Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-22, 19:38
Autor Wiadomo¶æ
Bzyku 
Wys³any: 2008-05-11, 10:52   Z147 Opla (srebrny metalic) poleg³em :(
0
UP DOWN

Posty: 43
Witam,

By³em dobraæ farbê srebrn± metalic symbol Z147, malowa³em jak zwykle :) czyli moimi gara¿owymi sposobami bez komory sprzêtem z dolnej pó³ki.

Pomalowane elementy s± innego koloru wysz³y o wiele ja¶niejsze ni¿ te na aucie. Czy polerka ca³ego auta wraz z tymi nowymi elementami jako¶ zbli¿y te dwa ró¿ne kolory?

Co zrobi³em ¼le, przestrzegano mnie jedynie przed chmurkami które na srebrnym mog± powstaæ.

Rozcieñczenie bazy, z³y lakier, z³e ci¶nienie czy ¼le nak³adana baza? co by³o z³e :) Wszystko NOVOLa, lakier 2:1

Proszê o pomoc.
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-11, 12:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Bzyku napisa³/a:
Pomalowane elementy s± innego koloru wysz³y o wiele ja¶niejsze ni¿ te na aucie. Czy polerka ca³ego auta wraz z tymi nowymi elementami jako¶ zbli¿y te dwa ró¿ne kolory?


nie

Bzyku napisa³/a:
Co zrobi³em ¼le, przestrzegano mnie jedynie przed chmurkami które na srebrnym mog± powstaæ.


brak natrysku probnego, za duze cisnienie, za mala dysza, za duze rozcienczenie - zaloze sie ze wszystko na raz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Bzyku napisa³/a:
Rozcieñczenie bazy, z³y lakier, z³e ci¶nienie czy ¼le nak³adana baza? co by³o z³e :) Wszystko NOVOLa, lakier 2:1


novol zawsze jest 1:1
 

Bzyku 
Wys³any: 2008-05-11, 15:14   
0
UP DOWN

Posty: 43
A mo¿esz napisaæ jak powinno wygl±daæ malowanie elementu w srebrnym metalicu? zeby wysz³o tak jak powinno.
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-05-11, 18:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
w RM-ie jest kilka fiszek do wyboru w tym kolorze, chyba ze 3 ró¿ne odcienie z tego co pamiêtam bo niedawno lakierowa³em ten sam kolor. Nie wiem czy w Novolu maj± do wyboru ró¿ne fiszki, czy lej± z podstawy od razu....

Ogólnie to ze srebrnymi to ciê¿ko idealnie trafiæ odcieñ, proponuje przecieniowac kolejny element i po k³opocie...
_________________

 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-11, 20:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
w novolu tez maja kilka alternatyw dla jednego koloru, ale nie do wszystkich
 

Bzyku 
Wys³any: 2008-05-11, 23:38   
0
UP DOWN

Posty: 43
odcien by³ dobierany na listek i by³ taki sam. Z³y dobór farby nie wchodzi raczej w grê

[ Dodano: 2008-05-13, 20:54 ]


Tak to wygl±da, uwaga spore zdjêcia po 1,5MB w rozdzielczo¶ci 3488x2616 ¿eby by³o co¶ widaæ.
 
 

sawyer
Wys³any: 2008-05-13, 20:00   
0
UP DOWN

Posty: 16
Bzyku napisa³/a:
odcien by³ dobierany na listek i by³ taki sam. Z³y dobór farby nie wchodzi raczej w grê


Bzyku to metalik a nie akryl, pocz±tkuj±cy zawsze pomaluje tak ¿e bêdzie inny odcieñ, a odcieñ jest zale¿ny od multum rzeczy, poczytaj na forum, trzeba cieniowaæ
 

kalbi 
Wys³any: 2008-05-13, 20:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Bzyku napisa³/a:
odcien by³ dobierany na listek i by³ taki sam. Z³y dobór farby nie wchodzi raczej w grê




z k±ta jest inny odcieñ, na prosto jeszcze mo¿e byæ.

cieniowanie i tyle lub w ch... zabawy z dobieraniem itd itp,
_________________

 
 

Bzyku 
Wys³any: 2008-05-14, 11:27   
0
UP DOWN

Posty: 43
No w³a¶nie nie z ka¿dej strony jest ¼le zale¿y z jakiego miejsca siê patrzy :) zrobi³em tak gdzie widaæ ró¿nicê, Wiêc czeka mnie cieniowanie :) to bêdzie rze¼.
Dziêki za info. Pozdrawiam
 
 

piotrusiek
Wys³any: 2008-05-15, 21:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 64
Srebrne na kreske robi sie wtedy jak sie ma 100% pewno¶c koloru je¶li umiesz malowac i dobrze polo¿y³e¶ baze to ci ¼le umieszali kolor ( do poprawy) na fiszce wa¿ny jest kolor z przodu ,ale i z k±ta !!! wa¿ny te¿ jest klar bo równie¿ i on mo¿e zmieniac kolor .przy lakierowaniu boku najbezpieczniej jest cieniowac ,na masce ,dachu du¿o mo¿na wytracic (za³amania). osobi¶cie ma³o robi³em novolem ale w bazie chyba ze sikkensa (konwencjonalnej ) przy perle musia³em mocniej dolewac bo ziarno sie ¼le rozk³ada³o i wychodzi³o na bia³o (straszne problemy z cieniowaniem ,musia³em u¿ywac ¿ywic do cieniowania)
 

mebArth 
Wys³any: 2008-05-16, 01:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Jutro maluje SAXO tez silver (lakier orygina³) - b³otnik do drzwi na ostro, woda DuPont. Ciekawe jak wyjdzie :) Nie cieniuje bo klient nie-p³atnik :P a rozbierac drzwi mi sie nie chce.

Postaram sie wrzucic foty jak nie zapomne aparatu.
_________________
Bart
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-05-16, 09:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mebArth napisa³/a:
Nie cieniuje bo klient nie-p³atnik :P


:razz: :razz: :razz:

wez go namow na cieniowanie. trzeba uczyc powoli klientow :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

mebArth 
Wys³any: 2008-05-16, 14:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
No...obieli³em SAXO...ale z trudem. Do tego numeru kolory by³o 19 przyk³adek DuPonta, przewaznie bywa kilka a nie kilkanascie! Wybra³em 2 najbli¿sze, i pope³ni³em b³±d. Na przyk³adce 1 by³o OK a na 2 za jasny. Wybra³em 1 bo by³ najbli¿szy. Po 2h grzania rozklei³em strucla i okaza³o sie ze mog³em wybrac wariant 2 (ja¶niejszy) to by wskoczy³ 100/100. Klient by³ i mu sie BARDZO podoba ale nie mi.








Zosta³o na przecieniowanie ale to dopiero jak sie uczepi i wróci z reklamacj±. Strachu nie ma :)
Na polu wyglada lepiej...nie bije po oczach ale z 19 wariantów na ostro to i tak niez³y wynik :D


RB - To nie mój bajzel...mówi³em staremu ¿e pasuje wycieniowac bo silver i to w dodatku francowaty francuz to NIE...Wiêc nic dodac nic uj±æ. A to ciemniejsze bym spokojnie wycieniowa³ w po³owie jaki by ch....wy nie by³ bo drzwi d³ugie (2 os.)
 
 

onyx 
Wys³any: 2008-07-29, 09:59   
0
UP DOWN
zawsze o krok dalej

Posty: 2
w R-M Opel 147, MA172.50 jak nic nie bylo wczesniej malowane z tej próbki, na cieniowanie zawsze wchodzi. Jesli klient sobie nie zyczy cieniowania, no coz trzeba go przekonac... ;p
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-29, 14:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Odgrza³es kotleta....auto juz dawno jezdzi i klientowi sie podoba :D
RM nigdy nie wchodzi³ 100/100 zawsze by³y jaja z kolorem ale moze to wina mieszlanika bo ja w tym r±k nie moczy³em. (RM)
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group