Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
KK 
Wys³any: 2015-01-10, 18:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Na iglicy jest przewa¿nie ¶lad, który odzwierciedla otwór w dyszy materia³owej. Do sprawdzenia na oko czy sata ma metryczny otwór, wystarczy zmierzyæ iglicê.
Musia³bym na to zerkn±æ, jak mnie zmotywuje kto¶ to pomierzê to dok³adnie, ale nie chce mi siê wy³aziæ do gara¿u znowu bo wieje :D
_________________

 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-10, 21:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Tak tylko dla przypomnienia Krzysiu:
ja: Ja te¿ zauwa¿y³em ¿e Sata wiêcej ¿re ni¿ Optima której u¿ywa³em wcze¶niej, ale za to jest du¿o szybsza. Zanim obszed³e¶ z Optim± auto dooko³a, to bola³o przedramie. Po drugiej warstwie to ju¿ by³y zakwasy :) A sata 4000 jako¶ tak szybciutko sobie radzi z calakami.
KK napisa³/a:
Jak± optimê mia³e¶?

ja: 900 fi1.4
KK napisa³/a:
Jak ma sobie Sata szybciutko nie radziæ jak dysza wiadro jest.

ja: ale Optime te¿ mam 1.4
KK napisa³/a:
Sata 1.3 to jak iwata 1.5/1.6
Sata nie ma metrycznych dysz. Przynajmniej nie ka¿da.

ja:jak nie zapomnê jutro, to zmierzê z ciekawo¶ci mikrometrem czubek iglicy
Lackdoctor napisa³/a:
trze¼wy inaczej napisa³/a:
to zmierzê z ciekawo¶ci mikrometrem czubek iglicy

Heheh.
A w którym miejscu?
Bo czubek to sto¿ek, wiêc podziwiam za pomys³.
Jesli moge podpowiedzieæ.
Zamiast kaleczyæ suwmiark±
trze¼wy inaczej napisa³/a:
mikrometrem
jesli takow± posiadasz, ¶cianki otworu dyszy materia³owej to mo¿e po prostu luknij na s±siednie forum i przeczytaj jak to z pó³ roku ludziska mêczyli prosty temat otworów niemetrycznych w sacie.

Mi mo¿esz prostemu cz³owiekowi wyt³umaczyc JAK za pomoc±
trze¼wy inaczej napisa³/a:
mikrometr
chcia³e¶ dokonaæ tego pomiaru sto¿ka czubka iglicy. :spoko:


My¶lê, ¿e przeciêtny czytelnik tego forum rozumie sens mojej rozmowy z KK w któr± ty brutalnie nieproszony wlaz³e¶ ze swoimi teoriami, które niebawem poddamy próbie.

Na obecnym etapie z wiadomych wzglêdów nie chcê szerzej wypowiadaæ siê na ten temat pomiarów o których pisa³em i których mo¿liwo¶æ przeprowadzenia mam zamiar udowodniæ.
Natomiast jest jeszcze jedna kwestia. Poniewa¿ ¿yjemy w kraju, gdzie na szczê¶cie nikt ani nic nie jest w stanie zmusiæ Cie Krzysiu do bli¿szej znajomo¶ci z Panem Jerzym, chcia³bym aby¶ wniós³ zabezpieczenie na wypadek przegranej w kwocie równej warto¶ci kabiny która ja ofiaruje tobie w przypadku mojej przegranej. To na wypadek gdyby¶ jednak nie zdecydowa³ siê na mi³osne uniesienia z Panem Jerzym, co oczywi¶cie mnie nie ¼dziwi. Zabezpieczenie mo¿e byæ w formie weksla. Ja w przypadku wygranej zobowi±zuje siê przeznaczyæ te pieni±dze na cele spo³eczne.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-01-10, 22:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
trze¼wy inaczej napisa³/a:

KK napisa³/a:
Sata 1.3 to jak iwata 1.5/1.6
Sata nie ma metrycznych dysz. Przynajmniej nie ka¿da.

ja:jak nie zapomnê jutro, to zmierzê z ciekawo¶ci mikrometrem czubek iglicy


Jak zwykle zero konkretów.
My o dziurze, Ty o bolcu ;)

Przykro mi ¿e znasz takich Jurków, ale ja nikomu ¿ycia nie uk³adam.

trze¼wy inaczej napisa³/a:
My¶lê, ¿e przeciêtny czytelnik tego forum rozumie sens mojej rozmowy

Mam nadziejê ¿e widaæ rzeczowo¶æ w grubo¶ciach bolca.

trze¼wy inaczej napisa³/a:
chcia³bym aby¶ wniós³ zabezpieczenie na wypadek przegranej w kwocie równej warto¶ci kabiny która ja ofiaruje tobie w przypadku mojej przegranej.


Nie strasz bo widzê ¿e zero konkretów a same dyrdyma³y.

Zadanie jest proste.

Jak ju¿ wcze¶niej napisa³em rozmawia³e¶ z @KK o wymiarowaniu dyszy a wielko¶æ tej¿e chcia³e¶ sprawdziæ dokonuj±c pomiaru sto¿ka iglicy za pomoc± mikrometra.
Czy co¶ chcesz dodaæ aby sytuacja by³a jasna ?
Bo mam jeszcze jedn± kwestie,,, ale to taka niespodziewanka na podsumowanie.
Nic z³ego,, bez obaw.

Wiêc prosze okre¶l za co chcesz mi kabinkê sprezentowaæ?
Miejsce szykowaæ?
Notariusza umawiaæ?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-10, 22:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Na szczê¶cie Krzysiu, nie masz wiêkszego wp³ywu na to o czym rozmawia³em z KK. A to, ¿e znów nadinterpretujesz czytany tekst ponad jego rzeczywiste znaczenie, kompletnie mnie nie obchodzi i nie jest moim problemem. Co do konkretów - proszê o cierpliwo¶æ.
Je¿eli mo¿esz, to umów notariusza gdzie¶ w £odzi. Trzeba siê te¿ zorientowaæ czy tutaj urz±d celny nie powinien byæ powiadomiony bo to zak³ad i chyba wygrana podlega opodatkowaniu.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-01-10, 22:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
To jeszcze napisz co jest przedmiotem sporu Twoim zdaniem.
¯eby jasno¶æ by³a.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-10, 23:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Patrz trzy posty wy¿ej.
 

mariusz80 
Wys³any: 2015-01-10, 23:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
A nie pro¶ciej jest zmierzyæ sam otwór w dyszy od strony zewnêtrznej pistoletu? Tak mi siê wydaje. Nigdy tego nie mierzy³em, ale widaæ to go³ym okiem, ¿e dysza w modelu Rp 4000 1.3 jest du¿o wiêksza od dyszy 1.4 w 100 Rp. Wiêc napewno, która¶ z nich nie jest metryczna.
_________________

 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-10, 23:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
mariusz80 napisa³/a:
A nie pro¶ciej jest zmierzyæ sam otwór w dyszy od strony zewnêtrznej pistoletu? Tak mi siê wydaje. Nigdy tego nie mierzy³em, ale widaæ to go³ym okiem, ¿e dysza w modelu Rp 4000 1.3 jest du¿o wiêksza od dyszy 1.4 w 100 Rp. Wiêc napewno, która¶ z nich nie jest metryczna.

Oczywi¶cie, ¿e pro¶ciej. S³u¿y do tego mikrometr wewnêtrzny albo macka pomiarowa. Mo¿na to tez zmierzyæ metod± pomiaru po¶redniego, a jak to zrobiæ, poka¿e w fotorelacji z realizacji zak³adu wzajemnego z u¿ytkownikiem lackdoctor.
 

KK 
Wys³any: 2015-01-10, 23:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Sprawd¼ i bêdzie wiadomo dok³adnie co i jak.
_________________

 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-01-11, 10:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Mam pro¶be do trze¼wego.
Nie pisz mi na PW o zadnych ustaleniach, lecz konkretnie tu w przestrzeni publicznej pisz.

Mój punkt widzenia jest niezmienny.
A mianowicie..

Szukajac wymiaru metrycznego oznaczenia wymiarowego podanego dla danego pistoletu odczytujemy ten¿e wymiar sprawdzaj±c wskazanie suwmiarki mierz±c srednicê otworu dyszy materia³owej.

To wszystko, zero podtekstów i czarowania.

Ty napisa³es ¿e w tym samym celu zmierzysz czubek iglicy?

Ja twierdzê ¿e to bzdura.

I to jest przemiotem zakladu wzajemnego, jak sam to nazwales.

Czy pomyli³em sie z czym¶???
Poprawcie jak co. :spoko:


Teraz Ty obracasz kota ogonem twierdzac ze zak³adem jest ze nie umiesz mierzyc a ja mam wskazac ci miejsce a ty je zmierzysz... normalnie zal mi Cie.
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Bêdzie stanowi³a Twoj± w³asno¶æ je¿eli zgodnie z Twoim wywodem, nie da siê zmierzyæ ¶rednicy iglicy.
Przyjedziesz do mnie, przywieziesz swoj± Satê i powiesz który wymiar mam ci podaæ. Potem pojedziemy do pobliskiego zak³adu który ma najnowocze¶niejszy park maszyn CNC w województwie i tam technicy dokonaj± pomiarów tych samych miejsc. Jak siê pomylê o wiêcej ni¿ 0,02, kabina jest Twoja.


We¼ przeczytaj siê raz jeszcze i zobacz jakie bzdury piszesz... widze ¿e uwa¿asz obserwatorów za idiotów i wciskasz takie bzdury liczac ze nie zrozumiej± o czym piszesz.

I prosze nie pisz mi na PW o ¿adnych ustaleniach poza forum,,,, pisz tu, bo ja nic nie mam do ukrycia.

KONKRETY

Ja pokazuje i mierze otwór dyszy materia³owej okreslaj±c wymiar technologiczny.
Ty to samo masz zrobic wskazuj±c, Twoim zdaniem, miejsce technologiczne na iglicy które producent pistoletu okresla jako wymiar zgodny z dysz±.


I nie pisz mi o wymiarowaniu stozka bo to jest czê¶æ na iglicy która jest po prostu miejscem w którym uszczelnia sie ona dociskajac do podobnie wyprofilowanego fragmentu dyszy.
Stad ten slad na iglicy, slad miejsca gdzie nastepuje uszczelnienie dysza / iglica.

Co dalej,, w otworze dyszy materia³owej iglica jest jeszcze cieñsza i nie dotyka scianek otworu.
Dlaczego nie dotyka?
Aby zapewnic mu stabilny wymiar mimo zuzycia pistoletu nastepujacego z czasem.

Wiêc WSKAZ MI KTÓRE MIEJSCE CZUBKA CHCESZ MIERZYC :fiu:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-11, 11:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Pewne informacje s± na tyle delikatne, ¿e nieelegancko pisaæ je na forum. Natomiast twoje
Lackdoctor napisa³/a:
Mam pro¶be do trze¼wego.
Nie pisz mi na PW o zadnych ustaleniach, lecz konkretnie tu w przestrzeni publicznej pisz.
ma wyd¼wiêk, jakbym chcia³ ukryæ co¶ wa¿nego.
Krzysiu, napisa³em wyra¼nie (nawet to zacytowa³e¶)
Lackdoctor napisa³/a:
Przyjedziesz do mnie, przywieziesz swoj± Satê i powiesz który wymiar mam ci podaæ.
Co jeszcze mam napisaæ? Przecie¿ zostawi³em Ci tak± furtkê, ¿e sam bym tak± chcia³.

I proponuje na razie ¿eby¶ wstrzyma³ siê z komentowaniem, drwinami itd., z bardzo prostego powodu. Za jaki¶ czas mo¿e okazaæ siê, ¿e przez to co piszesz dzisiaj, wyjdziesz na durnia. Przypominam, ¿e masz do zgarniêcia równowarto¶æ 120000z³, wiêc zamiast d±¿yæ do konfrontacji, ty próbujesz wyprowadziæ mnie z b³êdu kolejnymi postami. Przecie¿ to irracjonalne. B±d¼ wstrzemiê¼liwy i d±¿ do konfrontacji, która z za³o¿enia wygrasz. Po co robiæ popisówki? To bez sensu.
Proszê o informacje w kwestii zabezpieczenia w formie weksla, poniewa¿ jak ju¿ napisa³em, nikt nie zmusi Ciê do kontaktów z Panem Jerzym, dlatego je¿eli tego nie zrobisz dobrowolnie, chcia³bym mieæ zabezpieczenie w formie kaucji.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-11, 11:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Pewne informacje s± na tyle delikatne, ¿e nieelegancko pisaæ je na forum. Natomiast twoje
Lackdoctor napisa³/a:
Mam pro¶be do trze¼wego.
Nie pisz mi na PW o zadnych ustaleniach, lecz konkretnie tu w przestrzeni publicznej pisz.
ma wyd¼wiêk, jakbym chcia³ ukryæ co¶ wa¿nego.
Krzysiu, napisa³em wyra¼nie (nawet to zacytowa³e¶)
Lackdoctor napisa³/a:
Przyjedziesz do mnie, przywieziesz swoj± Satê i powiesz który wymiar mam ci podaæ.
Co jeszcze mam napisaæ? Przecie¿ zostawi³em Ci tak± furtkê, ¿e sam bym tak± chcia³.

I proponuje na razie ¿eby¶ wstrzyma³ siê z komentowaniem, drwinami itd., z bardzo prostego powodu. Za jaki¶ czas mo¿e okazaæ siê, ¿e przez to co piszesz dzisiaj, wyjdziesz na durnia. Przypominam, ¿e masz do zgarniêcia równowarto¶æ 120000z³, wiêc zamiast d±¿yæ do konfrontacji, ty próbujesz wyprowadziæ mnie z b³êdu kolejnymi postami. Przecie¿ to irracjonalne. B±d¼ wstrzemiê¼liwy i d±¿ do konfrontacji, któr± z za³o¿enia wygrasz. Po co robiæ popisówki? To bez sensu.
Proszê o informacje w kwestii zabezpieczenia w formie weksla, poniewa¿ jak ju¿ napisa³em, nikt nie zmusi Ciê do kontaktów z Panem Jerzym, dlatego je¿eli tego nie zrobisz dobrowolnie, chcia³bym mieæ zabezpieczenie w formie kaucji.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-11, 11:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
poprawi³em literówkê przez EDYTUJ, i zdublowa³em post. Kompletnie nie rozumiem co siê dzieje z tym forum.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-01-11, 11:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Proszê o informacje w kwestii zabezpieczenia w formie weksla,


Na g³owe upd³e¶?
Kto przy zdrowych zmys³ach mo¿e wpa¶æ na taki pomys³.
Ale ok, dalej prosze o konkrety.

Napisz czy zgadzasz sie z moja definicja sporu.
Lub przedstaw swój punkt widzenia.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-01-11, 11:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Kompletnie nie rozumiem co siê dzieje.

Temu siê akurat nie dziwie.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-11, 11:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Lackdoctor napisa³/a:
Na g³owe upd³e¶?
Kto przy zdrowych zmys³ach mo¿e wpa¶æ na taki pomys³.

Chcia³bym mieæ zabezpieczenie na wypadek gdyby¶ odmówi³ spotkania z Panem Jerzym. No co w tym dziwnego?
http://www.roksa.pl/lpl/anons.php?nr=229022
 

KK 
Wys³any: 2015-01-11, 12:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Skoñczcie ju¿ to p ierdol enie. Id¼cie na s±siednie forum siaæ ferment.
Trze¼wy jako cz³owiek rozumny powiniene¶ olaæ t± dyskusje, poniewa¿ przepychanki nawet mimo twojej wygranej nic Ci nie daj±. Podobnie w przypadku Krzy¶ka.
Na koniec skoñczycie z przypiêt± ³atk± na forum i tyle, a na s±siednim bêd± zacieraæ rêce i ¶miaæ siê jakie to forum nieprofesjonalne :D
_________________

 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-01-11, 12:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Podziwiam Twoje zainteresowania erotyczne, ale wróæmy do meritum. :tak:

Dasz radê siê okre¶liæ?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-01-11, 12:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
KK napisa³/a:
Trze¼wy jako cz³owiek rozumny powiniene¶ olaæ t± dyskusje, poniewa¿ przepychanki nawet mimo twojej wygranej nic Ci nie daj±. Podobnie w przypadku Krzy¶ka.

Ja nie chce wygranej, nie przewiduje takiego rozwoju sytuacji zeby dosz³o do hmmm,,, odbioru nagrody.

Ale Wiesz @KK czego mi tu brakuje?

Wypowiedzi innych osób w tym temacie.
Masz przeciez wiedzê i nie potrafisz sie wypowiedziec ?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

KK 
Wys³any: 2015-01-11, 12:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Potrafiê, ale poniewa¿ wszystko w dzisiejszych czasach s±downie mo¿na podwa¿yæ, a te¿ nie chcê, ¿eby stawaæ po czyjej¶ stronie i zaszczuwaæ kogo¶ innego. I jeden i drugi z was ma racjê, ale ka¿dy przedstawi³ inne za³o¿enia, tak¿e z racj± jest jak z dup±, ka¿dy ma swoj±.
Kurde zaraz bêdê pisa³ o typoszeregach, muszê siê opanowaæ. ^^

Kto tutaj w temacie bêdzie odpowiada³, przecie¿ jeste¶my Polakami, jakby siê gira, któremu powinê³a w s±dzie to dopiero by siê wszyscy cieszyli. Dlatego nie ma sensu siê k³óciæ, poniewa¿ inne osoby siê z tego ciesz±.
_________________

 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-01-11, 12:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
KK napisa³/a:
I jeden i drugi z was ma racjê, ale ka¿dy przedstawi³ inne za³o¿enia, tak¿e z racj± jest jak z dup±, ka¿dy ma swoj±.

Przedstaw swoja.
Nie musisz siê po niczyjej stronie stawiaæ.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-11, 12:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Równie¿ jestem zdania, ¿e nale¿y zawiesiæ t± dyskusjê do czasu realizacji zak³adu. Nawet prosi³em o to w po¶cie z godziny 11:09. Bicie piany nic tu nie da.

W gwoli zakoñczenia:
Oferta zosta³a przeze mnie z³o¿ona publicznie i publicznie przyjêta przez Krzysia, a wiêc jest wi±¿±ca do momentu rezygnacji jednej ze stron która nie nast±pi³a. Jedynie mój przeciwnik nie potwierdzi³ chêci wniesienia zabezpieczenia.
Temat zawieszam. Za ok. 3 tygodnie powinien byæ ju¿ znany werdykt. 3majcie kciuki.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

KK 
Wys³any: 2015-01-11, 12:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Trzeba sprawdziæ miejsce styku iglicy z dysz± metaria³ow±. najlepiej przymiarem wk³adaj±c go w otwór w dyszy materia³owej. Mo¿e byæ to wiert³o, lub specjalny przymiar do dysz.
_________________

 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-11, 12:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Zawiesi³em temat, wiêc siê nie wypowiadam. Dalsza korenspondencjê zmierzaj±c± do realizacji zak³adu, prowadzê ze swoim przeciwnikiem na PW.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-01-11, 13:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
trze¼wy inaczej,

Mój zak³ad ... jak napisa³em wczesniej brzmi:

*teori± o sprawdzaniu wymiarowania ¶rednicy dyszy (otworu :tak: ) mierz±c sto¿ek iglicy *

Zak³ad dotyczy wymiarowania otworu mierz±c Twoim zdaniem iglicê.

Jak zreszta napisa³es wczesniej.
trze¼wy inaczej napisa³/a:
jak nie zapomnê jutro, to zmierzê z ciekawo¶ci mikrometrem czubek iglicy



Jednak jak mi napisa³es na PW ¿e niech zwyciê¿y sprytniejszy....
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Przyjedziesz do mnie, przywieziesz swoj± Satê i powiesz który wymiar mam ci podaæ. Potem pojedziemy do pobliskiego zak³adu który ma najnowocze¶niejszy park maszyn CNC w województwie i tam technicy dokonaj± pomiarów tych samych miejsc. Jak siê pomylê o wiêcej ni¿ 0,02, kabina jest Twoja.

Ale je¿eli pomiar bêdzie w granicach 0,02 chcia³bym co¶ w zamian, jako nagrodê któr± mogê sobie wybraæ.



Po zawarciu zakladu zmieni³es wg siebie jego zasady i chcesz wmówic ¿e zak³adem jest umiejetno¶æ robienia pomiarów ????

Podziwiam.

I nie zgadzam siê z zaistnia³ymi tu ró¿nicami.

Proszê o konkretne zdefiniowanie przedmiotu zak³adu, bo w tej formie nie wiem o co siê za³o¿yli¶my.
Wie kto¶?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

KK 
Wys³any: 2015-01-11, 14:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Analizuj±c ten temat stwierdzam, ¿e mierzenie jakiekolwiek iglicy materia³owej jest bez sensu, poniewa¿ nie wiadomo gdzie mierzyæ. Najlepiej zmierzyæ dysze materia³ow±, a dok³adniej najwê¿sze miejsce otworu, przyjmuj±c, ¿e to jest w³a¶ciwe. Oczywi¶cie przymiarem do dysz.
_________________

 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-01-11, 15:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
KK napisa³/a:
stwierdzam

Dzieki za opinie.
Ani moj ani trze¼wego...

Jak by co to wirtualna kabina lakiernicza jest twoja. ;)
KK napisa³/a:
stwierdzam, ¿e mierzenie jakiekolwiek iglicy materia³owej jest bez sensu, poniewa¿ nie wiadomo gdzie mierzyæ.


Nic dodaæ nic uj±æ.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-01-11, 16:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
trze¼wy inaczej,
Dobrze kolego sympatyczny.
klauzula poufno¶ci trze¼wy inaczej Dzisiaj 15:23
Skoro zakazujesz publikowania Twoich postów i zak³adasz klauzule poufnosci to sie do niej dostosuje i nie bêdê publikowa³ tego steku bzdur.

Ale zgodnie ze swoimi za³ozeniami przejrzysto¶ci i uczciwo¶ci w interesuj±cych nas kwestiach.... odpowiadac i komentowaæ bêdê publicznie.
Ja nie mam nic do ukrycia.

Ty jestes podstepnym oszustem który walczy systemem kto sprytniejszy, czyli wszystkie chwyty dozwolone.
Ka¿dy kij ma dwa koñce... w³a¶nie sie o tym przekonujesz ?

Spryciarzu ^^ ^^ ^^
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-11, 19:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Przez d³u¿szy czas swojej dzia³alno¶ci na forum, wda³e¶ siê z kilkoma u¿ytkownikami w ró¿ne spory. Podczas tych sporów, u¿ywa³e¶ czêsto argumentu si³y, zamiast si³y argumentu (co mnie osobi¶cie bardziej odpowiada). Posuwa³e¶ siê te¿ do zachowañ nie do koñca eleganckich i nie do zaakceptowania w cywilizowanej debacie.
Podobnie jest teraz. Wszcz±³e¶ sarkastyczno-intelektualn± awanturê, ale nie przewidzia³e¶, ¿e pope³nisz b³±d. Prawdopodobnie ju¿ zda³e¶ sobie z niego sprawê, i próbujesz wybrn±æ jako¶ z tej sytuacji. Widaæ to dobrze w Twoich kolejnych postach. W ostatnich szukasz sojuszników w¶ród innych forumowiczów, i traktujesz arbitralnie wpisy KK (który a priori uwa¿a nasze przepychanki za kretynizm). £atwiej kogo¶ dezawuowaæ ni¿ stan±æ nim twarz± w twarz?
Poniewa¿ na PW niezbêdna bêdzie wymiana pewnych danych, jak chocia¿by dane adresowe i inne "wra¿liwe dane". nie mam ochoty aby¶ je udostêpnia³, a niestety nie wzbudzasz u mnie zaufania w tej kwestii. Tylko dlatego na³o¿y³em na swoj± korespondencje klauzule poufno¶ci.
Nie rozumiem po co ta farsa, i po co tkwisz w temacie, skoro go zawiesi³em i prosi³em Ciebie o to samo. Czekaj cierpliwie na rozwój sytuacji, napisz swoje wytyczne na priw tak jak cie o to prosi³em. Zamiast napisaæ szczegó³owe wytyczne na PW, ty starasz siê mnie zdyskredytowaæ.
Jeszcze raz bardzo ciê proszê, zawie¶my ten temat do rozstrzygniêcia, bo nie jeste¶my tutaj sami, i nie wszystkim siê podoba ta ja³owa dyskusja.
 

kalbi 
Wys³any: 2015-01-11, 19:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
ja cenzura jak w przedszkolu :D
_________________

 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2015-01-11, 20:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
trze¼wy inaczej napisa³/a:
napisz swoje wytyczne na priw tak jak cie o to prosi³em. Zamiast napisaæ szczegó³owe wytyczne na PW, ty starasz siê mnie zdyskredytowaæ.


Czekam cierpliwie na konkrety.
Pomiary czego i w jakim celu?

kalbi napisa³/a:
jak w przedszkolu

Gorzej.


trze¼wy inaczej napisa³/a:
zawie¶my ten temat do rozstrzygniêcia,


Chêtnie, ale do dzis nie sa mi znane Twoje warunki.
Jak je poznam to nie bêdzie tu potrzeby pisania elaboratów sk³aniaj±cych Ciê do odpowiedzi na podstawowe pytanie.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

KK 
Wys³any: 2015-01-11, 20:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Pw jak nazwa wskazuje to s± prywatne wiadomo¶ci. Nie publiczne.
_________________

 
 

ursus1992
Wys³any: 2015-01-11, 20:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 228
siemka czy takim sprzetem wypaskuje ognisko rdzy takie 1x1cm i jaki polecacie sprzet do tego

http://allegro.pl/piaskar...4971063299.html
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-11, 20:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Wypiaskujesz. jedyny minus tego pistoletu, to taki, ¿e w tym gumowym adapterze gromadzi siê piach i po kilki sekundach piaskowanie nie ma sensu. Mia³em kiedy¶ taki pistolecik i dawa³ rade ale bez tej gumowej koñcówki.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

mayer
Wys³any: 2015-01-11, 23:48   
0
UP DOWN

Posty: 122
maj± rozmach .... :fiu:
 

sim_dr
Wys³any: 2015-01-13, 08:21   
0
UP DOWN

Posty: 26
Ile schnie lakier akrylowy? Bo pomalowalem zbiornik,felgi (alu),blotnik(laminat) i ogon motocyklowy(abs) schnelo cala noc w tep. takiej jak jest na polu,teraz przenioslem do domu. Gdy dotykam to jest suche,ale gdy paznokiec wcisne to jeszcze jest miekkie. Stosunek akrylu z utwardzaczem 2:1 +15%rozpuszczalnika
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-13, 09:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
A jak± temperaturê masz na polu? Bo jak masz pole na Mierzei Wi¶lanej to bêdzie cieplej, ni¿ np. na Polanie Szymoszkowej. Akryl najlepiej schnie na polach w okolicy Poznania i to zaraz po zbiorze kartofli.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

sim_dr
Wys³any: 2015-01-13, 09:44   
0
UP DOWN

Posty: 26
Okolo 5stopni. Teraz to mam w domu i jest ze 20°
 

KK 
Wys³any: 2015-01-13, 19:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Jest tam czarnoziem?
_________________

 
 

jama 
Wys³any: 2015-01-13, 19:45   
0
UP DOWN

Posty: 33
Szykujê sobie na lato alufelgi do Poloneza

Zmieniam kolor jedynie frontu i jest problem. Lakier proszkowy, wykonany w Rykach w popularnym zak³adzie renowacji felg.

Jest bia³y podk³ad, potem ciemny szary, na to sreberko i bezbarwny. Wiem ¿e to wydaje siê dziwne, ale mam 100% pewno¶ci ¿e jest to pow³oka z proszku i pieca.

Zdzieram to, ale strasznie zapycha papier. Piaskowanie i preparat do usuwania pow³ok odpadaj± bo lakier wewn±trz chcê zostawiæ nienaruszony.

W sumie to ju¿ by³em zadowolony z siebie bo prawie skoñczy³em mêcz±c± obróbkê przygotowawcz±.

Z ciekawo¶ci potar³em nitrem na szmatce i mêskie przyrodzenie. :/

¦ciera siê. Jutro bêde dzwoniæ do tego zak³adu i pytaæ czym to maluj±. Mo¿e co¶ ustalê. Ale ju¿ teraz mam pytanie: Za³ó¿my ¿e mi siê nie zwa¿y podczas lakierowania. Na³o¿ê na go³e alu na przecierki epoksyd, na ca³o¶æ akryl docieranie i baza

Czy jak w momencie lakierowania nic siê nie podniesie/zwa¿y to mogê ¶wiêtowaæ sukces? Czy ostnieje ryzyko ¿e po czasie siê co¶ spierniczy? Popêka, odpadnie etc.?
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-13, 19:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Nie oczekuj od nas wi±¿±cej odpowiedzi. Mo¿emy rozwa¿yæ ryzyko powstania pewnych wad, ale równie dobrze mo¿emy wa¿yæ, w jakiej czê¶ci polski najszybciej wyschnie kawa³ek plastiku polakierowany akrylem, i zostawiony na polu.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

jama 
Wys³any: 2015-01-13, 20:33   
0
UP DOWN

Posty: 33
Racja: pope³ni³em b³±d. Lakier wa¿y siê przy nalewaniu do kubeczka, a na elemencie siê mo¿e ewentualnie zwarzyæ.
 

manin50@wp.pl
Wys³any: 2015-01-13, 21:20   
0
UP DOWN

Posty: 34
Po nalozeniu BRUNOX-a na rozszlifowane miejsce co nakladac pozniej? Podklad,szpachla i czyszczenie,czy jakos inaczej moze?
 

KK 
Wys³any: 2015-01-13, 21:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Po brunoxie, przeszlifuje to, a niech brunox zostanie we w¿erach. Na to podk³ad itd.
_________________

 
 

manin50@wp.pl
Wys³any: 2015-01-13, 21:39   
0
UP DOWN

Posty: 34
Ok dzieki ,tak mialem robic ale wole sie upewnic
 

mayer
Wys³any: 2015-01-15, 00:16   
0
UP DOWN

Posty: 122
trze¼wy inaczej napisa³/a:
A jak± temperaturê masz na polu? Bo jak masz pole na Mierzei Wi¶lanej to bêdzie cieplej, ni¿ np. na Polanie Szymoszkowej. Akryl najlepiej schnie na polach w okolicy Poznania i to zaraz po zbiorze kartofli.

chyba pyr :cool:
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-01-15, 19:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Taki pyr jak z koziej dupy tr±ba!
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

mayer
Wys³any: 2015-01-15, 23:24   
0
UP DOWN

Posty: 122
widzê kolega ze ¦laska
panowie powiedzcie mi co to za dwie saty,czy kupno tej zielonej jest dobrym pomys³em do bazy,oczywi¶cie dysze kupiê nowe tylko czy jest sens?
http://i.imgur.com/x9KHbWQ.jpg
 

KK 
Wys³any: 2015-01-16, 00:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Wed³ug mnie nie.
_________________

 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2015-01-16, 01:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
mayer napisa³/a:
powiedzcie mi co to za dwie saty

Zielona Sata to model Sata jet B NR 95
to tzw. drugi w historii model w systemie HVLP ,pierwszy to by³ Sata jet B NR 92
tak szczerze to da³bym sobie z ni± spokój ....
lepiej poszukaj Sata jet 2000 HVLP albo jet RP
te modele by³y dedykowane do tzw. samochodówki

Ta szara to Sata MC-B te¿ wiekowo z tego samego okresu tj. po³owa lat 90-tych ubieg³ego wieku ...
pistolet (uniwersalny) ale dedykowany bardziej do materia³ów pomocniczych (podk³ady) wszystko zale¿y z jak± jest dysz± ...
By³y te¿ modele Sata MC-B w systemie HVLP spotykana z "niebieskim korpusem"
i naklejk± HVLP .

Jego nastêpc± jest Sata KLC RP/HVLP a po niej obecnie teraz Sata jet 100 RP/HVLP
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga