Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 16:42
Autor Wiadomo¶æ
vtecmatti
Wys³any: 2008-12-23, 15:19   Pêcherze pod lakierem po 3 miesi±cach od malowania auta.
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam.
Chcê siê was zapytaæ, co mo¿e by¶ przyczyn± tego i¿ 3 miesi±ce po lakierowaniu auta wychodz± malutkie pêcherzyki powietrza pod lakierem (wielko¶ci g³ówki szpilki lub mo¿e dwóch). Jestem teraz za³amany tym faktem, za malowanie zap³aci³em 3 tys. i teraz takie hece.
Lakiernik niby mówi ¿e po zimie mi wymaluje jeszcze raz auto, tylko chcê siê zapytaæ jaka przyczyna mo¿e byæ tego faktu, aby on nie pope³ni³ tego samego b³êdu. Raczej to nie jest rdza poniewa¿ malowa³em auto dlatego, ¿e mia³o wgniotki po gradzie i kilka rys, to odrazy zmieni³em kolor auta. A z autem nigdy nie by³o nic robione oraz przed malowaniem nigdzie nie mia³ deka rdzy. Pêcherze siê pojawiaj± na wiêkszo¶ci elementów (tych co by³y w podk³adzie oraz tych co nie by³o - lakiernik stwierdzi³ ¿e jak na niektórych elementach auta lakier oryginalny by³ ok to nie by³o sensu jego ruszaæ i pomalowa³ na nim, a tylko na tych elementach co by³y wgniotki i rysy to da³ podk³ad. Ale na tych i na tych elementach s± pêcherzyki). Czy mo¿e to byæ wina te¿ lakieru - DEBER a nazwa kodu lakieru to Ibis bia³y z nowych Audi.

Co mo¿e byæ tego przyczyn± oraz czy to jest niebezpieczne (chodzi mi oto czy rdza nie bêdzie powstawaæ w tych miejscach lub inne nieprzyjemno¶ci, choæ tak jak piszê te pêcherze zrobi³y siê miêdzy starym lakierem a nowym lakierem).

I czy ponowne wylakierowanie auto rozwi±¿e sprawê, a jak tak to jak teraz w tej sytuacji wymalowaæ. Chcê aby¶cie powiedzieli mniej wiêcej, abym wiedzia³ czy lakiernik nie chce odwaliæ fuszerki jak teraz to zrobi³. A daæ komu¶ innemu jeszcze raz auto do malowania to wi±¿e siê jeszcze raz z wydaniem 3 tys. a ten ma mi wymalowaæ w ramach gwarancji na jego koszt.

Wielkie dziêki za odpowiedz.
 

darecki79 
Wys³any: 2008-12-23, 15:58   
0
UP DOWN

Posty: 5
Sk±d: 44 wyspy
Kiedy¶ mia³em golfa i na dachu by³a identyczna historia, generalnie zdarlem to i pomalowalem bez podkladowania, tak szybko na sprzeda¿ i po okolo tygodniu zrobilo sie to samo, dopiero jak to zdarlem do orygianlnego lakieru, zapodkladowalem i pomalowalem to bylo juz ok, ale jaka przyczyna tego to nie mam pojêcia, byæ mo¿e stary podk³ad nie by³ do koñca wyschniêty, albo stara baza nie byla wyschnieta i taki efekt.
 
 

mezotr 
Wys³any: 2008-12-23, 16:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 172
moze jakies foto to ktos na forum napewno cos poradzi
mam tez takie same, malowalem auto 2,5 roku temu i na zderzaku 0.5 roku temu cos takiego wyskoczylo ,cale auto nic, tylko tam ,zderzak z laminatu i tez niewiem dlaczego
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-23, 16:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
A ty @vtecmatti widzia³e¶ to auto przed lakierowaniem?? Czy tylko mówisz to co ci lakiernik powiedzia³..czyli ¿e k³ad³ podk³ad tylko na miejsca uszkodzone??(to wiele wyja¶ni)
Je¶li tak rzeczywi¶cie by³o to mo¿e byæ wina lakieru bezbarwnego ..a jak to DEBER to tam mog± siê dziaæ ró¿ne cyrki..przyczyn± mog³o byæ dodanie do bezbarwnego utwardzacza innej firmy.. lub owy utw.móg³ byæ stary albo przemro¿ony
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-23, 17:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
vtecmatti napisa³/a:
lakiernik stwierdzi³ ¿e jak na niektórych elementach auta lakier oryginalny by³ ok to nie by³o sensu jego ruszaæ i pomalowa³ na nim,
jeste¶ tego pewien?wiesz mo¿e jakiego podk³adu u¿ywa³,lakieruje w kabinie czy w pomieszczeniu zlanym wod±,jak ma przygotowane powietrze do lakierowania?jakich u¿ywa rozcieñczalników ? ,mo¿na by tak szukaæ. kiedy¶ te¿ mia³em takie problemy i wszystkie te rzeczy które wymieni³em, na pewno zmieni³em, i nie mam takich problemów. jedno jest pewne!! reklamacja nale¿y do lakiernika :sad:
vtecmatti napisa³/a:
za malowanie zap³aci³em 3 tys.
to nie drogo! do tego teraz ma tak± reklamacjê:roll:
vtecmatti napisa³/a:
Chcê aby¶cie powiedzieli mniej wiêcej, abym wiedzia³ czy lakiernik nie chce odwaliæ fuszerki jak teraz to zrobi³.
wszystko do darcia i na nowo ca³a technologia. przypilnuj aby zapoda³ dobry podk³ad!!! taniochy potrafi± absorbowaæ wilgoæ lub rozcieñczalniki,potem mo¿e to siê tak objawiaæ.dlatego kabina ,bo w niej jest niska wilgotno¶æ,ciep³o i niech lakieruje najlepiej systemem jednej firmy :idea:

[ Dodano: 2008-12-23, 17:08 ]
jacklack napisa³/a:
widzia³e¶ to auto przed lakierowaniem?? Czy tylko mówisz to co ci lakiernik powiedzia³..czyli ¿e k³ad³ podk³ad tylko na miejsca uszkodzone?
haha ! ale mnie wyprzedzi³e¶ ^^
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-23, 20:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
woda w powietrzu. czyli guwniany kompresor i firma.
_________________
Bart
 
 

online 
Wys³any: 2008-12-23, 22:13   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
co ma woda do kompresora? najmniej. trzeba odpowiednie oprzyrz±dowanie do kompresora (wê¿ownica, skraplacze, filtro-odwadniacze). sprêzarka nie ma nic do wody.
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-12-23, 22:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
widzialem ostatnio taki samochod w komisie do sprzedania Octavia 2004 r. po prezesie bezwypadkowa za 28tys. wszystko ³adnie, a na lakierze takie ma³e pêcherzyki, prawie na ca³o¶ci!!! a tu niby bezwypadkowa!!! ogólnie to sam zachodzi³em wtedy w g³owê z czego to siê bierze ale wg mnie to z oszczêdno¶ci nad materia³ami!!! pomijam fakt tej Skody jak kto¶ j± kupi³
_________________

 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-23, 23:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
przy obrobce na sucho i niedbalym przygotowaniu (niestaranne odmuchanie z prochu) takie rzeczy maja miejsce po jakims czasie.Nie twierdze ze tutaj tak sie stalo,ale bardzo prawdopodobne.
 

kazzik_yo 
Wys³any: 2008-12-24, 00:16   Re: Pêcherze pod lakierem po 3 miesi±cach od malowania auta.
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 49
Sk±d: Minsk Mazowiecki
vtecmatti napisa³/a:
za malowanie zap³aci³em 3 tys.


skoro zaplaciles 3tys to naprawde niska cena, wiec lakiernik musial na czyms zaoszczedzic a najprosciej na towarze.
gdybys zaplacil 5 tys to wtedy mozna sie juz czepiac wszystkiego a przy takiej cenie to mogles sie przeciez spodziewac tego ze lakiernik na czyms bedzie musial zaoszczedzic :/
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-24, 09:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
online napisa³/a:
co ma woda do kompresora? najmniej. trzeba odpowiednie oprzyrz±dowanie do kompresora (wê¿ownica, skraplacze, filtro-odwadniacze). sprêzarka nie ma nic do wody.

Duzo ma bo jak nie ma odwadniaczy odolejaczy i leci prosto z butli powietrze to takie s± efekty po s³oncu i po czasie.
Sk±d go¶c moze wiedziec co facet ma na butli? Co go to interesuje w ogóle? Auto ma byc zrobione bez reklamacji. A teraz wysz³y pecherzyki. Gosc pisze ze ma³e jak szpilka...wiec napewno nie puchnie szpacha. Ewidentnie wina powietrza z kompresora.
Jest tez 2 wariant - nie wydmuchana szpachla i zalepinony py³ i puchnie. Ale to by by³o miejscowo tylko.
Niech jedzie na reklamacje i beda robic to do usranej smierci.
Moze tez sie zemscic nasy³ajac PIH i PIP, SANEPID i inne cholerstwa na bude gdzie malowa³ autko.
_________________
Bart
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-12-24, 11:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
[quote="mebArth"]
online napisa³/a:

Moze tez sie zemscic nasy³ajac PIH i PIP, SANEPID i inne cholerstwa na bude gdzie malowa³ autko.


ale ten polski naród m¶ciwy kur...de. A nie mo¿na siê po ludzku dogadaæ, a nie od razu ludzi straszyæ zamkniêciem interesu. Poprawka i tyle...
_________________

 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-24, 17:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Cytat:
Poprawka i tyle...

Do usranej smierci.
A co do narodu...albo p³ace i wymagam albo nie p³ace i do ¿yda auto idzie.
_________________
Bart
 
 

online 
Wys³any: 2008-12-24, 22:50   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
mebArth napisa³/a:
online napisa³/a:
co ma woda do kompresora? najmniej. trzeba odpowiednie oprzyrz±dowanie do kompresora (wê¿ownica, skraplacze, filtro-odwadniacze). sprêzarka nie ma nic do wody.

Duzo ma bo jak nie ma odwadniaczy odolejaczy i leci prosto z butli powietrze to takie s± efekty po s³oncu i po czasie.
Sk±d go¶c moze wiedziec co facet ma na butli? Co go to interesuje w ogóle? Auto ma byc zrobione bez reklamacji. A teraz wysz³y pecherzyki. Gosc pisze ze ma³e jak szpilka...wiec napewno nie puchnie szpacha. Ewidentnie wina powietrza z kompresora.
Jest tez 2 wariant - nie wydmuchana szpachla i zalepinony py³ i puchnie. Ale to by by³o miejscowo tylko.
Niech jedzie na reklamacje i beda robic to do usranej smierci.
Moze tez sie zemscic nasy³ajac PIH i PIP, SANEPID i inne cholerstwa na bude gdzie malowa³ autko.


ja nie wnikam w reklamacje, tylko pisze, ¿e sam kompresor nie ma nic do wody. trzeba spuszczac kondensat, a oprzyrz±dowanie do kompresora odpowiada za jego osuszenie. zwrócilem Ci uwage na to, bo juz który¶ raz widze, ¿e tak piszesz :)
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-24, 23:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
a ja którys rac Ci odpisze...jak nie ma nic do wody? A co spuszczassz z kompresora czy z odwadniaczy czy nawet z filterka przy pistolu? WODÊ. Woda leci z kompresora a nie z wê¿a. Jesli jes odstojnik, filterek na pistolu, spusczana woda z kompresora, + antysilikon do farby to ne ma prawa nic wyjsc.
_________________
Bart
 
 

siwy_1981 
Wys³any: 2008-12-25, 00:19   
0
UP DOWN
siwy1981

Pomóg³: 7 razy
Posty: 63
Woda z kompresora zawsze bêdzie lecia³a. To jest zwyk³e prawo fizyki. A to dlatego ¿e w powietrzu jest wilgoæ. Kompresor sprê¿aj±c wydziela ciep³o, przez co tworzy siê para wodna. Ta para wodna trafiaj±c do zbiornika wyrównawczego czê¶ciowo siê skrapla i kondensuje poniewa¿ nastêpuje jej och³odzenie i poddanie ci¶nieniu w zbiorniku. Czê¶æ pary wodnej jednak leci dalej, np przez wê¿a i skrapla siê na ¶ciankach(dalsze oziêbienie powietrza). Wykorzystuj±c to kto¶ wymy¶li³ osuszacz ziêbniczy, który sch³adza powietrza. Nie maj±c osuszacza najlepiej jest montowaæ odstojniki i filtry, nie zaraz na kompresorze, lecz ok 3m za nim. Kompresor mo¿e oczywi¶cie dawaæ wiêcej wody, ale to jest kwestia wilgotno¶ci powietrza i po czê¶ci nagrzewania siê cylindrów kompresora. Im te cylindry bêd± bardziej nagrzewa³y powietrze tym wiêcej bêdzie pary. Tyle dowiedzia³em siê swego czasu w firmie "SPAW" u technika.
 

online 
Wys³any: 2008-12-25, 02:06   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
no i ja o tym wlansie pisze Siwy!


Meb:
Cytat:
Jesli jes odstojnik, filterek na pistolu


a to jest k. kompresor czy osprzyrz±dowanie do przyg. powietrza? :rotfl:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-25, 10:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
jak ktos do osuszacza piwo laduje (chociaz nie wiem jakim cudem?) to nie dziwne ze pozniej takie rzeczy pisze ;)
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-25, 11:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
@online - to tez sie przyda jak kompresor rzyga wod± czy olejem.
@gola - takim cudem ze otwieram dekiel i wk³adam bronka. Bo to lodówka przeciez.
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-25, 11:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mebArth napisa³/a:
@gola - takim cudem ze otwieram dekiel i wk³adam bronka. Bo to lodówka przeciez.
@mebArth, to nie o tak± lodówkê chodzi :?: :D :D oczywi¶cie zasada dzia³ania osuszacza taka sama jak ka¿dego urz±dzenia ch³odniczego,ale browarka to w nim nie sch³odzi. choæby go w przewód wlewa³ :D powietrze wychodz±ce z osuszacza jest podgrzewane powietrzem wchodz±cym i odwrotnie :arrow:
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-25, 12:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
@gola - takim cudem ze otwieram dekiel i wk³adam bronka. Bo to lodówka przeciez.

Chyba ze u ciebie w pracy z lodowki to zrobili,bo ja u siebie nie mam szans wlozyc piwa ^^ ^^ ^^








to tak jakbys otworzyl dekiel w lodowce (z tylu) i wlorzyl tam piwo celem schlodzenia,schlodzi sie ? :D :D :D
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-25, 12:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
@gola nie mam obrazka ani fotki bo tam ju¿ nie pracuje ale by³ dekiel a pod nim ch³odziarka. A po 2gie czego r¿ysz?
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-25, 13:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
... A po 2gie czego r¿ysz?


a dlatego
mebArth napisa³/a:
... Lodówka nic nie daje... My w niej tylko browra ch³odzimy.

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Jakim cudem,wyjasnij mi to bo naprawde nie moge zrozumiec,chyba ze rzeczywiscie zrobiony byl z lodowki,ale wtedy nie mozna go nazwac osuszaczem ziebniczym powietrza (bo takowego zasada dzialania jest zupelnie inna) tylko zwykla lodowka i trzymac w niej piwo :)
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-25, 18:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Nada nie wiem z czego sie chichrasz...lodówka by³a z firmy SPAW która wiadomo zajmuje sie sprzetami dla kowali malarzy mechaników itd. To ¿e nie spe³niala zadania a na koniec ca³kiem umar³a (ne iw³acza³a sie) to juz nie moja brocha. Woda i tak lecia³a z wê¿a a ze mia³a dekielek od góry to sie tam bronka trzyma³o. Nadal Cie to smieszy? Bo chyba mojego szefa nie, bo wyda³ wch...j pieniedzy na osuszacz a woda i tak lecia³a.
Nazywam to umownie *lodówk±" bo co daje mróz? Tylko lodówka. I sie nie czepiaj bo doskonale wiesz o czym mówie a ³amiesz za s³owa bo szukasz...guza kórwa.
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-25, 19:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
szukasz...guza kórwa.
@mebArth, daj luz!! ¶wiêta a Ty siê takimi pier..o³ami kur....wa¿ne teraz aby co innego by³o sch³odzone :D :D :spoko: :spoko:
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-25, 21:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
baqo napisa³/a:
Cytat:
szukasz...guza kórwa.
@mebArth, daj luz!! ¶wiêta a Ty siê takimi pier..o³ami kur....wa¿ne teraz aby co innego by³o sch³odzone :D :D :spoko: :spoko:

Jak mi z³ozy zyczenia to sie zastanowiê. Ale ze to jest nierealane wiec temat zamykamy :D
Krótko i zwiê¼le. I jak GOLA...co chesz pod choinke? Instrukce obslugi satuni? :)
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-25, 22:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
nie pij juz wiecej bo rozum ci skraca ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^
jezeli jest co kolwiek do skrocenia oczywiscie :D :D
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-25, 23:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Uwazaj bo Ci emotów braknie.
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-26, 00:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
nie pij juz wiecej bo rozum ci skraca ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^
no mi te¿ troche skróci³o ????@ mebArth, zdrówko ;) ;) ;)
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-26, 00:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
baqo napisa³/a:
Cytat:
nie pij juz wiecej bo rozum ci skraca ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^
no mi te¿ troche skróci³o ????@ mebArth, zdrówko ;) ;) ;)


No .. ;) oby nam siê jak najlepiej…. :spoko: :D ..zdrówko ch³opaki :D :D :D
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-26, 11:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
jacklack napisa³/a:
baqo napisa³/a:
Cytat:
nie pij juz wiecej bo rozum ci skraca ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^
no mi te¿ troche skróci³o ????@ mebArth, zdrówko ;) ;) ;)


No .. ;) oby nam siê jak najlepiej…. :spoko: :D ..zdrówko ch³opaki :D :D :D
_________________
hihihi. a dzisiaj osuszacz jak trza. bez lodówki :D :D
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-26, 12:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
No w³asnie..pogoda sprzyja... @gola...w³ó¿ wêza w snieg to bedziesz mia³ gratisowy zziêbniacz. Albo najlepiej zasyp kompresor sniegiem. Troszke sie "zziêbi" :spoko:
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-26, 13:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
od konca wrzesnia mam snieg wiec juz zasypalem ;)
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-26, 14:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
aaa bo w dópie mieszkasz to masz arktyke, ja we wrzesniu grile robi³em tak cieplutko by³o.
_________________
Bart
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-12-26, 15:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
mebArth napisa³/a:
dópie mieszkasz to masz arktyke
cz³owieku wyluzuj troche
_________________

 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-26, 18:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
aaa bo w dópie mieszkasz to masz arktyke, ja we wrzesniu grile robi³em tak cieplutko by³o.


pogratulowac :spoko:

[ Dodano: 2008-12-26, 19:56 ]
gola napisa³/a:
mebArth napisa³/a:
aaa bo w dópie mieszkasz to masz arktyke, ja we wrzesniu grile robi³em tak cieplutko by³o.


pogratulowac :spoko:
,mieszkasz w duzym miescie to sie nie dziwie


^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-26, 23:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
Cytat:
,mieszkasz w duzym miescie to sie nie dziwie


Meb przestañ ju¿ z tymi zaczepkami ..za d³ugo siê to ju¿ ci±gnie!!

@gola wszyscy wiemy jak wygl±da Kraków ..a na pewno nie tak jak go przedstawiasz na tych zdjêciach ..skoro piszesz..mówisz w jezyku polskim to chyba jeste¶ Polakiem ..a wiêc zapodaj±c takie fotki sam sobie ubli¿asz..a przynajmniej ja. i jak podejrzewam ¿e nie tylko ja przez takie zdjêcia czujê siê poni¿ony..to tak nas maj± postrzegaæ lub postrzegaj± lakiernicy z zachodu? A wiem ¿e jest ich kilku na tym forum
Dajcie ju¿ spoój
 
 

Oktawian_P 
Wys³any: 2010-01-20, 11:55   
0
UP DOWN


Posty: 14
Witam.
Spotka³em siê z czym¶ podobnym kiedy¶ (znaczy male pecherze).
Powodem by³a obecno¶æ drobinek silikonu w powietrzu.
moze to to ?
_________________
www.bodim.com.pl
 
 

Oktawian_P 
Wys³any: 2010-01-20, 12:07   
0
UP DOWN


Posty: 14
Ale powodem mo¿e byæ tez zapylenie. Warto sprawdziæ czy samochód byl malowany w kabinie czy nie (ale to juz chyba napisal ktos wcze¶niej) Drobinki zanieczyszczen te¿ mog± powodowaæ taki efekt
_________________
www.bodim.com.pl
 
 

obcy_69
Wys³any: 2010-02-07, 13:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Mam wlasnie podobny przypadek na tapecie..a mianowicie w lakierze bezbarwnym ktorego uzylem nie zaszedl proces pelnego zsiatkowania (poprostu ciagnei wilgoc)..
przez co owa wilgoc przenika przez lakier potem baze, zatrzymujac sie na podkladzie ewentualnie starej powloce lakieru. Nastepnie gdy dostaje temperatury..wydostaje sie na powierzchnie o czym swiadcza pecherze..
NIe pisze ,,ze to akurat ten sam przypadek, ale mozna go wziac pod uwage..
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group