Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 05:40
Autor Wiadomo¶æ
kriskzn
Wys³any: 2008-12-08, 12:11   lakier czarny metalic + niebieska per³a
0
UP DOWN

Posty: 5
witam

ma kto¶ mo¿e zdjêcie jakiego¶ auta, który posiada taki lakier jak w temacie?

jakby kto¶ mia³ to móg³by tutaj wrzuciæ... z góry dziêki bo sam nie moge za bardzo nic znale¼æ ... albo szukaæ nie umiem :o

nie wiem czy da³em to w dobrym dziale .... jak nie to prosze o przeniesienie do odpowiedniego dzia³u :)


pozdrawiam
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-08, 13:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
Przyznam ¿e nie spotka³em siê jeszcze z takim okre¶leniem koloru lakieru<lakier czarny metalic + niebieska per³a> ani z samochodem tam polakierowanym
Mo¿e tobie chodzi o to czy w sk³ad bazy koloru czarnego wchodzi niebieska per³a..je¶li tak to wchodzi i to nie tylko niebieska :)

Ale nie wiem czy dobrze zrozumia³em twoje pytanie ;)
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-08, 16:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Jedynie czarny z niebieskim mix. Nie widze innej opcji lub kameleon a to ju¿ wy¿sza jazda. Na kolor sk³ada sie ¶rednio 4-8 pigmentów. Zaleznie czego sie przeleje taki daje efekt W S£ONCU bo w garazu nic nie widac.
_________________
Bart
 
 

kriskzn
Wys³any: 2008-12-08, 16:21   
0
UP DOWN

Posty: 5
no chodzi mi o lakier czarny metalic z dodatkiem niebieskiej per³y o_O
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-08, 16:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
kriskzn napisa³/a:
no chodzi mi o lakier czarny metalic z dodatkiem niebieskiej per³y o_O


Takich lakierów jest masa..i nie wiem co ci da zamieszczenie zdjêcia tutaj?
 
 

kriskzn
Wys³any: 2008-12-08, 16:39   
0
UP DOWN

Posty: 5
no nie wiem .. chcia³em zobaczyc jak mniej wiecej wyglada efekt koncowy???
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-08, 17:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
hm..zmieszaj 30% czarnego 50% niebieskiego i kapke zó³tego. I kuknij w s³once. w cieniu czarny a w s³oncu przebja granat.
Co do efektu koncowego - id¼ na mieszalanie i zapytaj sie kolorysty jaie pigmenty gdzie wlewa. Ewentualnie sam polukaj na fiszki i zapytaj sie CO TAM WCHODZI w sk³ad. Jak ci mamy pokazac jak to wyglada...przecie nie pobiegne i nie uleje mixa :D
a tak nawiasem mówi±c - po co ci taki mix?
_________________
Bart
 
 

kriskzn
Wys³any: 2008-12-08, 18:21   
0
UP DOWN

Posty: 5
no ja nie kaze nikomu latac do mieszalni poprostu myslalem ze ktos sobie malowal auto takim albo podobnym lakierem i by pokazal zdjecie :o tylko tyle ....
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-09, 07:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Jelsi bym malowa³ swoje to tylko na oczojebny zó³ty. RAL 2....cos tam nie pamietam juz :) Tylko raz robiem zmiane koloru na swoim struclu. Wiecej mi sie nie chce.
Ale jak mówie - id¼ na mieszalnik i zapytaj kolorysty jak uzyskac taki efekt. Ja nie mieszam wiec nie wiem ae s±dze ze wiecej bedzie niebieskiego niz czarnego + jakies inne dodatki na rozja¶nienie.
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-09, 09:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
kriskzn napisa³/a:
no ja nie kaze nikomu latac do mieszalni poprostu myslalem ze ktos sobie malowal auto takim albo podobnym lakierem i by pokazal zdjecie :o tylko tyle ....


niby jak na zdjeciu chcesz dojrzec perle niebieska w czarnym?,bo nie bardzo rozumiem.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-09, 16:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
To tylko na s³oncu widac, nawet w ksiezycowym swietle jarzeniówek nie widac efektu. Po raz 3 mówie id¼ na mieszalnik i tam pytaj.
@gola - koledze moze chodzi o efekt kameleona...? ze czarny wchodzi w granat. Cholera wie :sciana:
_________________
Bart
 
 

ZENEK
Wys³any: 2008-12-09, 20:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
Kolor taki jest w motocyklu Yamaha.Sk³ada siê z czarnej bazy niemetalicznej i lakieru bezbarwnego z dodatkiem niebieskiej i fioletowej per³y.Efekt jest widoczny tylko w s³oncu i nie masz ¿adnej kombinacji.
mebArth - twoja receptura jest chyba trochê dziwna, poniewa¿ czarny zwykle u¿ywany jest z odcieniem ¿ó³tym a jesli dodasz niebiesk± per³ê to masz k±t czyli flop zielonkawy i na dodatke zó³ty z czarnym da zgni³± zieleñ nawet przy ma³ej ilo¶ci.Nie chcê siê wym±drzaæ ale moja teoria poparta jest praktyk± i ko³em chromatycznym
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-09, 21:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Zenek moze i masz racjê ja tak tylko zgadywa³em bo sama per³a czarna i niebieska to sie ma nijak do efektu który kolega chce uzyskac. A...co do zgni³ej zieleni...predzej butelkowa zieleñ ale to wtedy ma³o czrnego wejdzie wiec sie mija z pytaniem kolegi. 2gr (4 krople) zóltego moze poprawic efekt a nie zaszkodzi :) Zreszta na stronie Dpunta jest za free program do mieszania. WPisujesz numer czy co tam chcesz i widzsz jakie pigmenty wchodz±.
_________________
Bart
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-12-09, 21:38   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
mebArth napisa³/a:
Zreszta na stronie Dpunta jest za free program do mieszania.

Móg³by¶ podes³aæ linka?
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-09, 21:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
http://color.dupontrefini...rweb.dll/access
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-10, 09:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
b-92p z hondy to miedzy innymi kolor o jaki pytales,tylko niebieska perle widac oczywiscie w sloneczku.
 

kriskzn
Wys³any: 2008-12-10, 17:12   
0
UP DOWN

Posty: 5
oki dzieki wszystkim za odpowiedzi :) mozna w usmie zamkn±c temat :)
 

acidhouse
Wys³any: 2009-02-15, 10:16   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
nie znam sie na recepturach aut tak dobrze jak Wy, ja bym poszed³ t± drog± -w standoxie - tief schwarz (g³êboka czerñ),silber gross - du¿e srebro, ró¿owa per³a (czerwona zmieszana z bia³±), i mocny granatowy toner, pokombinowa³bym ilo¶ciowo, pare natrysków probnych i co¶ mog³o by z tego ciekawego wynikn±æ
aha no i zeby powiedziec tak blizej prawdy kazdy musialby dostac chociarz fiszke z natryskiem takiego koloru
_________________
Training all life
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group