Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
ShAMAN 
Wys³any: 2011-05-24, 22:53   KOLORY NA MOTORY
0
UP DOWN
Zbieraj±cy wiedzê

Posty: 4
Sk±d: Lubuskie
Witam.

Chcia³bym spytaæ który z obecnych na Polski rynku systemów lakierniczych najlepiej radzi sobie z kolorami motocyklowymi? Mam tutaj na my¶li odnalezienie odcienia po kodzie lakieru i znalezieniu ew. fiszki. I od razu czy wi±¿e siê to z jakim¶ "powiêkszeniem" mieszalnika, oraz palety fiszek?

Wiem, ¿e w Heliosie praktycznie zawsze jest problem nawet z doborem czego¶ podobnego na ca³o¶æ SKUTERA a co dopiero przy naprawie przytartej os³ony jakiego¶ konkretnego motoru. Czy mo¿e ca³a zabawa polega na lakierowaniu kilkoma kolorami? Je¶li tak, to czy jest system, który pozwala skutecznie dobraæ?
 

raf379 
Wys³any: 2011-05-25, 06:49   
0
UP DOWN

Posty: 31
Sk±d: Radzyñ Podl.
W zimê malowa³em owiewki w suzuki 2004. Dobiera³em kolor srebrny po kodzie i to w dodatku przez neta zamówi³em. Mieszalnik STANDOX, kolor w 100% trafiony. Jak takiemu amatorowi wysz³o ok to musz± kolorki pasowaæ. :D
 

ShAMAN 
Wys³any: 2011-05-25, 07:17   
0
UP DOWN
Zbieraj±cy wiedzê

Posty: 4
Sk±d: Lubuskie
dobrze wiedzieæ, ¿e Standox sobie radzi, ale jest jeszcze pytanie czy pigmenty motocyklowe maj± w mieszalniku "standard" czy jest on w jaki¶ sposób poszerzony?
 

lorakkr21 
Wys³any: 2011-05-25, 08:50   
0
UP DOWN
lorakkr21

Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Glasurit albo Max Meyer ma w swojej ofercie w mieszalniku standard " kolorki na motorki " który¶ z tych dwóch ma nie pamiêtam z którego mi lali pzdr
 
 

samurajek
Wys³any: 2011-05-25, 20:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 68
Sk±d: Wroc³aw
Witam
Ja korzystam z lesonala i debbera, zawsze który¶ podpasuje.
Musisz pytaæ czy maja w ofercie mieszalni lakierki motocyklowe
Helios na pewno nie ma takich pigmentów wiec z trójwarstw± bedzie bardzo ciê¿ko
Lesonal tañszy ale nie ma wszystkich kolorów na fiszkach.
Debbeer wiecej fiszek ale dro¿ej wychodzi.
pozdro :cool:
 

mario375 
Wys³any: 2011-07-05, 08:43   
0
UP DOWN

Posty: 5
Sk±d: Soko³ów Podlaski
Ogólnie mówi±c motocykle powinno malowaæ siê ca³e ze wzgledu na kolory trzy lub nawet czterowarstwowe i na dodatek z pog³êbiaczami koloru. Niektórzy maj± problem z pomalowaniem ca³ego motoru, a co dopiero elementy.
_________________
Kolorysta- Debeer Profix Salcomix
 

gugun 
Wys³any: 2011-07-05, 09:56   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
mario375 napisa³/a:
Ogólnie mówi±c motocykle powinno malowaæ siê ca³e ze wzgledu na kolory trzy lub nawet czterowarstwowe i na dodatek z pog³êbiaczami koloru. Niektórzy maj± problem z pomalowaniem ca³ego motoru, a co dopiero elementy.
zgadzam sie z przedmowca oni na motor przwaznie podpasowywuja cos podobnego ale fabrycznie jest to malowane inaczej..jak tez kolega napisal..stad mamy te piekne zywe kolory ktore tak ciezko w jakikolwiek sposob dorobic...
 
 

samurajek
Wys³any: 2011-07-05, 22:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 68
Sk±d: Wroc³aw
Co wy ch³opaki
Tak by³o parê latek temu teraz prawie ka¿dy da siê dorobiæ jak jest numerek albo tabliczka.
Pisze prawie bo czasami receptury nie podaj±.
¯eby na 100 gra³o to trzeba czasami element obok pryskaæ albo ca³y bok
pozdro :cool:
 

popx
Wys³any: 2011-10-07, 12:54   
0
UP DOWN

Posty: 42
RM
 

bachus 
Wys³any: 2011-11-01, 12:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 129
ka¿dy da siê dorobiæ owszem, ale nie kazda mieszalnia uzupe³nia oferte o palete motocyklow±, nawet jezeli ich dostawca oferuje takow±. pigmenty maj± ciekawsze efekty wiec s± dro¿sze.
Motocyklówke polecam z RM
_________________
CUSTOM PAINT is better than ...
... just kidding :P
 

kamilk 
Wys³any: 2013-05-21, 12:31   
0
UP DOWN
kamilk

Posty: 34
Witam. Pozwolê sobie dodaæ swoje trzy grosze,otó¿ je¶li idzie o jedno¶lady typu skuter,to w wiêkszo¶ci przypadków jest nie do zdobycia receptura koloru owiewek,sam siê z tym borykam, bo mam niby niebieski,ale od innego niebieskiego siê ró¿ni ,wiec mo¿na albo prysn±æ ca³o¶æ albo kombinowaæ.Natomiast nie wiem jak jest z markowymi pojazdami, ale w przypadku tzw chiñczyków to nie ma mo¿liwo¶ci pozyskania informacji o kolorze. M moim przypadku jest to "niebieski" ale porównuj±c do innego niebieskiego to mój jest jak by ¿ywszym kolorem,cieplejszym dla oka,a inny po prostu zimny, jak i ciemniejszy.
 

936
Wys³any: 2013-05-22, 22:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
Na motory to ciê¿ko bêdzie ^^
Na motocykle ? zgodze siê z opini±, i¿ lepiej i pewniej jest przemalowac ca³y kolor (np. 2 barwny wzór) na danym poje¼dzie.
Poniewa¿ kolory w duzym stopniu oparte s± o receptury candy...
3 warsty lub 4 warstwy.
S± nieliczni kolory¶ci, którym siê chce bawic z przerobieniem 3 lub 4 warstwy na 2 warstowy lakier - baza, bezbarwny.
Ale takich to ze ¶wiec± szukac.
Poniewa¿ nikomu nie chce siê bawic ze 100 ml. bazy 2 dni :)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime