Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-15, 22:47
Autor Wiadomo¶æ
mateusz999 
Wys³any: 2007-04-08, 22:39   sk±d mam wiedzieæ jaki kupiæ odcieñ lakieru
0
UP DOWN


Posty: 72
Sk±d: Poznañ
tak jak w temacie moje autko nie jest nowe wiêc ju¿ przep³owia³o troche na naszym polskim s³oñcu wiêc jak kupie seryjny lakier to bêdzie wyra¿nie widaæ. I tu moje pytanie co mam zrobiæ aby dopasowaæ lakier to tego co jest teraz??
 
 

baqo 
Wys³any: 2007-04-09, 09:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
jak to co zrobiæ? po prostu trzeba go dorobiæ. je¿eli jest numer,to pod niego,jak nie to trzeba szukaæ odcienia. zbyt wielk± ró¿nicê zkorygowaæ, wykonaæ natrysk prubny,a¿ do uzyskania najlepszego wej¶cia w dany odcieñ,kolor. je¿eli jest taka mo¿liwo¶æ, a jest napewno zcieniowaæ. DZIA£AJ :)
 
 

mateusz999 
Wys³any: 2007-04-09, 09:16   
0
UP DOWN


Posty: 72
Sk±d: Poznañ
Ale co mam zrobiæ i¶c do lakiernika i powiedzieæ ¿e chce farbe i dalej nic ;( a co do cieniowania to niema takiej mo¿liwo¶ci poniewa¿ jest to zderzak a klapa jest od wersji gti z czarnym spodem a autko jest bia³e a dok³adnie jak by to kobiety powiedzia³y ekri
 
 

baqo 
Wys³any: 2007-04-09, 10:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
na zderzakach ,to niemal na ka¿dym nowym fabrycznie aucie jest ró¿nica odcienia, wiêc problem jest trochê mniejszy,zreszt± tak jej tu nie bêdzie widaæ,a maska,jak j± co¶ odcina to te¿ mniejszy problem.. jak robi ci ten lakier lakiernik,czy kolorysta to powinien wiedzieæ jak ma to zrobiæ,a najlepiej sam nad tym te¿ popracuj,
 
 

mateusz999 
Wys³any: 2007-04-09, 14:44   
0
UP DOWN


Posty: 72
Sk±d: Poznañ
tak na prawdê to twoja odpowiedz dla mnie jest 0 warta bo nie powiedzia³es mi tego co chce wiedzieæ czyli co mam powiedzieæ w lakierni? mam wzi±¶æ ca³y zderzak i do niego i¶æ??
 
 

baqo 
Wys³any: 2007-04-09, 16:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
zada³e¶ pytanie co mam zrobiæ ¿eby dopasowaæ lakier?
a co ja mam sobie wyobraziæ? nie okre¶li³e¶ siê zbyt perecyzyjnie. mówisz o jakiej¶ lakierni,to tam maj± ci malowaæ ,czy sam chcesz dorobiæ sobie lakier, w sklepie, mo¿e nie wiesz jak zkorygowaæ kolor,odnale¿æ nr,sam bêdziesz lakierowaæ, jeste¶ lakiernikiem,ale chyba nie bo by¶ nie mia³ takiego problemu,jak oddasz to do lakierowania ,to wymagane od us³ugi dobór lakieru . wiêc w czym twuj problem. jeszcze piszesz ¿e czyje¶ odpowiedzi zero NIC znacz± :!: to sobie napisz do PRZYJACIU£KI :idea: a tu nie zadawaj durnych pytañ.bo kto¶ siê wysila ,a ty to sprowadzasz do zera :twisted:
 
 

mateusz999 
Wys³any: 2007-04-09, 20:32   
0
UP DOWN


Posty: 72
Sk±d: Poznañ
ojezu my¶la³em ¿e zrozumiesz . Nie nie jestem lakiernikiem, nie nie oddaje zderzaka do lakierni, Tak bêde go sam malowa³, A wiêc sk±d mam wiedzieæ jak lakier? kupiæ w mieszalni farb 'lakierni"
 
 

baqo 
Wys³any: 2007-04-09, 21:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
po pierwsze musisz mieæ jaki¶ element z kolorem. klapka paliwa stary element. wpierw sprawd¿ jak te ¿eczy pasujê do reszty.mo..ze byæ ¿e klapka pasuje w tylnym b³otniku a lipa do maski..po drugie odnajd¿ kod lakieru.dobrze jak bêdzie. po trzecie do sklepu bo lakiernia to tam gdzie siê lakieruje,chyba ¿e kupujesz z warsztatu,np u mnie by tak by³o bo mam mieszalnik do w³asnych potrzeb warsztatowych,ale tobie jako koledze sprzedam trochê farby. gdyby¶ przyjecha³ do mnie to wpierw identyfikujê dany nr lakieru, w kompie,programie wy¶wietlaj± miu siê jakie mam odcienie tego koloru.mam do tego celu ju¿ wykonane natryski prubne. z po¶rud tych wybieram najlepszy odcieñ. drukujê recepturê. widzê co mam w sk³adzie.je¿eli uznajê ¿e np twuj bia³y jest troszkê odbiegaj±cy odrazu ujmujê lub dodajê sk³adniki.jak mam ju¿ farbê ,przy warsztacie mam warunki do zrobienia natrysku prubnego.robiê go .i widzê co siê dzieje. jaki kolor.¿le poprawiam dobrze zostawiam.czêsto jest tak ¿e sklepika¿o to tylko wciskaj±,a nie walcz± z odcieniami,nie maj± paoêcia o natryskach,tylko na puszecce napisz± ¿eby go sobie wykonaæ.dla w³asnej pewni¶ci lepiej tak zrobiæ.
i teraz jest jeszcze wiele ¿eczy. ale pisaæ o nich to ksi±¿ka. ty tylko z³ap opinie o mieszalni, czy robi± dobrze kolorki,czy wal± lipê. wtedy liczysiebie. a mo¿e akurat odcieñ bêdzie wpadaæ. no to dzia³aj i nie zepsuj roboty. :D
 
 

biba 
Wys³any: 2007-04-14, 20:54   
0
UP DOWN

Posty: 8
baqu nie wiem gdzie pracujesz i z jakimi mieszalniami mia³es do czynienia ale wd³ug mnie ka¿da szanuj±ca siê mieszalnia wykonuje natryski próbne przy w±tpliwych kolorach. bo na pewno wiesz , ¿e gdy pracuje siê na jakim¶ systemie kilka lat to z góry wiem które odcienie wchodz± , a z którymi jest problem i trzeba je idywidualnie dobarwiaæ- przynajmniej ja tak podchodzê do mojej pracy :idea: 8) 8) 8) 8) 8)
 

baqo 
Wys³any: 2007-04-18, 12:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
w ko³obrzegu s± trzy i nikt nie ma nawet kompresora,o natryskach nie wspomnê!

[ Dodano: 2007-04-18, 13:38 ]
obecnie mam PALINALA. wcze¶niej jecha³em 14 km do siebie ,robi³em sam próbê ,jak ¿le to z powrotem.to trochê wkurza³o. godz. 16 ju¿ nic nie sz³o robiæ,bo pozamykane,wtedy na drugi dzieñ,a klient czeka,gorzej jak by³ expres. teraz mam wszystko na miejscu. pozdr :)
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime