Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Zaczek
Wys³any: 2022-01-29, 19:25   Lakiernia - pomoc
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam! Chcia³bym zadaæ kilka pytañ dotycz±cych lakierni meblowej. Zanim jednak zadam, opiszê sytuacjê w której jestem.

W rejonach w których zamieszkuje ciê¿ko o lakiernika (fronty mdf), a je¶li siê znajdzie to z d³ugimi terminami. Dlatego razem ze
Szwagrem postanowili¶my wspomóc tê bran¿e i spróbowaæ dzia³aæ na w³asn± kieszeñ :) JA (zerowe pojêcie na temat lakierowania), SZWAGIER (+/- 8 lat jako lakiernik w jednej firmie bez jakiej¶ specjalnej wiedzy dotycz±cej urz±dzeñ czy ich parametrów). Nie mo¿emy siê pochwaliæ jak±s mini hal± w której bêdziemy DZIA£AÆ. Jedynym mo¿liwym dla nas miejscem jest budynek gospodarczy na wiosce. Ciê¿ko mi okre¶liæ stan budynku. Zawaliæ siê nie zawali, ale widaæ ¿e ma ju¿ swoje lata. Co do wnêtrza, mo¿emy "zabraæ" sobie jego czê¶æ, a mianowicie mamy do zagospodarowania powierzchniê o wymiarach oko³o 4x7. Widaæ dziurki oraz nierówno¶ci w nawierzchni. Pozwólcie teraz, ¿e zadam kilka pytañ:

Czy na ¶ciany i sufit mo¿emy daæ sam regips + folia?

Wiem, ¿e posadzka musi byæ równa. Czy mo¿na j± inaczej zrobiæ, bez wylewania cementu? Nie chcia³bym czekaæ +/- miesi±c czasu do pe³nego wyschniêcia. (siê dowiedzia³em ¿e tyle potrzeba czasu, poprawcie mnie je¶li siê mylê)

Je¿eli chodzi o wentylacjê to zaczyna siê u nas problem, poniewa¿ nie wiemy co, gdzie, jak i dlaczego. Najchêtniej to wziêliby¶my ¶cianê lakiernicz± :) ale z powodu funduszy, musimy siê z ni± wstrzymaæ. Dlatego je¿eli to nie problem, chcia³bym ¿eby¶cie pomogli w wyborze tego sprzêtu. Dodam, ¿e ogrzewaæ bêdziemy nagrzewnic± olejow± 20kw (powietrze - 600m3/h).

Je¿eli kto¶ ma dobre rady, pomys³y co dokupiæ czy zmieniæ to chêtnie wys³ucham. Dziêkujê.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group