Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
pitterek 
Wys³any: 2008-12-30, 18:21   Naprawa bmw nowej serii 5. Nietypowy problem
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
Witam. Trafi³o do nas bmw serii 5 najnowszej generacji. Rostrzaskane solidnie- ponizej foto. jak widac wszelkie wzmocnienia sa po³aname lub pogiete. I tu w³asnie pojawia sie problem- sa one wykonane z lekkiego do¶c kruchego stopu- wydaje mi sie ¿e aluminium ale nie jestem pewien. Blacharze maja teraz nielada zagadke. W jaki sposób spawaæ-³aczyæ-prostowac ten stop i mo¿e ktos wie z czego tak na prawdê wykonane sa wzmocnienia w tej beemce. Noi potem furka trafi do mnie, jakich materia³ów u¿yæ do pokrycia i wyrównania spawów-³±czeñ pod mask±? prosze o dokladne podpowiedzi co do materia³ów i ich producentów.

Zdjêcie0795.jpg
Plik ¶ci±gniêto 277 raz(y) 383.41 KB

Zdjêcie0794.jpg
Plik ¶ci±gniêto 297 raz(y) 533.73 KB

Zdjêcie0792.jpg
Plik ¶ci±gniêto 280 raz(y) 403.64 KB

 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-12-30, 19:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Oczywi¶cie aluminium :cool:
 

S1600
Wys³any: 2008-12-30, 20:16   
0
UP DOWN

Posty: 31
hmm ... jedynie ¿eby to przetopiæ i jakos po³onczyzæ To metoda Tig ... niczym innym konkret6nie tego nie zrobicie... swoja drog± ³adna lipa
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-12-30, 20:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Zrobi± zrobi±, s± elektrody do aluminium kturymi spawa siê tak jak by¶ lutowa³ cyn±.
 

S1600
Wys³any: 2008-12-30, 21:21   
0
UP DOWN

Posty: 31
owszem racja ... ale patrz co powiedzia³e¶ lutuje siê cyn±... wezm± i tylko posmarkaj± z góry tak jakby klejem a nie przetopia i nie po³oncz± ...
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-12-30, 21:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Oj no tak to tylko poruwna³em, bo tak to wyglada, ale skuteczno¶c jest jak normalnego spawania.
 

arti
Wys³any: 2008-12-30, 21:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 98
Znajomy spawa podobn± metod±. Skuteczno¶æ potwierdzona.


http://pl.youtube.com/wat...feature=related
 

pitterek 
Wys³any: 2008-12-30, 22:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
Znalazlem w necie takie cudeñko do ³±czenia aluminum

http://elmech.ovh.org/

Stosowa³ to ktos kiedys moze? Lub cos w podobie?
_________________
Pit
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-12-31, 16:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Pitterek, bie¿esz zwyk³± spawarke transformatorow±, tak mi siê wydaje ¿e to jest zwyk³a transformatorówka, elektroda do aluminium i jedziesz jakby¶ spawa³ blache. Spawy wychodz± troche gorzej ni¿ migiem ale to pewnie kwestja mojej ma³ej wprawy do takiego spawania :D
 

pitterek 
Wys³any: 2008-12-31, 16:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
Ok mam kilka opcji co do ³±czenia- kowale niech sie martwi±. A co z drug± czê¶ci± zapytania z pierwszego postu? w jaki sposób poddaæ to obróbce lakierniczej?(jakie podk³ady, szpachle, jak wyglada technologia obrókli aluminum?)
_________________
Pit
 

gola 
Wys³any: 2008-12-31, 16:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
zagladnij w karty swoich produktow,skad mamy wiedziec czym to bedziesz obrabial?
podstawa to na goly material epox celem zlapania przyczepnosci,nastepnie tak jak z blacha
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-12-31, 16:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Chyba normalnie tak jak ze stala.
 

pitterek 
Wys³any: 2008-12-31, 17:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
gola napisa³/a:
skad mamy wiedziec czym to bedziesz obrabial?


@gola gdybym wiedzia³ czym mam to obrabiac to bym nie pyta³. A pytam bo pierwszy raz bede obrabia³ aluminium.

Wystarczy epox na miejsce przetarc a na niego ewentualny szpachel???
_________________
Pit
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-12-31, 20:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
pitterek napisa³/a:
gola napisa³/a:
skad mamy wiedziec czym to bedziesz obrabial?



@gola gdybym wiedzia³ czym mam to obrabiac to bym nie pyta³.

Piterek, jemu chodzi³o o to jakiej firmy materia³ami bêdziesz to robi³.

pitterek napisa³/a:
Wystarczy epox na miejsce przetarc a na niego ewentualny szpachel???

Tak.
 

pitterek 
Wys³any: 2009-01-01, 03:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
materia³ów u¿ywamy ró¿¶nych, zalezy od samochodu( rocznika,. stanu ogólnego, klasy).
co do tej konkretnej bee,ki mrak mi pomys³ów czego uzyæ dlatego w³a¶nie prosi³em o podpowiedzi co do konkretnych produktow i ich producentów
_________________
Pit
 

dawid
Wys³any: 2009-01-01, 23:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Napewno nie jest to czyste aluminium a z czego to tajemnica firmy, lekkie stopowe czesci powinny byc wymienione na nowe, wymiana powinna byc wykonana zgodnie z technologia albo po naprawie nie polecam nim jezdzic zbyt szybko, np tu gdzie pracuje kazda jena tak rozszarpana piatka wedruje do serwisu bmw bo oni maja patet na nitownice do tego typu napraw ( ale najczesciej pod prase ze wzgledu na koszt naprawy) wydaje mi sie ze ten co kupil to auto nie za bardzo wiedzial co robi. a niby taki tylko troszke z przodu niewinnie walniety :) )
_________________
hmmm
 

bart
Wys³any: 2009-01-02, 14:03   
0
UP DOWN

Posty: 27
Mam u siebie na warsztacie jaguara xj6,który w ca³o¶ci jest zrobiony z alu,nie ma tam spawów,wszystko nitowane jak w samolocie,jedynie koñcowki pod³u¿nic z przednim pasem s± ³±czone na nity zrywalne,do których potrzeba nitownicy pneumatycznej poniewa¿ s± stalowe i bardzo twarde.Ja zastosowa³em takie jak w oryginale i jak siê pó¼niej okaza³o bmw stosuje takie same.Co do prostowania aluminium,to zale¿y od stopu.Pod³u¿nice ci±gnê³em po podgrzaniu,trzeba wyczuæ moment kiedy alu zrobi sê plastyczne bo jak siê za mocno podgrzeje to siê stopi jak cyna i sp³ynie a wtedy to ju¿ kicha.Tigiem nie spawa³em bo wszystko na nity,drobne pêkniêcia lutowa³em drutem do alu(taki amerykañski patent)
 

dawid
Wys³any: 2009-01-02, 16:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Hmmm.. ale karzde grzanie szczegolnie w przypadku lekkich stopow mieszanych zmienia ich struktore i kakretnie oslabia material przez co traci on swoja specyficzna elastycznosc, co po wyruszeniu na droge moze spowodowac pekniecia a nastepnie tragedje. Nie polecam tego typu napraw naprawde !! czesci musza byc wymienione na nowe osobiscie nie bral bym takiej odpowiedzialnosci na siebie
_________________
hmmm
 

pitterek 
Wys³any: 2009-01-02, 19:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
dawid napisa³/a:
wydaje mi sie ze ten co kupil to auto nie za bardzo wiedzial co robi.
^^ @dawid a sk±d wiedzia³e¶ ¿e to auto handlarza??? ^^ ^^ ^^ ^^ ^^
 

dawid
Wys³any: 2009-01-02, 20:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
ubezpieczalnia prawdopodobnie by sprasowala to auto, bo uszkodzenie jest duze, jak na taka technicznie zaawansowana furke, pewnie na szrocie oddawali prawie za darmo wiec kupil bo "okazja" przeciez tylko przud walniety a chlopaki zrobia:)
_________________
hmmm
 

pitterek 
Wys³any: 2009-01-02, 21:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
dawid napisa³/a:
chlopaki zrobia:)
_________________


^^ ^^ ^^ hehe ale sie u¶mia³em, trafi³es w ulubione hase³ko mojego szefa gdy przyjmuje auto do naprawy. powaga ^^ ^^ ^^
 

dawid
Wys³any: 2009-01-02, 21:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
:) to raczej popularne powiedzonko wsrod szefow:))

Pozdrawiam:))
_________________
hmmm
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga