Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-15, 22:47
Autor Wiadomo¶æ
kaczmi 
Wys³any: 2007-06-03, 21:45   Bazy ONYX(wodorozcieñczalne) co s±dzicie ?
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
Tak jak w temacie co s±dzicie o wodach,ja ju¿ powoli na nie przechodzê,jeszcze nimi nie cieniowa³em,zakupi³em mleczko do cieniowania specjalne pod wode zobacze jak na Onyxach to bêdzie sz³o,dowiedzia³em siê przy okazji ¿e nie wszystki klaraki mo¿na k³a¶æ na bazy wodne,to mnie troche zdziwi³o bo kilka procent z nich jest wykluczona.....

Co s±dzicie o bazach wodnych?
Maluje mni siê nimi dobrze,do¶æ szybko,tylko wiadomo co do przygotowania powierzchni to trzeba j± dok³adniej wypracowaæ ni¿ pod rozcieñczalnikowe,przy sporej wilgotno¶ci powietrza schn± wolniej nawet przy suszarkach.
Ogólnie to jak dla mnie plusem wody jest to ¿e jest mniej szkodliwa dla ¶rodowiska jak i dla cz³owieka(tylko takiego co przestrzega bhp)
S± one wydajniejsze i zaoszczêdzamy na ca³ym aucie jakie¶ 30 % finansów,nie pyl±,do¶æ dobrze siê niki maluje a Wy co s±dzicia ?
 
 

£ukasz 
Wys³any: 2007-06-04, 14:34   
0
UP DOWN

Posty: 35
Sk±d: Podkarpacie
Oxyn to nazwa baz wodnych z firmy RM i gówno warta poszukaj lepiej Cromax z Duponta normalnie rewelka a je¶li chodzi od Bhp to nieprawda bo dla ¶rodowiska jest bezpieczna a dla cz³owieka nie bo organizm ludzki ma to do siebie ze jako¶ ³atwiej wch³ania wodê ni¿ ozcienczlnik
_________________
Kto pyta nie b³adzi!!
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-06-05, 21:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Ja na bazach wodnych z Nexa Autocolor jadê ju¿ od 4 lat. wiadomo wszystko ma swoje plusy i minusy. Mnie najbardziej wnerwia suszenie bo trochê schodzi, przemywanie zmywaczami wodnymi i antysilikonem. A reszta jest spoko, krycie ekstra z zastosowaniem szaro¶ci widmowych, cieniowanie ok. A ¿e co poniektórzy ludzie my¶l± ¿e jak to jest woda to siê tego mo¿na "napiæ" to inna sprawa.
 

looqasch 
Wys³any: 2007-06-06, 18:40   
0
UP DOWN

Posty: 60
W jakich pomieszczeniach malujecie ?
Czy bez wentylacji tego typu jak w kabinach da siê tym robiæ ? Bo s³ysza³em, ¿e ju¿ nie. :roll: A s± przeciez te suszarki....

Jakie s± wymogi co do temperatury?
 

DZIKI
Wys³any: 2007-06-14, 17:13   
0
UP DOWN

Posty: 2
a co powiecie o standox tylko jedna laga i finito
 

kaczmi 
Wys³any: 2007-06-16, 22:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
ostatnio by³em na szkoleniu ze standoxa i jedna warstwa nie wystarczy wcze¶niej trzeba sobie do¶æ dok³adn± wypy³ke zrobiæ i dopiero raz a dobrze...
 
 

baqo 
Wys³any: 2007-06-17, 11:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
zale¿y od koloru i odcienia szaro¶ci ,czy jest odpowiedni po³o¿ony.
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-06-20, 20:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Z ta jedn± lag± to bywa ró¿nie. Zale¿y od krycia bazy, czy musimy wypylaæ i jak ( na sucho, mokro) tym podbieramy odcieñ i ziarno na metalikach i per³ach. Przy wiêkszych naprawach warto stosowaæ natryski kontrolne, zawsze lepiej wyczaiæ jak wypyliæ ni¿ waln±æ w ciemno. A tak wogóle robi kto¶ z was natryski próbne przed malowaniem ? Pozdrawiam :?:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group