Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
NOVOL SUPPORT 
Wys³any: 2011-05-05, 09:49   SZKOLENIE W FIRMIE NOVOL VER. 2
0
UP DOWN
PN.-PT. 7:30-15:30


Posty: 83
W drugiej po³owie roku zorganizujemy szkolenie dla u¿ytkowników forum. Proszê o swoje kandydatury na e-mail w nastêpuj±cej formie: Imiê i Nazwisko, dok³adny adres, numer telefonu, e-mail, i dopisek TAK lub NIE je¶li uczestniczono ju¿ w szkoleniach przez nas organizowanych (je¶li tak to w jakim). O proponowanych terminach poinformuje po ustaleniu konkretnych dat.

PS. Zwyczajem jest, i¿ dla wygody uczestników szkolenia (szczególnie tych "z daleka") proponujemy przyjazd dzieñ wcze¶niej i spêdzenie nocy w hotelu a od rana uczestnictwo w warsztatach. Je¶li kto¶ z Pañstwa ju¿ deklaruje taki przyjazd to równie¿ proszê o adnotacjê w mailu zg³oszeniowym. Szkolenie jest bezp³atne, oferujemy nocleg w hotelu i pe³ne wy¿ywienie - na w³asny koszt nale¿y tylko dojechaæ.

E-mail zg³oszeniowy: m.kierczynski@novol.pl
_________________
NOVOLCustomerNETSupport. CarColorIT. NOVOL IT
 
 

Benos77
Wys³any: 2011-05-05, 20:10   
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
szacuneczek...ramiona otwarte w stronê klienta to podstawa...niestety ma³o która z wielkich megakorporacji lakierniczych jest w stanie to poj±æ.
 

ignac2004 
Wys³any: 2011-08-23, 20:05   
0
UP DOWN


Posty: 98
Chcialem goraco podziekowac organizatorom za taka organizacje szkolenia! Rewelacja!
Napisze wiecej jak ju¿ wrócê do domu, póki co pisze z pociagu.
Warto by³o przemierzyæ tyle kilometrów :)
Pozdrawiam
Centomaniak ze ¶l±ska :)
Damian
 

gugun 
Wys³any: 2011-08-24, 07:04   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
a gdzie jakis opis,program szkolenia i inne??moze tez bym sie skusil,z tym ze ja tak bardziej nie novole :D :D no ale moze bym zmienil zdanie:)
 
 

Simon 
Wys³any: 2011-08-24, 08:32   
0
UP DOWN
in¿


Pomóg³: 2 razy
Posty: 97
Sk±d: Zgierz
Witam! Wszyscy uczestnicy szkolenia przybyli do hotelu ju¿ w niedziele wieczorem. Hotel w bardzo dobrej lokalizacji-tu¿ przy trasie A2. Pokoje ³adne i dobra restauracja. Rano wyspani zjedli¶my ¶niadanko i ruszyli¶my na szkolenie. Na miejscu w firmie NOVOL powita³ nas Pan Micha³ Kierczyñski i Tomasz Tomczak (Prowadz±cy szkolenie teoretyczne). W zwi±zku z tym ¿e jako grupa bili¶my na ró¿nych poziomach wtajemniczenia w sztukê lakiernicz± szkolenie zosta³o rozpoczêto od podstaw:
-przygotowanie powierzchni, szpachlówki, podk³ady akrylowe, epoxydowe, reaktywne, materia³y ¶cierne , ogólnie wszystkie etapy prac i zwi±zane z nimi materia³y zosta³y omówione. Pan Tomasz Tomczak chêtnie odpowiada³ na wszystkie pytania i obali³ wiele mitów, podaj±c przy tym konkretne przyk³ady. Oko³o godziny 13 obiadek, nastêpnie godzina teorii po czym przeszli¶my na warsztat , gdzie przeszli¶my do praktyki. Technik Rafa³ Mania okaza³ siê go¶ciem który nas rozbroi³ ;) rzeczywi¶cie ma gadane...a przy tym bardzo du¿± wiedzê popart± latami do¶wiadczenia. W pierwszym dniu pokaza³ jak i jakich u¿ywaæ podk³adów i szpachli.oko³o 15 KONIEC i powrót do hotelu. o 19 firmowym sprinterem z Panem Micha³em i Tomaszem pojechali¶my na krêgle,piFFko i co¶ do tego ;) pó¼niej kolacja i o 23 powrót.
Nastêpny dzieñ to omówienie lakierów bezbarwnych i dodatków do lakierów a nastêpnie praktyka-technologia mokro na mokro i kto chcia³ lakierowa³ wod± kto chcia³ konwencj± dowolnego koloru-lakiery bezbarwne te¿ do wyboru. Elementy do lakierowania-kto co chcia³:æwiartki, b³otniki,maski,drzwi.

Warsztat bardzo profesjonalnie wyposa¿ony urz±dzeniami najlepszych ¶wiatowych producentów. Bardzo fajna atmosfera i przystêpny przekaz wiedzy.Dostali¶my sporo GRATISÓW i certyfikaty.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony i pragnê serdecznie podziêkowaæ Micha³owi,Tomaszowi i Rafa³owi , poniewa¿ na prawdê siê spisali i lepiej tego zrobiæ ju¿ siê chyba nie da³o-pe³en profesjonalizm i szacunek dla ich pracy.
Ka¿demu serdecznie POLECAM.
Pozdrawiam równie¿ : Damiana,£ukasza,Mateusza,£ukasza i Grzegorza ;)
_________________

 
 

gugun 
Wys³any: 2011-08-24, 08:37   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Simon napisa³/a:
krêgle,piFFko i co¶ do tego
i do tego dupy jak ktos chcial :D :D :D wyglada to bardzo apetycznie ;P ;P ;P
 
 

ignac2004 
Wys³any: 2011-08-24, 09:11   
0
UP DOWN


Posty: 98
Dok³adnie :) My¶lê, ¿e nie ma sensu niczego wiêcej dodawaæ bo simon uj±³ to idealnie :tak:
Kto mia³ byæ a nie przyjecha³, niech ¿a³uje, nie wie co straci³.
Pozdrawiam wszystkich uczestników i organizatorów.
Szerokie pok³ony w stronê Rafa³a, Tomka i Micha³a za wszystko :spoko:
To teraz czekamy na resztê ch³opaków a¿ siê wypowiedz± :spoko: :spoko: :spoko:
 

leviatanm
Wys³any: 2011-08-24, 18:45   
0
UP DOWN

Posty: 43
Potwierdzam!!!
By³em, widzia³em, piwo pi³em, sporo sie nauczy³em i sporo wynios³em :D
Mam tylko tak± cich± nadziejê ¿e przy nastepnej takiej akcji te¿ mnie przygarn± ;)
 

gugun 
Wys³any: 2011-08-24, 18:51   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
leviatanm napisa³/a:
piwo pi³em
wiec musialo byc super
leviatanm napisa³/a:
sporo wynios³em
ty zlodzieju ^^ ^^ ^^ ^^ :D :D :D
 
 

grzesu3
Wys³any: 2011-08-24, 19:41   
0
UP DOWN

Posty: 50
To i ja co¶ dorzucê od siebie. ^^

Szkolono pe³na profeska. Wiedza jak± wynios³em z pewno¶ci± zaowocuje w przysz³o¶ci :D :D .
Serdeczne podziêkowanie w stronê organizatorów i osób, które czuwa³y nad wszystkim.

Dziêki PANOWIE ;) ;)

Szkoda mi tylko £ukasza i jego perfum :cool:
 

bachus 
Wys³any: 2011-08-24, 21:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 129
jak Koledzy wspomnieli - szkolenie pierwsza klasa ;)
Dziêkujê organizatorom i kolegom za mi³± atmosferê. Mam nadziejê, ¿e WSPÓLNIE uda nam siê rozwijaæ lakiernictwo w PL i budowaæ w³a¶ciw± opiniê o lakiernikach i firmie NOVOL.
Jutro dorzucê fotki, a mo¿e jeszcze dzi¶ !!

Pozdrawiam
£ukasz £.

[ Dodano: 2011-08-24, 21:04 ]
grzesu3 napisa³/a:
... i jego perfum :cool:


mi te¿ :P nie mniej jednak warto by³o je po¶wiêciæ :)

a ¿eby¶ wiedzia³ jak± Pani± pozna³em w poci±gu .... :D a w³asciwie jeszcze na stacji :P
 

leviatanm
Wys³any: 2011-08-24, 21:41   
0
UP DOWN

Posty: 43
a i zegarek sie znalaz³ w walizce :D
a t± Pani± to i ja pozna³em, ca³kiem ca³kiem :P sympatyczna
warto by³o siê spó¼niæ na poci±g :D
 

bachus 
Wys³any: 2011-08-24, 21:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 129
ma³o powiedziane :P jest modelka :) ma sesje w Wawie. Jutro mamy spotkanko :P
a jej galeria ..... masakra:P

[ Dodano: 2011-08-24, 21:53 ]
poznajesz ?? :


Uploaded with ImageShack.us
_________________
CUSTOM PAINT is better than ...
... just kidding :P
 

leviatanm
Wys³any: 2011-08-24, 22:07   
0
UP DOWN

Posty: 43
aszzsz kurde, poznaje.
a mowi³em juz na peronie pkp ze to jest przeznaczenie :P
 

grzesu3
Wys³any: 2011-08-25, 06:41   
0
UP DOWN

Posty: 50
Czyli dobrze,¿e siê spó¼nili¶cie na poci±g ^^ ^^
 

NOVOL SUPPORT 
Wys³any: 2011-08-25, 08:01   
0
UP DOWN
PN.-PT. 7:30-15:30


Posty: 83
Dziêkujemy Panowie za przyjazd, wszystkie pozdrowienia i s³owa uznania. Mam nadziejê, ¿e ¿aden z Was nie ¿a³uje obecno¶ci na szkoleniu oraz, ¿e ka¿dy nauczy³ siê u Nas czego¶ co zaprocentuje w najbli¿szym czasie. Pamiêtajcie, ¿e nie zawsze to co "zagraniczne" jest lepsze ni¿ Polskie a czêsto jest wrêcz odwrotnie. Zawsze mo¿ecie na nas liczyæ i ¿adne Wasze pytanie dotycz±ce naszych wyrobów czy technik lakierniczych nie zostanie bez odpowiedzi.

Swoj± drog± widzê, ¿e nie tylko korzy¶ci, hmmm... lakiernicze, wynik³y z przyjazdu... :) Przynajmniej dla £ukasza ^^

Wszystkich serdecznie pozdrawiam i przekazujê równie¿ pozdrowienia od Tomka i Rafa³a. ;)

PS. Najwa¿niejsze, ¿e ju¿ wiecie jak i co z t± "powierzchni±"!! ^^ :D
_________________
NOVOLCustomerNETSupport. CarColorIT. NOVOL IT
 
 

bachus 
Wys³any: 2011-08-25, 08:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 129
Szczerze jedn± z rzeczy, która najbardziej mnie cieszy to to, ¿e spotka³a siê grupa osób , która na prawde widzi w lakiernictwie cos wiecej anizeli jedynie po³srodek na przetrwanie w dzisiejszych czasach - "bo co¶ trzeba robiæ". Strasznie mnie cieszy, ¿e mog³em poznaæ pasjonatów tego "sportu" :)

Wywioz³em z Novolu 100kg pozytywnej energi pomieszanej z pasj± o d³ugim potlifie i twardosci bliskiej 200s. :P Mysle , ¿e to na d³ugi czas da mi si³y by walczyæ z "chodzeniem na skróty" promowanym przez w³ascicieli warsztatów.

Druga rzecz - ju¿ uda³o mi siê porozmawiaæ z jedn± z firm w Warszawie , która udostêpni Yamahe R1 by pokazaæ zastosowanie linii SPECTRAL w naprawie i customizingu.
Zdradze, ¿e przyozdobiona bêdzie grafik± ... no jak ¿eby inaczej :P
A po za pê³n± lini± spectral swoje zalety pokaze lakier Ultra, za którego poznanie równie¿ dziêkujê, poniewa¿ w³asnie rewolucjonizuje moj system pracy z aerografi±.
_________________
CUSTOM PAINT is better than ...
... just kidding :P
 

ignac2004 
Wys³any: 2011-08-25, 10:20   
0
UP DOWN


Posty: 98
No.. a ja zawin±³em siê do KFC na stacji PKP. Wracam a tam £ukasz z niespodziank± siedzi na peronie ;)


P.S. £ukasz jaki¶ link do galerii? :help:
 

gugun 
Wys³any: 2011-08-25, 13:09   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
panie novol moze by kolejne szkolenie zorganizowal bo chlopaki mi tylko checi narobili tymi panienkami bro i innymi a przy okazji by wyniosl cos nowego... :D :D :D
 
 

NOVOL SUPPORT 
Wys³any: 2011-08-25, 14:07   
0
UP DOWN
PN.-PT. 7:30-15:30


Posty: 83
To bardzo mi³a ta niespodzianka...:)

Szkolenie pewnie bêdzie ale ju¿ nie w tym roku poniewa¿ dzia³ szkoleñ ma bardzo napiêty
terminarz. Aha no i Panie to jak widaæ we w³asnym zakresie - ¿eby nie by³o.


PS. £ukasz sprawd¼ maila i odpowied¼ mi na niego je¶li mo¿esz. (skrzynka na lakierowanku i prywatna).
_________________
NOVOLCustomerNETSupport. CarColorIT. NOVOL IT
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-08-25, 15:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
To ja te¿ chetnie przyjade na takie pokazy ,nazywane szkoleniami ;) Pozdrawiam! ;)
 

ignac2004 
Wys³any: 2011-08-25, 16:18   
0
UP DOWN


Posty: 98
Ch³opaki ;) To lewe poszycie b³otnika tylnego co go Pan Rafa³ Lakierowa³,
to nie by³a Ibiza mk1 ;)

Dzisiaj przyluka³em na parkingu i ona z lewej strony ma wlew paliwa a tam nie by³o.
Nie ma te¿ wt³oczenia na klamkê, bo klamkê ma normaln± :rotfl:
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-08-25, 21:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
NOVOL SUPPORT napisa³/a:
Szkolenie pewnie bêdzie


No to siê spotkamy, zapisa³em siê, czekam na ustalenie terminu - pa¼dziernik/listopad.
Pozdrawiam.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Siekiera
Wys³any: 2011-08-26, 00:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
bachus napisa³/a:
ma³o powiedziane :P jest modelka :) ma sesje w Wawie. Jutro mamy spotkanko :P
a jej galeria ..... masakra:P


fiu fiu, widzê ¿e szkolenie owocne ;P ³adne te brzoskwinki :D


PS. a przedstawiciele novola w dalszym ci±gu zapisuj± na szkolenia?
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-08-26, 00:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Siekiera napisa³/a:
PS.

Nie.
Jadê z ekip± innego forum. :spoko:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

damian 
Wys³any: 2011-08-26, 12:45   
0
UP DOWN

Posty: 113
Sk±d: Lublin
za³ujê, ¿e dopiero wczoraj zobaczy³em ten temat, bo te¿ bym chêtnie przyjecha³ :)
 

Siekiera
Wys³any: 2011-08-26, 13:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Lackdoctor napisa³/a:
Siekiera napisa³/a:
PS.

Nie.


A sk±d wiesz ¿e nie zapisuj±? Zawsze jak trzeba by³o kogo¶ wys³aæ to sz³o za³atwiæ. Sprawdzê to.


Robili¶cie na szkoleniu klarem 555? Jak wysz³o?
 

ignac2004 
Wys³any: 2011-08-26, 13:57   
0
UP DOWN


Posty: 98
555 robi³ chyba tylko bachus,
Ja robi³em 505k±, wra¿enia bardzo pozytywne :spoko:
 

Simon 
Wys³any: 2011-08-26, 14:12   
0
UP DOWN
in¿


Pomóg³: 2 razy
Posty: 97
Sk±d: Zgierz
bachus robi³ lakierem ULTRA a to co innego

Reszta robi³a 505 i wra¿enia jak napisa³ ignac2004 bardzo pozytywne-do tej pory u¿ywa³em 570 ale wypróbujê 505 w swoich warunkach bo przekonali mnie na szkoleniu co do zalet lakierów VHS.

Swoj± drog± kto zostawi³ u mnie w baga¿niku literek lakieru 505???jakim¶ cudem mam dwie puszki ale niestety jeden utwardzacz.... :sciana:
_________________

 
 

ignac2004 
Wys³any: 2011-08-26, 16:00   
0
UP DOWN


Posty: 98
Nadal czekamy na zdjêcia od £ukasza :spoko:
 

bachus 
Wys³any: 2011-08-26, 18:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 129
hej. jak zmniejszyc romizar 70 zdjec naraz ? zeby ³±twiej je wrzucic ?
_________________
CUSTOM PAINT is better than ...
... just kidding :P
 

Simon 
Wys³any: 2011-08-26, 18:53   
0
UP DOWN
in¿


Pomóg³: 2 razy
Posty: 97
Sk±d: Zgierz
programem XnView-tam jest opcja w pasku na góre konwersja wielu plików.pozdro ;)
_________________

 
 

gugun 
Wys³any: 2011-08-27, 14:19   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Simon, super asterka
 
 

Simon 
Wys³any: 2011-08-28, 23:32   
0
UP DOWN
in¿


Pomóg³: 2 razy
Posty: 97
Sk±d: Zgierz
polecam zapoznanie siê z filmem http://www.youtube.com/wa...feature=related
:D

Rafa³ daje rade :cool:
_________________

 
 

leviatanm
Wys³any: 2011-08-29, 06:21   
0
UP DOWN

Posty: 43
dobry jest ;)
"jak macie tak± pop... powierzchniê...." :D :D:D
 

grzesu3
Wys³any: 2011-08-29, 12:06   
0
UP DOWN

Posty: 50
leviatanm napisa³/a:
dobry jest ;)
"jak macie tak± pop... powierzchniê...." :D :D:D


dok³adnie :spoko:
 

senior
Wys³any: 2011-08-29, 23:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Simon napisa³/a:
polecam zapoznanie siê z filmem http://www.youtube.com/wa...feature=related
Witam. Jest to mój pierwszy post na forum wiêc na pocz±tek siê witam.
A teraz odno¶nie tego filmiku:
¯eby nie by³o to nie mam zbytnio nic do novola bo wiele lat u¿ywa³em kilku ich produktów ale...... Ale jako ¿e jest to film a w zasadzie materia³ szkoleniowy tej firmy to powiem ¿e jest z lekka lip± i dla niektórych mo¿e byæ w pewnym sensie antyreklam±.
Jest to materia³ szkoleniowy i reklamowy wiêc powinien byæ dograny na tip-top ka¿dy najdrobniejszy szczegó³. A tu miêdzy innymi:

1- MARKOWA wiertarka z atestami znanej i cenionej w ¶wiecie firmy NU POWER
2- Niedostatecznie rozmieszany podk³ad akrylowy którego grudy lec± do kubka przed wymieszaniem z utwardzaczem
3- Obróbka podk³adu maszynk± na twardej stopie tylko wzd³u¿ drzwi poziomo gdy ich krzywizna jest pionowa co widaæ po przej¶ciach podk³ad-stary lakier
4- Po wypylonej warstwie bazy przy takich pociarapanych paznokciach i skórkach lepiej nadal chowaæ je w rêkawiczkach - wiem ¿e to nie salon kosmetyczny a warsztat ale reklama to reklama
5- Miêdzy baz± a klarem wszystkie czynno¶ci by³y wykonywane w rêkawiczkach a finalne przecieranie ¶ciereczk± antystatyczn± ju¿ go³ymi rêkoma i na dodatek z³o¿on± ¶cierk± gdzie ryzyko dotkniêcia go³± czê¶ci± rêki jest prawie 100% a wtedy bêd± w ok 90% oczka t³uszczu - ratuje to z lekka 1 niepe³na warstwa ale... to szkolenie i reklama
6- Do klaru Pani narrator zaleca pistolet ¶redniego ci¶nienia klasy RP. Na filmie jest w³a¶nie taki u¿ywany ale daleko mu do ¶redniego bo sata RP ma chyba najwiêksze robocze ci¶nienie wyj¶ciowe z najpopularniejszej czo³ówki - je¶li siê nie mylê to ma do niemal 100% wiêksze od czê¶ci konkurencji. Pomijaj±c szczegó³y daleko wyprzedza ¶rednio¶æ.
7- Sucha warstwa klaru 505 to grubo¶æ oko³o 50-60 mikrometrów. Je¶li chodzi o te od 0 do 25mm to grubo¶æ jednego to oko³o 1,5 centymetra, wiêc razy 60 daje 90cm czyli prawie jeden metr - to chyba sporo i jest du¿e ryzyko zgazowania :D
No chyba ¿e to jest 50-60 mikronów to wtedy ok

8- Inne uwagi typu szpachlowanie, ilo¶æ utwardzacza do szpachli wykoñczeniowej, inne sposoby obróbki, sposób cieniowania zderzaka ju¿ pomijam bo to kwestie ju¿ dyskusyjne.

Jak wspomina³em nie mam nic do NOVOLA ale do filmu szkoleniowo - reklamowego mo¿na by³o siê przy³o¿yæ lepiej. A nawet powinno.
Lecz ogólnie dla laika jest to i tak ¶wietna baza wyj¶ciowa.
Pozdrawiam i bez urazy.
  
 

ignac2004 
Wys³any: 2011-08-29, 23:18   
0
UP DOWN


Posty: 98
leviatanm napisa³/a:

"jak macie tak± pop... powierzchniê...." :D :D:D


Has³o wyjazdu :rotfl:
 

Siekiera
Wys³any: 2011-08-30, 08:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
senior napisa³/a:
7- Sucha warstwa klaru 505 to grubo¶æ oko³o 50-60 mikrometrów. Je¶li chodzi o te od 0 do 25mm to grubo¶æ jednego to oko³o 1,5 centymetra, wiêc razy 60 daje 90cm czyli prawie jeden metr - to chyba sporo i jest du¿e ryzyko zgazowania :D
No chyba ¿e to jest 50-60 mikronów to wtedy ok


Ja nie mam nic do ciebie (choæ to twój pierwszy post :> ) ale taki fachowiec jak ty powinien wiedzieæ ¿e mikrometr i mikron to ta sama jednostka ^^

Polecam te¿ dok³adnie siê zastanowiæ nad tym co kolega napisa³ o mikrometrze. Czasami dobrze jest przeczytaæ co jest napisane na narzêdziu pomiarowym (jednostki) ¿eby siê pó¼niej publicznie nie kompromitowaæ :tak:
 

senior
Wys³any: 2011-08-30, 16:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Siekiera napisa³/a:
mikrometr i mikron to ta sama jednostka
Witam. Tu masz racjê i dopiero to sprawdzi³em w wikipedii.
Parê ³adnych lat temu cztery lata pracowa³em z tym narzêdziem 5 dni w tygodniu i zawsze nazywa³ siê mikrometrem a jednostki mikronami - i tak te¿ by³y opisane s³ownie warto¶ci na rysunkach technicznych wykonywanych wyrobów.
Tak wiêc mikron i mikrometr w sensie jednostki miary to to samo.

Oraz mikrometr i mikromierz jako narzêdzia pomiarowe to te¿ to samo - je¶li drugie Twoje zdanie mia³o to podwa¿aæ to tym razem Ty pope³ni³e¶ b³±d :)

Tak czy inaczej reszta pozostaje bez zmian.
 

ignac2004 
Wys³any: 2011-09-06, 10:29   
0
UP DOWN


Posty: 98
Gdzie s± foty ja siê pytam :cool:
 

grzesu3
Wys³any: 2011-09-08, 10:25   
0
UP DOWN

Posty: 50
ignac2004 napisa³/a:
Gdzie s± foty ja siê pytam :cool:


£ukasz pewnie zapracowany lub zapomnia³ :D :D
 

Simon 
Wys³any: 2011-09-25, 22:01   
0
UP DOWN
in¿


Pomóg³: 2 razy
Posty: 97
Sk±d: Zgierz
£ukaszu £ukaszu gdzie te foty?????
_________________

 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-09-27, 16:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Mam pytanie: S± planowane jakie¶ szkolenia w Novolu w najbli¿szym czasie? ;) Pozdrawiam!
 

gugun 
Wys³any: 2011-09-27, 18:19   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Cytat:
S± planowane jakie¶ szkolenia w Novolu
a co nakrecili cie chlopaki tym chlaniem piwa dupami itp??
 
 

lakierok 
Wys³any: 2011-09-27, 20:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
No gugun Ja by³em na takim szkoleniu w zesz³ym roku i nie by³o ¿adnego chlania pe³na kultura, a co kto robi na boku i wypisuje durnoty na forum to inna sprawa.

By³em na produktach i kolorystyce i du¿o wiedzy wywioz³em.
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

grzesu3
Wys³any: 2011-09-28, 07:43   
0
UP DOWN

Posty: 50
Podzielam wypowiedz kolegi :)
 

gugun 
Wys³any: 2011-09-28, 12:13   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
lakierok napisa³/a:
o gugun Ja by³em na takim szkoleniu w zesz³ym roku i nie by³o ¿adnego chlania pe³na kultura, a co kto robi na boku i wypisuje durnoty
nie unos sie tak...logiczne ze jak sie tylu chlopow spotka to nie beda siedziec w hotelu i sie nudzic:)wiedza wiedza,a glowny + ze mozna sobie poprobowac materialow bez kupowania,i dopiero jak cos ci sie spodoba to robisz tym u siebie,bo w ciemno to wiadomo jakie to koszty kupic sobie lakier ktory moze sie okazac porazka po polakierowaniu jakiegos auta..
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-09-29, 09:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
gugun napisa³/a:
co nakrecili cie chlopaki tym chlaniem piwa dupami itp

Nie ,tylko tym "gratisowym" hotelem ;) Mia³bym sie gdzie wyspaæ :D A tak na powa¿nie to z pracy na Novola mnie nikt nie wy¶le ;) Pozdrawiam! :spoko:
 

NOVOL SUPPORT 
Wys³any: 2011-10-06, 08:49   
0
UP DOWN
PN.-PT. 7:30-15:30


Posty: 83
Szkolenie oczywi¶cie jest w planach chocia¿ przewidujemy wprowadzenie kilku zmian dotycz±cych rejestracji i zobowi±zañ co do kosztów poniesionych przez Firmê w razie nieobecno¶ci uczestnika bez wcze¶niejszej informacji. My¶lê, ¿e wszyscy rozumiej± takie podej¶cie. Moim zdaniem skrajn± nieodpowiedzialno¶ci± jest potwierdzanie przyjazdu i pytanie o szkolenie w 10 mailach a koniec koñców nieobecno¶æ bez informacji. Co do wypowiedzi o kulturze na szkoleniu to my¶lê, ¿e powinny siê wypowiedzieæ osoby, które w nim uczestniczy³y. W kilku szkoleniach organizowanych przez moj± osobê uczestniczyli naprawdê inteligentni ludzie - bardzo mi³o by³o siê z nimi spotkaæ i porozmawiaæ przy piwku czy soku i krêglach. Nigdy nie by³o mowy o ¿adnym "chlaniu"...
Pozdrawiam!!
_________________
NOVOLCustomerNETSupport. CarColorIT. NOVOL IT
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime