys│any: 2014-01-05, 19:07   
0
UP DOWN

lakierok, Og├│lnie mieszam na Glasuricie, wcze┬Âniej miesza┬│em na Maxmeyerze.

Po ile sprzedajesz autocolor a po ile Mipe? Mipa to jakis akryl ta├▒szy?

lux-moto 
Wys│any: 2014-02-09, 22:54   
0
UP DOWN

witam pod┬│┬▒cze si├¬ pod temat lakierok pono├Ž masz mipe jak to si├¬ sprawuje ? wszyscy zachwalaj┬▒ autocolor nexa nie wiem co wybra├Ž wchodz├¬ w temat :help:

lakierok 
Wys│any: 2014-02-10, 22:21   
0
UP DOWN

lux-moto napisa│/a:
witam pod┬│┬▒cze si├¬ pod temat lakierok pono├Ž masz mipe jak to si├¬ sprawuje ? wszyscy zachwalaj┬▒ autocolor nexa nie wiem co wybra├Ž wchodz├¬ w temat :help:

pisz na PW

Frostt.pl

lux-moto 
Wys│any: 2014-02-13, 06:06   
0
UP DOWN

chyba ci nie mog├¬ wys┬│a├Ž na pw niewiem dla czego

lakierok 
Wys│any: 2014-02-13, 06:58   
0
UP DOWN

lux-moto napisa│/a:
chyba ci nie mog├¬ wys┬│a├Ž na pw niewiem dla czego

a wiadomo┬Âci odbierasz ?

Frostt.pl

lux-moto 
Wys│any: 2014-02-15, 20:13   
0
UP DOWN

nie odbieram wiadomo┬Âci nie wiem co jest porad┬┐

lakierok 
Wys│any: 2014-02-17, 22:16   
0
UP DOWN

lux-moto napisa│/a:
nie odbieram wiadomo┬Âci nie wiem co jest porad┬┐

podaj meila , lub nr. tel .

Frostt.pl

lux-moto 
Wys│any: 2014-02-19, 00:24   
0
UP DOWN

teraz ju┬┐ posz┬│o tematu nie wpisa┬│em ale jaja ...

auto express 
Wys│any: 2015-03-27, 08:35   
0
UP DOWN
auto express

lakierok, witam, mam mieszalnik mipy, a chcia┬│bym dokupi├Ž autocolor konwencje, by┬│bym wdzi├¬czny o opinie na temat tego mieszalnika na priv

LAKIEROWANKO Strona G│ˇwna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Skocz do: