Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-16, 09:01
Autor Wiadomo¶æ
malarz
Wys³any: 2007-01-13, 18:43   Jakie¶ ¶mieszne o¶wiadczenia???
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 206
Sk±d: Bieszczady
W mieszalni go¶æ mi pokazywa³ oswiadczenie które trzeba podpisaæ ¿eby robiæ baz± rozpuszczalnikow± :shock: s³yszeli¶cie co¶ o tym? Czy to legalne? W koñcu jak co¶ sprzedaj± to ja mogê chyba to kupowaæ :evil:

Q..wa ju¿ nied³ugo jak cz³ek bedzie chcia³ gazete kupiæ to bêd± chcieli ¿eby im pokazaæ umowê na recykling :mrgreen:
 

acidhouse
Wys³any: 2007-01-13, 22:26   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
Licho (czytaj Unia Europejska) nie spi no i od 2007 roku wprowadzona zostala dyrektywa unijna ograniczj±ca udzial substancji szkodliwych lotnych w lakierach i farbach na bazie zywic rozpuszczlnikowych-hmm moze to oto chodzi - sprzedawcy wprawdzie moga to sprzedawac ale sa ograniczeni liczba sprzedazy- wiadomo ze musza sie gdzies tam, rozliczac, a nie wiadomo kto ich rozliczy i kiedy, moze za pomoca oswiadczen rozwiazuj± ten problem - to tylko moja teoria ale ja¶niej by bylo gdybys mogl zacytowac wyzej wspomniane oswiadczenie lub dok³adniej przytoczyc jego tres -pozdrówki
 
 

lukas
Wys³any: 2007-01-20, 21:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
Faktycznie co¶ takiego siê pojawi³o na rynku ale to raczej próba "zamieszania" w temacie VOC przez firmy które ju¿ wycofa³y rozpuszczalniki i nie maj± "przemys³ówek refinish-owych" :wink:
A nawet gdyby jaki¶ w³a¶ciciel mieszalni siê upar³ i ¿±da³ o¶wiadczenia to mo¿esz podpisaæ siê jako np. Andrzej Lepper :mrgreen: bo jakie prawo pozwala mu kontrolowaæ twój dowód?
 

DrCruel
Wys³any: 2007-01-21, 20:57   
0
UP DOWN


Posty: 418
A mi siê wydaje ¿e z tymi bazami przemys³owymi to nie bêdzie takie proste jak z piwem bezalkoholowym :wink: . Wszysto siê oka¿e jak pojawi± siê przepisy wykonawcze do ustaw. Teraz ka¿dy mówi to co jemu jest wygodne.
 

malarz
Wys³any: 2007-01-22, 20:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 206
Sk±d: Bieszczady
A które bazy s± przemys³owe?
 

maja28
Wys³any: 2008-02-05, 21:25   
0
UP DOWN

Posty: 17
:?:

[ Dodano: 2008-02-05, 21:26 ]
malarz napisa³/a:
W mieszalni go¶æ mi pokazywa³ oswiadczenie które trzeba podpisaæ ¿eby robiæ baz± rozpuszczalnikow± s³yszeli¶cie co¶ o tym?
:?:

[ Dodano: 2008-02-05, 21:29 ]
w³a¶nie spotka³ siê kto¶ z tym
w mojej okolicy niktóre firmy sprzedaj± bazê konwencjonaln±
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-05, 21:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
u mnie sklepy daja do podpisu wlasnie jakies takie smiecie. ale to tylko klientom z ulicy, stali klienci biore bez takich ceregieli. uwazam ze to idiotyzm.
 

piotrusiek
Wys³any: 2008-02-05, 22:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 64
ja bym radzi³ uwa¿aæ z tymi o¶wiadczeniami , pare lat temu podpisa³em o¶wiadczenie na zakup oleju opa³owego ( w celach grzewczych !) i w listopadzie 2007 mia³em wezwanie do urzêdu celnego i musia³em im udowodniæ ¿e faktycznie ten olej zu¿y³em do ogrzewania a nie do auta ( musia³em podaæ nawet typ palnika jaki mam w komorze lakierniczej , niewiele brak³o bym mia³ rewizje.

Z tymi oswiadczeniami moze byc podobnie ,za jakis czas moga szukac po co komu naco i zacznie sie cyrk!!!
 

mogwai
Wys³any: 2008-02-05, 23:53   
0
UP DOWN

Posty: 15
piotrusiek napisa³/a:
ja bym radzi³ uwa¿aæ z tymi o¶wiadczeniami , pare lat temu podpisa³em o¶wiadczenie na zakup oleju opa³owego ( w celach grzewczych !) i w listopadzie 2007 mia³em wezwanie do urzêdu celnego i musia³em im udowodniæ ¿e faktycznie ten olej zu¿y³em do ogrzewania a nie do auta ( musia³em podaæ nawet typ palnika jaki mam w komorze lakierniczej , niewiele brak³o bym mia³ rewizje.

Z tymi oswiadczeniami moze byc podobnie ,za jakis czas moga szukac po co komu naco i zacznie sie cyrk!!!

zgadzam siê, lepiej nie zostawiaæ po sobie za wiele ¶ladów, bo za chwilê zaczn± sprawdzaæ warsztaty pod k±tem odstawiania odpadów polakierniczych, rozpuszczalników po myciu pistoletów itd. W mieszalniach w których siê zaopatrujê daj± do podpisu tylko wtedy gdy kto¶ chce lakier na fakturê ( ja wtedy wysy³am po farbê klienta niech sobie pisze co bêdzie malowa³ p³ot, drzwi czy kopyta koniowi :mrgreen: jak ju¿ zaczn± sprawdzaæ to bêdzie nieciekawie bo zawsze co¶ znajd±
 

maras 
Wys³any: 2008-02-06, 00:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
W³a¶nie, ciekawe, co wtedy, gdy ten lakier kupi ktos, kto nie prowadzi dzia³alno¶ci zwi±zanej z lakiernictwem?? Ja w tym roku jeszcze nic nie kupowa³em, ale w przysz³ym tygodniu wracam do roboty, wiêc zobaczê jak to u mnie bêdzie
 

maja28
Wys³any: 2008-02-06, 14:04   
0
UP DOWN

Posty: 17
nie tak dokoñca pomalowa³ p³ot czy co¶ innego
to s± farby do aut a nie do pod³óg mieszalnia nie mo¿e ich sobie od tak sprzedaæ
w kartach technicznych jest napisane do czego lakier siê nadaje
tak wiêc niech sprzedaj± na te ¶mieszne o¶wiadczenia my¶l± ¿e s± kryci i nic im nie grozi, a w dyrektywie napisano zakaz stosowania i rozprowadzania. skoro sprzedaje to rozprowadza sprzedawcy sie ciesz± ¿e sprzedaj± na o¶wiadczenie. my¶le ¿e jak zaczn± siê kontrole to nie bêdzie t³umaczenia sprzeda³em po kolo zapewnia³ mnie ¿e potrzebuje na p³ot. lakiery samochodowe nie s± do tego przeznaczone. na fakture ok ale dla firm-przemys³owych
rbfm wypowiada³ siê co¶ o tym
tak wiêc kary za u¿ywanie za sprzedawanie równie¿. jakby w³¶ciciele mieszalni nie kombinowali z konwencjonalnymi tylko przeszli wszysy na wode to by nie by³o problemu.
:roll:
 

mogwai
Wys³any: 2008-02-06, 15:18   
0
UP DOWN

Posty: 15
z o¶wiadczeniami jest sprawa nieuregulowana do koñca bo np. Standox ka¿e podpisywaæ w przypadku jakiegokolwiek zakupu farby, natomiast RM tylko w przypadku lakierów bazowych, rzekomo ich produkty akrylowe spe³niaj± normy VOC.
A je¶li chodzi o przeznaczenie lakierów to malowa³em ju¿ samochodówk± meble, lodówki, os³ony grzejnikowe itp. :lol:
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-06, 15:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
maja28 napisa³/a:
rbfm wypowiada³ siê co¶ o tym


pisalem o tym ale do niektorych nie dociera. krociotko i na temat o tzw przemyslowce:

to ze sam lakier jest legalny, nie sprawia od razu ze legalne jest jego uzycie.
kupic i uzyc moze tylko podmiot gospodarczy posiadajacy zarejestrowana i uprawniona instalacje, ktory rozlicza sie z emisji LZO. to wszystko na ten temat i nawet nie chce mi sie dyskutowac z oponentami ktorzy sa madrzejsi i uwazaja ze tak nie jest.
 

imnothep
Wys³any: 2008-02-06, 15:49   
0
UP DOWN

Posty: 12
maras napisa³/a:
W³a¶nie, ciekawe, co wtedy, gdy ten lakier kupi ktos, kto nie prowadzi dzia³alno¶ci zwi±zanej z lakiernictwem?? Ja w tym roku jeszcze nic nie kupowa³em, ale w przysz³ym tygodniu wracam do roboty, wiêc zobaczê jak to u mnie bêdzie


W³asnie takim u¿ytkownikom lakieru ktorzy jak ja sporadycznie kupuj± lakier do celów powiedzmy domowych powinno sie zezwalaæ nabyæ ma³a ilo¶æ lakieru bez ograniczeñ.
Kazdy kto prowadzi dzia³alno¶c zwi±zan± z lakierami powienien mieæ nakopane do d.... aby w podskokach ograniczyæ emisjê szkodliwych substancji lotnych do tej nieszczêsnej atmosfery. Rozumiem ¿e przez ostatnich kilka lat narobi³o sie "fachowców" którzy kupuj±c pistolet oraz kompresor w Castoramie zajeli siê na ca³ego lakierowaniem.
Dlaczego to ja mam pisaæ o¶wiadczenia w momencie kiedy nabywam 1 litr bazy na rok, a pacjent który wali tego na setki litrów ma pracowaæ bezkranie ?
Ogólnie jestem za dyrektywami UE, rynek siê oczy¶ci, znikn± papraki i samozwani fachowcy. Wod± w byle zapchlonej dziupli nie pomaluje najwiêkszy kozak, sama technologia wymusi pewne obostrzenia.
 

maja28
Wys³any: 2008-02-06, 17:57   
0
UP DOWN

Posty: 17
A je¶li chodzi o przeznaczenie lakierów to malowa³em ju¿ samochodówk± meble, lodówki, os³ony grzejnikowe itp. :lol: [/quote]
to nie jest przeznaczenie lakierami samochodwymi pmalujesz wanne, telewizor i p³ot ale ich przeznaczenie jest inne dlatego nie ma t³umaczenia potrzebowa³em pomalowaæ ogrodzenie do tego s± przeznaczone inne farby

[ Dodano: 2008-02-06, 17:59 ]
mogwai napisa³/a:
A je¶li chodzi o przeznaczenie lakierów to malowa³em ju¿ samochodówk± meble, lodówki, os³ony grzejnikowe itp.


[ Dodano: 2008-02-06, 17:59 ]
rbfm napisa³/a:
to ze sam lakier jest legalny, nie sprawia od razu ze legalne jest jego uzycie
 

lw
Wys³any: 2008-02-06, 19:30   
0
UP DOWN

Posty: 31
Ta woda to lobby producentów samochodów i serwisów ¿eby wykoñczyæ drobne warsztaty,¿eby im utrudniæ i doprowadziæ do zamkniêcia czêsci warsztatów.
Wtedy cena elementu skoczy na serwisie do 800-1000z³ a lakiernicy którzy pracowali w ma³ych warsztatach pójd± na serwis do roboty. takie jest moje zdanie, widaæ przecie¿ co sie dzieje :???:
 

lukas
Wys³any: 2008-02-06, 20:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
nie straszcie :mrgreen: tak ¼le nie bêdzie ale zamiast zastanawiaæ siê jak tu zakombinowaæ to lepiej siê rozejrzeæ po rynku za przyjazn± wod±

O¶wiadczenia to lipa!!!
 

maja28
Wys³any: 2008-02-06, 21:23   
0
UP DOWN

Posty: 17
lw napisa³/a:
Ta woda to lobby producentów samochodów i serwisów ¿eby wykoñczyæ drobne warsztaty,¿eby im utrudniæ i doprowadziæ do zamkniêcia czêsci warsztatów

co wed³ug ciebie znaczy ma³y warsztat?
wykoñczyæ? W gara¿ach maluj± wod±.
cena za element 800-1000 super wiêcej napchasz kieszenie
lw napisa³/a:
widaæ przecie¿ co sie dzieje

co takiego?
prosta rada zacz±æ wkoñcu malowaæ wod± a nie k±binowaæ sk±d wzi±æ konwenjaln±
Pomalowaæ kilka razy wdro¿yæ siê

[ Dodano: 2008-02-06, 21:24 ]
lukas napisa³/a:
nie straszcie tak ¼le nie bêdzie ale zamiast zastanawiaæ siê jak tu zakombinowaæ to lepiej siê rozejrzeæ po rynku za przyjazn± wod±
 

Omnix
Wys³any: 2008-02-06, 21:41   
0
UP DOWN


Posty: 73
Tak czy srak na wode bêdzie 3ba w koñcu wej¶æ bo konwencje wszyscy ju¿ zastêpuj± wod± nawet jakby kto¶ sie upiera³ :grin:
Zreszt± klienci fur typu A6/A8 nowych SUV'ów itp nie pytaj± siê ile, tylko czy na wodzie prowadzona naprawa. Chyba, ¿e kto¶ gulfy klepie to mu nie zale¿y :razz:
Zreszt± ¶wiat idzie do przodu i nie wiem po co kombinowaæ...
Mieszalnik mo¿na mieæ ju¿ przy nie du¿ym obrocie wiêc lepiej mieæ u siebie ni¿ traciæ czas na jazdy w "miasto".
Nale¿y inwestowaæ, inwestowaæ, powiêkszaæ siê, najmowac pracowników i zdzieraæ za us³uge bo bidowanie do niczego nie prowadzi :!:
 

ewa 
Wys³any: 2008-02-06, 22:25   
0
UP DOWN

Posty: 42
co rozumiesz przez "zdzieraæ za us³ugê" (czytaj: ile )? raczej trudno windowaæ ceny w
sytuacji kiedy:a)stawki za rbg 'od ubezpieczalni s± takie same od kilku lat ,b) wyp³aty szkód z oc z vatem "na kasztorys" uszczê¶liwiaj± tylko szar± strefê.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-06, 22:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
niestety u nas w miescie to paproki dyktuja ceny. jest duzo 'warsztatow' gdzie lakieruje sie po stowce czy poltora za element. duza czesc klientow to ludzie ze starymi szrotami i wiadomo ze taki nie pojedzie tam gdzie robia dobrze i odpowiednio drogo (300-400) tylkko wybierze swiadomie paproka za stowke liczac sie z niedorobkami technicznymi. gdyby wszyscy w miescie sie zgadali i dali jednakowa odpowiednio wysoka cene to lakiernicy nie przymierali by glodem, a np mi pewnie chcialo by sie robic nawet w zimie :D . niestety to jest niewykonalne bo zawsz esie znajdzie jeden z drugim ktory sie wylamie i caly plan w pizdu...
 

Omnix
Wys³any: 2008-02-06, 22:59   
0
UP DOWN


Posty: 73
ewa napisa³/a:
co rozumiesz przez "zdzieraæ za us³ugê"

Rozumiem przez to podnoszenie ceny na tyle, ¿e moge jechaæ systemowo na najlepszych produktach w warunkach "szpitalnych" z duuu¿ym zyskiem i z du¿± wyszkolon± kadra pracowników. A sorry 350-400 za element to nie kokosy i to, ¿e Aso bior± po 700 ju¿ to dla mnie nic dziwnego a niektórzy siê oburzaj±...
ewa napisa³/a:
raczej trudno windowaæ ceny wsytuacji kiedy stawki za rbg 'od ubezpieczalni s± takie same od kilku lat

Raczej trudno nie windowaæ cen jak masz w okolicy 5 paproków a pracy 24h na 10 super pracowników. Paproki skubi± za grosze i robi± kiche i nikt im dobrego samochodu nie wstawi a teraz w Polsce przybywa nowszych samochodów i klienci ju¿ patrz± czy szef jest kierownikiem w "bialych rêkawiczkach" czy majstrem. Mam nadzieje, ¿e wiesz co mam na mysli. Nie chcia³em tym nikogo uraziæ, ale czasy siê zmieniaj± i sam widze, ¿e cz³owiek, który ¿±da profesjonalizmu nie liczy siê z kosztami bo sam wie czego chce i wie ile to kosztuje. wszystko idzie w góre a ja mam siê nie podnosiæ bo sk³adki nie id± w góre? Pod ko¶cio³em nie mam zamiaru wylondowaæ :mrgreen:
ewa napisa³/a:
wyp³aty szkód z oc z vatem "na kasztorys" uszczê¶liwiaj± tylko szar± strefê.

Niech uszczê¶liwiaj± dalej. Ten kto ma zap³aciæ i wie za co p³aciæ zawsze wróci drugi raz do mnie a nie do po³owe tañszej "konkurencji".
A jak kto¶ chce na szkodzie jeszcze zarobiæ to ja przepraszam.
 

kobra
Wys³any: 2008-02-06, 23:01   
0
UP DOWN

Posty: 3
Panowie!!!
Podpisuj±c o¶wiadczenia wskazujemy siebie jako osobê do skontrolowania!!!!
Sklep sprzedaj±cy rozp. wpieprza swojego klienta w bagno bez wyj¶cia, materia³y w obrocie kontrolowanym powinny byæ sprzedawane imiennie (w innym przypadku to przestêpstwo- tj. ka¿da apteka sprzedaj±ca antybiotyk czy hurtownia olej opa³owy do komory, maj± w du-ie ochronê praw - ³ba za to nie podstawi±)
Przyk³ad z mojej rodziny:
Mój te¶æ jest ch³odnikiem, niedawno mia³ kontrolê z och.¶rod. interesowa³ ich obrót freonami zakazanymi ich dyrektyw±. Przedstawia³ dokumenty zakupu i sprzeda¿y do 5 lat w ty³.
Kontrolerzy zapytali co siê sta³o z freonem który zakupi³ przed wej¶ciem dyr.?
Wskaza³ miejsca instalacji (po naradzie z prawnikiem), bo gdyby powiedzia³, ¿e ulecia³ w powietrze to by mia³ tak przesrane jak w ¿adnej latrynie!!!!!!!!!!!! A tak czeka na werdykt!!
A wy sklepikarze co powiecie - wylali¶cie do Wis³y????
Niektórzy siê broni± - producent wprowadzi³ do obrotu i ich to nie interesuje. A po przej¶ciu siê do PIH-u dowiedzia³em siê, ¿e kupuj±c komponenty i tworz±c mieszankê jeste¶my producentem, wiêc robi±c sztuczne obej¶cia mamy zajebi¶cie przesrane!!!
I jeszcze jedno:
wody nie nale¿y siê baæ , (w warunkach gara¿owych) wod± DuPonta maluje siê w ka¿dych warunkach tylko u¿ywamy jej jak konwencjonalnej bazy - odczekaæ miêdzy warstwami - no i struktura kulek u³atwia cieniowanie nawet paskudnych sreberek.
Mam dwie wody, by³em na pokazach wielu, próbowa³em wiele, powiem jedno nie stêkaæ jak os³y nad such± marchewk± tylko nauczyæ siê lakierowaæ!!!!!!!!
 

Omnix
Wys³any: 2008-02-06, 23:11   
0
UP DOWN


Posty: 73
kobra napisa³/a:
Mam dwie wody

Jakie?
Mo¿e opiszesz je bo wiele osób na forum czêsto siê dopytuje.
kobra napisa³/a:
powiem jedno nie stêkaæ jak os³y nad such± marchewk± tylko nauczyæ siê lakierowaæ!!!!!!!!

Dok³adnie :grin: :grin: :grin:
Czasy siê zmieniaj± syntetyki odesz³y to i konwencja odpada. Taka kolej rzeczy.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-07, 08:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Omnix napisa³/a:
Paproki skubi± za grosze i robi± kiche i nikt im dobrego samochodu nie wstawi a teraz w Polsce przybywa nowszych samochodów i klienci ju¿ patrz± czy szef jest kierownikiem w "bialych rêkawiczkach" czy majstrem.


to ja chyba zyje w innej Polsce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
zebys ty widzial jakie fury u nas paproki robia !!!!

ps. ostatnio troche zasiegnalem opinii nt szkodliwosci lakierow i calej reszty syfow na zdrowie i sie mocno zastanawiam czy ta robota ma sens w perspektywie takich a nie innych dochodow! lakiernik powinien zarabiac min 10.000 zeby sie dorbic i nie pracowac cale zycie w tym syfie. zdrowia nikt nam nie zwroci !
 

ewa 
Wys³any: 2008-02-07, 17:09   
0
UP DOWN

Posty: 42
widocznie ja ¿yjê te¿ w tej "innej Polsce". nie chcê robiæ "na kosztorys" ,bo mam gdzie¶ dyganie ,czy w razie wypadku w³a¶ciciel auta nie bedzie lata³ do s±du i us z jêzorem na brodzie. ¿ebranie pod ko¶cio³em te¿ mnie nie interesuje ,ale stawka za rbg 56/66 ,to czyste z³odziejstwo. piszecie ,¿e 300-400 za element ,to du¿o . od 2 lat nie schodzimy poni¿ej 350 (ale zderzaków np. u f.galaxy poni¿ej 500z³ nie biorê)a i tak.naprawdê trudno przy takiej stawce konkretnie zarobic . widocznie najwy¿szy czas zacz±æ robiæ byle czym , byle z³om wstawiaæ ...
 

lukas
Wys³any: 2008-02-08, 00:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
No... wreszcie wiêcej poszanowani dla dyrektywy :razz:

Jeszcze chwila i zaczn± siê kontrole. Sk±d wiem?
A no st±d, ¿e znam ju¿ kilka przypadków rozmów tych co siê dostosowali do dyrektywy i sprzedaj± tylko wodê z ró¿nymi s³u¿bami, które mog± byæ zainteresowane kontrol±.

Rozmowy mia³y podobny przebieg np:
"Skoro obowi±zuj± odpowiednie przepisy i ja siê do nich dostosowa³em/³am to dlaczego Pan X sprzedaje wyroby niezgodne z przepisami. To jest nieuczciwa konkurencja."

To by³y tylko rozmowy ale jak te osoby wysmaruj± pisma to urz±d musi w ci±gu jakiego¶ czasu daæ wi±¿±c± odpowied¼. A urzêdasy teraz dbaj± o swoje sto³ki i bêd± musieli co¶ z tym fantem zrobiæ.
 

glover
Wys³any: 2008-02-08, 09:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Ja ju¿ spêka³em :neutral:
Mam jeszcze na sklepie ramy nie vocowskie ale sprzedajê tylko naprawdê zaufanym kolegom a i tak siê zastanawiam czy warto bo tyle co z tego zarobku jest, to nie kalkuluje siê ryzykowaæ. Jak bêdzie kontrola w warsztacie to i tak przyjd± do mnie bo lakiernik powie gdzie kupi³. Mia³em ju¿ przeboje z tak± jedn± pind± z sanepidu i wola³bym z ni± teraz nie zadzieraæ. Wtedy uda³o mi siê jako¶ wybrn±æ ale teraz mo¿e nie byæ przebaczenia :sad:
 

DrCruel
Wys³any: 2008-02-08, 10:06   
0
UP DOWN


Posty: 418
lukas napisa³/a:
No... wreszcie wiêcej poszanowani dla dyrektywy :razz:

Jeszcze chwila i zaczn± siê kontrole. Sk±d wiem?
A no st±d, ¿e znam ju¿ kilka przypadków rozmów tych co siê dostosowali do dyrektywy i sprzedaj± tylko wodê z ró¿nymi s³u¿bami, które mog± byæ zainteresowane kontrol±.

Rozmowy mia³y podobny przebieg np:
"Skoro obowi±zuj± odpowiednie przepisy i ja siê do nich dostosowa³em/³am to dlaczego Pan X sprzedaje wyroby niezgodne z przepisami. To jest nieuczciwa konkurencja."

To by³y tylko rozmowy ale jak te osoby wysmaruj± pisma to urz±d musi w ci±gu jakiego¶ czasu daæ wi±¿±c± odpowied¼. A urzêdasy teraz dbaj± o swoje sto³ki i bêd± musieli co¶ z tym fantem zrobiæ.


To by³o do przewidzenia, ¿e tak siê stanie. Brakuje nam jeszcze Urzêdu Antymonopolowego na karku. Ech... sami sobie szkodzimy tymi kombinacjami.
 

glover
Wys³any: 2008-02-09, 10:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
To siê nazywa konkurencja a ¿e ustawodawca na to pozwala swoimi nieudolnymi ustawami to ju¿ jest tradycja :mrgreen:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group