Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
fenderson
Wys³any: 2009-10-11, 12:17   Kiedy rozsadniej zrobic blache - przed czy po zimie ??
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam wszystkich .
Mam Volvo 850 z ocynkiem ktory z racji swojego wieku (93r.) zaczynna miejscami korodowac ,, Auto niestety stoi zima pod chmurk± wiec to nie uniknione.
Zaklupilem juz jakis czas temu lakier w mieszalni i zastanawiam sie kiedy te naprawy bedzie lepiej przeprowadzic - teraz czy na wiosnê ??
Nie sa to jakie¶ bardzo powa¿ne ubytki ale niewielkie pêcherze w okolicy nadkoli , tylniej klapy , oraz przedniej szyby .....
Co radzicie ? czy lepiej poczekac na to co jeszcze wyjdzie po zimie , czy zrobic to teraz lacznie z po¿±dna konserwacj± ??
Ps. Czy wg. was pokrowiec na auto zaparkowane pod blokiem to dobry pomysl ??
pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedzi .
 

Dementor
Wys³any: 2009-10-13, 08:22   
0
UP DOWN


Posty: 364
To zale¿y czy chcesz sam to robiæ czy daæ do lakiernika. Jak sam to lepiej poczekaj do wiosny bo zak³adaj±c ¿e masz jaki¶ gara¿ to uczyæ siê lakierowaæ przy niskich temp. i du¿ej wilgotno¶ci jest ryzykowne. Jak chcesz daæ do lakiernika z dobrymi warunkami to nie ma znaczenia. Wa¿ne ¿eby lakiernik robi³ dobrze i nie ba³ siê nowych produktów typu grunt kwa¶ny czy epoksyd.
 

f_maciej
Wys³any: 2009-10-13, 18:48   
0
UP DOWN

Posty: 174
fenderson, sory,¿e odejdê od tematu, ale ta 850'tka nie by³a wcze¶niej robiona?? Trochê dziwne,¿eby 850 z 93 roku rdzewia³a...
 

fenderson
Wys³any: 2009-10-14, 11:57   
0
UP DOWN

Posty: 3
Hmm to bardzo mozliwe ze by³o cos przy nim juz robione choc akurat te elementu o ktorych mowa zdaja sie byc oryginalne ,,, natomiast slady lakierowania zauwarzylem tylko na bocznych drzwiach ( byc moze byly bite) auto mam od 1,5 roku dopiero . No ale i z drugiej strony kalkulujac 16 letnie auto sezonowane pod chmurka juz chyba ma prawo do malutkich sladow korozji , albo to ja nie doceniam mojego samochodu :/
Odno¶nie sposoby planowanych prac to tak kupilem juz podklad epoksydowy aby optymalnie zreperowac te rdzawki tylko wciaz zastanawia mnie to czy wlasnie po zrobieniu tego po zimie nie pojawia sie nowe obok lub w innych miejscach a dwa razy sie w to samo bawic to sporo wieksze koszty ,,
Mowicie wiêc ze to bez znaczenia jesli sie to dobrze zrobi i robic blache teraz ??
Ps. Co sadzicie o pokrowcu na auto o ktorym wpomina³em w pierwszym poscie , czy pod takowym auto mi jeszzce bardziej nie zgnije zima , bo w³asciwie w tygodniu robie nim ko³o 100Km a poza tym stoi sonie pod blokiem niestety ,,,,??
pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group