Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 05:14
Autor Wiadomo¶æ
No-limit
Wys³any: 2009-01-06, 13:39   MIESZALNIK KONWECJONALNY PROFIX
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Krycie baz?,zgodno¶æ z kart± kolorów? i czy s± takie mo¿liwo¶ci korekty jak w DP?.Od 4-ch
lat pracujê na wszystkich systemach DP./Centari 500,501.600,6000,imron .....,cromax/.
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-06, 13:44   Re: MIESZALNIK KONWECJONALNY PROFIX
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
darja8 napisa³/a:
Krycie baz?,zgodno¶æ z kart± kolorów? i czy s± takie mo¿liwo¶ci korekty jak w DP?.Od 4-ch
lat pracujê na wszystkich systemach DP./Centari 500,501.600,6000,imron .....,cromax/.
to po co ci profix?
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-01-06, 14:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Profix jest mi potrzebny dla klientów,których nie staæ na DP i tych ,którzy maluj± "zabytki".
A co my¶lisz o ProSpray-u?
 

Homer S. 
Wys³any: 2009-01-06, 16:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Ja maluje du¿o na ProSpray-u ale to mieszalnik raczej do ca³o¶ciówek .Pasowalno¶æ kolorów ¶rednia fiszki tylko w podstawie w programie mieszalnika s± alternatywy ale du¿o mniej jak przy tym samym kolorze w DP.Akryle z ProSpray-a ¿ó³ty ,bia³y,czerwony si³a krycia to 50% s³absza w stosunku do DP ale maj± ³adny po³ysk jak szk³o.Bazy metaliczne i nie metaliczne 0-30% s³abiej kryj±ce od DP .ProSpray dobrze pasuje do japoñców/koreañców
_________________

 

kazzik_yo 
Wys³any: 2009-01-07, 08:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 49
Sk±d: Minsk Mazowiecki
my mielismy kiedys mieszalnik profixa ale zrezygnowalismy z niego na rzecz dyny.
jesli chodzi o krycie to nie bylo tragedii. a o pasowalnosci sie nie bede za bardzo wypowiadal bo to bylo tylko na calosciowki. niektorzy brali to na np caly bok ale nie wiem jak kolory pasowaly bo nawet na listwe nie chcialo mi sie tego sprawdzac ale skoro nie narzekali to znaczy ze jakos to im pasowalo.

tylko ze my dodawalismy do bazy jeszcze troche matpasty zeby byla bardziej matowa bo kilka razy zdarzylo sie ze komus zaczynal schodzic klar po jakims czasie.
 

Siekiera
Wys³any: 2009-01-07, 08:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
kazzik_yo napisa³/a:
tylko ze my dodawalismy do bazy jeszcze troche matpasty zeby byla bardziej matowa bo kilka razy zdarzylo sie ze komus zaczynal schodzic klar po jakims czasie.


Jakiej "matpasty"? Tej co idzie do akryli?
 

No-limit
Wys³any: 2009-01-07, 12:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Homer S., DZIÊKI HOMER ZA RZETELNO¦Æ!
 

kazzik_yo 
Wys³any: 2009-01-07, 23:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 49
Sk±d: Minsk Mazowiecki
Siekiera napisa³/a:
kazzik_yo napisa³/a:
tylko ze my dodawalismy do bazy jeszcze troche matpasty zeby byla bardziej matowa bo kilka razy zdarzylo sie ze komus zaczynal schodzic klar po jakims czasie.


Jakiej "matpasty"? Tej co idzie do akryli?


no tak tej samej. nie wiem czy to na 100% zgodne z zasadami ale cos takiego mi sie o uszy obilo i na moj rozum tez sie to powinno spisac bo nie ma tu zadnych produktow ktore mialy by sie "pogryzc"
a i na probach lakier wydawal mi sie znacznie bardziej matowy.
no i zaden klient nie skarzyl sie ze mu klar nie schodzi.

moze to i zbieg okolicznosci ale tak sie zdarzylo akurat
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-08, 08:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
kazzik_yo napisa³/a:
no i zaden klient nie skarzyl sie ze mu klar nie schodzi.
chyba ¿e schodzi ;)
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-01-08, 09:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
My¶lê,¿e ³uszczenie klaru wynika z nieodpowiedniego rozc. do bazy/np.nitro ,nie daj Bo¿e z recyklingu,pozornie szybciej odparowuje,ale tylko powierzchniowo i potrafi pod klarem zostaæ "uwiêziony"?
 

berag1 
Wys³any: 2009-01-08, 17:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
Je¶li mogê siê wtr±ciæ to jednym z g³ównych powodów tego , ¿e bezbarwny z³azi p³atami z bazy jest to ¿e baza by³a przesuszona. Mo¿na jeszcze do tego dorzuciæ to, ¿e po³o¿enie zbyt grubej warstwy bazy i zbyt grubej warstwy lakieru bezbarwnego bêdzie powodowa³o to ¿e nie bêd± one ze sob± spójne-efekt, z³a¿enie bezbarwnego.
 
 

kazzik_yo 
Wys³any: 2009-01-08, 17:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 49
Sk±d: Minsk Mazowiecki
no to napewno.
ale tanie lakiery bazowe tez potrafia doprowadzic do tego ze klar bedzie z nich zchodzil.
na niektorych widac odrazu przy malowaniu ze maja za duzy polysk.
 

berag1 
Wys³any: 2009-01-08, 17:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
nie chce byc uszczypliwy, ale w takim ukladzie skoro wiemy z gory ze klar bedzie zlazil z taniej bazy to po co taka kupowac?
 
 

kazzik_yo 
Wys³any: 2009-01-08, 18:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 49
Sk±d: Minsk Mazowiecki
* a moze sie uda
* za dwa lata to juz reklamacji nie uwzgednie
* samochod i tak na handel idzie
* ja zrobie ze bedzie dobrze a troche zaoszczedze

to sa glowne tlumaczenia lakiernikow ktore slysze. no ale z tego powodu nie sprzedajemy juz profixa
 

berag1 
Wys³any: 2009-01-08, 18:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
to co napisales znam z wlasnego doswiadczenia, przez pare lat bylem kolorysta i troche sie nasluchalem tego czym to lakiernicy potrafia polakierowac samochod.
 
 

berag1 
Wys³any: 2009-01-08, 18:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
jak sie to mowi nie wazne jak, nie wazne czym byle by sie kupy trzymalo i przyzwoicie wygladalo
 
 

domagalka 
Wys³any: 2009-01-08, 18:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Witam przy okazji zapytam. Mam dostêp do mieszalników takich firm jak Lechler, Lesonal, Novol i PPG, który z nich bedzie najleprzy??? Dotychczas dobiera³em zawsze w Lesonalu nie na¿eka³em ale moze czas na zmiane?? nie uzywa³em innych wiec nie wiem czy beda lepsze.
 

berag1 
Wys³any: 2009-01-08, 19:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
mysle ze PPG, chociaz trzeba tez zwrocic uwage na Novola-niezbyt dlugo na naszym rynku w porównaniu do PPG ale robi duze postepy i moim zdaniem zasluguje na to aby go wypróbowac.
ps.mysle ze z kazdego systemu mieszalnikowego mozna byc zadowolonym pod warunkiem ze to co robimy jest poparte wiedza i stosowaniem sie do podstawowych regu³ lakiernictwa.
Do Lesonala sie nie odnosze bo mowisz ze niezly, a reszta jest milczeniem-hehe
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-08, 19:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
berag1 napisa³/a:
mysle ze z kazdego systemu mieszalnikowego mozna byc zadowolonym
przez niezadowolenie w³a¶nie zrezygnowa³em z jednego na rzecz drugiego. lakierowanie wod± tym pierwszym nie spe³nia³a moich oczekiwañ. wiêc my¶lê ¿e s± lepsze i gorsze systemy,w zale¿no¶ci czego sami wymagamy.
 
 

domagalka 
Wys³any: 2009-01-08, 21:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Chodzi o to ze do lesonala poszed³em pierwszy raz i juz zostalem, teraz mam znizke u nich i lakier dobior± mi najd³u¿ej w godzine (do wymienionych wczesniej mieszalni mam 25km wiec jakas tam role gra czas dobierania zeby nie jechac dwa razy) u innych odbiur na nastepny dzien. Z konwencja jest dobrze ale raz wz±³em od nich (Lesonal) wode i by³em nie zadowolony (kolr ró¿ni³ sie do¶æ) moze teraz sie poprawili bo to by³o rok temu. Jak sobie jeszcze cos przypomne to napisze. Dziêki
 

jacklack 
Wys³any: 2009-01-08, 23:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
domagalka napisa³/a:
Chodzi o to ze do lesonala poszed³em pierwszy raz i juz zostalem, teraz mam znizke u nich i lakier dobior± mi najd³u¿ej w godzine (do wymienionych wczesniej mieszalni mam 25km wiec jakas tam role gra czas dobierania zeby nie jechac dwa razy) u innych odbiur na nastepny dzien. Z konwencja jest dobrze ale raz wz±³em od nich (Lesonal) wode i by³em nie zadowolony (kolr ró¿ni³ sie do¶æ) moze teraz sie poprawili bo to by³o rok temu. Jak sobie jeszcze cos przypomne to napisze. Dziêki


Robi³em trochê na wodzie Lesonala ..to co moge powiedzieæ to s³abe wybicie ziarna,kolorystyka ma jeszcze wiele do ¿yczenia i strasznie d³uga aplikacja je¶li porównamy j± np.do wody Du Pont
 
 

kazzik_yo 
Wys³any: 2009-01-09, 17:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 49
Sk±d: Minsk Mazowiecki
domagalka napisa³/a:
Witam przy okazji zapytam. Mam dostêp do mieszalników takich firm jak Lechler, Lesonal, Novol i PPG, który z nich bedzie najleprzy??? Dotychczas dobiera³em zawsze w Lesonalu nie na¿eka³em ale moze czas na zmiane?? nie uzywa³em innych wiec nie wiem czy beda lepsze.


Lesonal to jest tania linia PPG wiec ktory jest lepszy juz sam sobie dopowiedz.
o Lechler sie nie wypowiadam bo nie znam.
a o novolu to mowisz o konwencji czy o wodzie??
 

domagalka 
Wys³any: 2009-01-09, 17:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
tu u mnie maj± w Novolu Konwencje i Wode.
 

kazzik_yo 
Wys³any: 2009-01-09, 20:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 49
Sk±d: Minsk Mazowiecki
podobno woda novola jest calkiem przyzwoita ale tak tylko slyszalem.
konwencja robilem tylko na szkoleniu u nich i byla na przyzwoitym poziomie. dobrze kryla, fajnie sie ukladala ale dziwne zeby na szkoleniu cos poszlo nie tak;)
 

pearlaga
Wys³any: 2009-01-09, 20:11   
0
UP DOWN


Posty: 50
kazzik_yo napisa³/a:


Lesonal to jest tania linia PPG


a to ciekawe
 

£ukasz79 
Wys³any: 2009-01-09, 21:01   
0
UP DOWN

Posty: 57
kazzik_yo napisa³/a:
Lesonal to jest tania linia PPG
:D
Napewno. Lesonal nale¿y do grupy Akzo Nobel i mo¿na go okre¶liæ jako tañszy-gorszy Sikkens.
 
 

kazzik_yo 
Wys³any: 2009-01-10, 01:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 49
Sk±d: Minsk Mazowiecki
ale lipa.
myslalem o sikkensie a napisalem PPG. pomieszaly mi sie nazwy :sciana:
a to dlatego ze obu nie znam.......
 

pearlaga
Wys³any: 2009-01-10, 09:47   
0
UP DOWN


Posty: 50
akzo to duzy koncern wiele znanych brendow mozna sie zamotac
_________________

 

deed 
Wys³any: 2009-04-24, 09:33   
0
UP DOWN
L F Y

Posty: 1
Witam jestem nowy na tym forum :)
Profixa u¿ywa³em ale na ca³ostki zrezygnowa³em z niego gdy by³ problem z pigmentem przy malowaniu ciemnych kolorów wyskakiwa³y jakie¶ bia³e kropki!
Od d³u¿szego czasu robiê Lechlerem od pocz±tku do koñca, w tej chwili z³ego s³owa nie mogê powiedzieæ na ten system jestem z niego zadowolony.
Ppg robi³em ale nie d³ugo i jest ok.
pozdrawiam
 
 

lechler1 
Wys³any: 2011-11-16, 20:39   
0
UP DOWN

Posty: 11
sorki za odgrzanego kotleta. ;)
posiadam mieszalnik lechlera i profixa i nie narzekam.
profixa robie klient± do cieniowania czasami w zale¿no¶ci od koloru mo¿na na tzw.ostro
lechler tu ju¿ mniejsza problematyka doboru na 10kolorów 5 na ostro a reszte trzeba korygowaæ i z tych korygowanych po³owa do cieniowania.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group