Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 16:42
Autor Wiadomo¶æ
Firewolf1
Wys³any: 2007-09-25, 07:44   LAKIER BEZBARWNY vs PISTOLET NATRYSKOWY
0
UP DOWN

Posty: 12
Witam.
Kupilem jakis czas temu pistolet w klasie hvlp ( z nizszej polki) Jestem z niego zadowolony pod katem malowania bazami. Natomiast nie potrafie nim rozlac dobrze lakieru bezbarwnego.Robilem proby z iloscia lakieru , z gestowcia ,z cisnieniem, odlegloscia od elementu i niestety za kazdym razem wychodzi lekka morka , a jak probuje ja jeszcze dolac to leci bat.
Natomiast pistoletem w klasie HP maluje na lustro
Chcialbym prosic o opinie fachowcow ktorzy maluja niskocisnieniowcami czy pistolety Hvlp nadaja sie do malowania clarem i co moze byc przyczyna, zly sprzet czy moze brak umiejetnosci, doswiadczenia w hvlp
Pozdrowienia dla FORUMOWICZOW
 

online 
Wys³any: 2007-09-25, 19:24   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Jasne, ¿e siê da.

Masz zbyt ma³o doswiadczenia i umiejêtno¶ci na hvlp a do tego byc moze nie bardzo wydajny kompresor i ot. cala filozofia :roll:

Ja te¿ mia³em taki problem na pocz±tku, ale w koñcu sobie opracowa³em co mi lezy i ju¿ jest ok!
Ja lakieruje ¿adkim, na mokro i cieñkie warstwy!
Cisnienie do niedawna na hvlp mia³em 4, a teraz 2 bary ;]

Ca³ym moim problemem by³o sitko w pistolecie miêdzy zbiornikiem na lakier a korpusem. Wywali³em je i od razu lepiej! Sprawd¼ równie¿ to :!:
 
 

Bodzio 
Wys³any: 2007-09-25, 20:27   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Online, dobrze piszesz, to sitko to lipa jest. Mi materia³ nie chcia³ i¶æ w odpowiednich ilo¶ciach, jak je wywali³em to podaje zawsze, bez przycinek :)
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-09-25, 20:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Idzie tym k³a¶æ lakier jak choo choo. Tylko jak pisa³ online wydajny kompresor (dwa bary przy pistolecie), ¿eby ci¶nienie za szybko nie opada³o. Ja k³adê lakier z odled³o¶ci od materia³u ok 10-15 cm i jest ok.
 

maras 
Wys³any: 2007-09-27, 21:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Ja hvlp nie u¿ywam, ale sitko te¿ ju¿ mi trochê problemów sprawi³o, m.in. cykliczne przerwy w malowaniu, co ok 2sekundy przesawa³ lecieæ lakier :roll:
 

harley94
Wys³any: 2007-09-28, 14:29   
0
UP DOWN


Posty: 10
A Ja my¶la³em,¿e mój pistolet jest do d... .Teraz ju¿ wiem o co chodzi³o z tym przerywaniem.To sie dzia³o tylko przy klarze,z baz± nie mia³em problemów.A wiêc sitko w ¶mietnik.
_________________

 

Amiggo 
Wys³any: 2007-09-28, 20:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Nie no bez przesady ! Dlaczego zaraz na ¶mietnik zostaw sobie moze siê jeszcze kiedy¶ przyda lub na pami±tkê. :wink:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group