Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Ap714
Wys³any: 2022-03-02, 22:06   Preparaty antykorozyjne
0
UP DOWN

Posty: 5
Cze¶æ, czy na Forch l237 mo¿na stosowaæ app r stop? Chcia³bym z neutralizowaæ ewentualn± rdzê po szlifowaniu i odci±æ wodê i powietrze APP R STOP. Robiê pod³u¿nice tylne u siebie. Na to Epoksyd + baranek + bitex.

Pozdrawiam
 

freddd 
Wys³any: 2022-03-03, 16:58   
0
UP DOWN

Posty: 13
Po co ³±czyæ ró¿ne konwertery rdzy? Trzeba siê zdecydowaæ na jeden, a na to podk³ad epoksydowy.
L237 reaguje z rdz± i nie powinno siê go malowaæ na go³± blachê. Nie znam tego App.

Baranki typu bitex ja odradzam, to stara szko³a. Niestety sam tak sobie zniszczy³em kilka samochodów. Kiedy¶ nie by³o tak szerokiej gamy materia³ów jak obecnie.

Na podk³ad epoksydowy, mokro na mokro, polecam dwusk³adnikowy poliuretan, tzn farba przemys³owa do mostów itp, mo¿na sobie nawet kolor RAL wybraæ. Uwaga na wentylacjê, to s± produkty dosyæ szkodliwe.
 

Ap714
Wys³any: 2022-03-04, 07:10   
0
UP DOWN

Posty: 5
Móg³by¶ podaæ mi przyk³ad takiego dwusk³adnikowego poliuretanu?
 

freddd 
Wys³any: 2022-03-04, 10:05   
0
UP DOWN

Posty: 13
Nie bêdê podawa³ konkretnej marki bo jeszcze by to zabrzmia³o jak kryptoreklama.
Poprostu czytaj w opisach, to nie ma byæ poliuretan do malowania pod³ogi tylko konstrukcji stalowych, typu mosty, okrêty itp. Taka pow³oka bêdzie twarda i ¶liska, brud i syf z drogi nie bêdzie siê tego trzyma³. Ja akurat do baranków jestem bardzo uprzedzony, mo¿e kto¶ inny doradzi co¶ innego.

Oczywi¶cie jako¶æ samego zabezpieczenia antykorozyjnego bêdzie zale¿a³a od wykonania pierwszej warstwy, czyli podk³adu, ten etap niestety jest najtrudniejszy.
 

Ap714
Wys³any: 2022-03-04, 13:38   
0
UP DOWN

Posty: 5
A w³a¶nie wcze¶niej stosowa³em na naprawê elementów lakierniczych najpierw l237, a nastêpnie app r stop + epoksyd i na razie nigdzie rdza nie wychodzi. Raczej chodzi³o mi o to, ¿e te preparaty maj± troszeczkê inne dzia³anie ( neutralizator oraz inhibitor rdzy), a wiadomo ¿e zawsze znajdzie siê trochê nie usuniêtej rdzy w trudnych miejscach wiêc pomy¶la³em ¿e to ma sens. Tylko czy te preparaty siê nie "gryz±" ze sob± i po d³u¿szym czasie wyjd± kwiatki ró¿ne?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group