Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
dawid257
Wys³any: 2016-12-20, 16:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 68
Podpowie ktos jak robicie jak lakierujecie np spod maski sama baza z utwardzaczem? Na setke bazy tak ze 10-20ml utwardzacza i bez rozcienczalnika juz?przerwy miêdzy warstwami normalne ? I ile to schnie tak do monta¿u?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2016-12-20, 17:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
mldlbn napisa³/a:
Robertlodz09, dziêki za odp, a na starego baranka mogê po³o¿yæ nowy bez podk³adu? Nie chce go zdzieraæ bo jest dobrze zrobione ale warstwa jest ju¿ bardzo cienka.

Mo¿esz po³o¿yæ na starego baranka nowy tylko napraw (zabezpiecz) miejsca jego uszkodzenia
tak aby nie k³a¶æ go na ewentualne miejsca gdzie "wychodzi korozja"
 

nitroosek
Wys³any: 2016-12-28, 16:35   
0
UP DOWN

Posty: 57
Orientuje siê kto¶ jakim lakierem malowane s± fabryczne BMW e87?
Z tego co siê orientujê to jest to Standox, ale jaki? Ceramika?
 

Rufus_22 
Wys³any: 2017-01-07, 11:52   
0
UP DOWN

Posty: 8
Panowie takie pytanko. Je¿eli bêdê lakierowa³ lakierami poliuretanowymi to MUSZÊ kupiæ sciane lakiernicza z wentylatorem ATEX czy da radê zwykly wentylator i nie bêdzie wybuchu ?
 

KK 
Wys³any: 2017-01-07, 19:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Wiesz co to jest wentylator z norm± Atex i czym siê ró¿ni bez niej?
Nie musisz mieæ wentylatora z nieiskrz±cym wirnikiem itd... ale wszystko zale¿y czy legal czy nora.
Jak nora to wentylator najlepiej z silnikiem na pasach, bêdzie cicho i nie przeszkadza, ¿e silnik normalny.
Jak legalnie to nie wiem...
_________________

 
 

streetracer
Wys³any: 2017-01-09, 12:42   
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam, mia³ kto¶ do czynienia z produktami Ranal?, jak to wypada oczywi¶cie w pó³ce produktów eco?
 

Marcino 
Wys³any: 2017-01-11, 22:29   
0
UP DOWN

Posty: 218
Sk±d: okolice Tczewa
Jak d³ugo mogê trzymaæ bazê zamkniêta i nie otwierana tak jak dosta³em z mieszalni w normalnej temp pokojowej. Mieszalnik spectral Novola.
 

roochacz 
Wys³any: 2017-01-17, 18:37   
0
UP DOWN
Fuszerka majster


Posty: 1
Witam, na b³otniku mam go³± blachê i teraz chcia³bym ogarn±æ to aby nie korodowa³o. To robiê tak: blacha>epoksyd>[?]>podk³ad akrylowy>baza>bezbarwny
i w miejscu [?] co mam daæ? Chcê zrobiæ podobn± do orygina³u polakierowan± warstwê odbijaj±c± kamienie. Daæ baranek czy jaki¶ inny specyfik?

mam na my¶li t± zagiêt± czê¶æ b³otnika, zaznaczon± na foto (zdjêcie z neta, u mnie blacha czysta ;) )
Fura to bmw e39

Takie co¶ siê nada?
http://allegro.pl/baranek...6596345965.html
 

mr_andre
Wys³any: 2017-01-17, 22:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 44
Witajcie, szwagier mia³ st³uczkê Audi A8 8L z 99r, uderzony prawy przód jak na djêciu. Kupi³em u¿ywany kompletny pas przedni maskê, prawy b³otnik. zderzak. Domowymi sposobami poprostowali¶my górne mocowanie prawego b³otnika (by³o zgiête w stronê pasa przedniego oraz do do³u), oraz zawiasy maski.


Po z³o¿eniu nie pasuje zamek, a dok³adniej rygiel zamka jak na poni¿szym zdjêciu, jak to wyregulowaæ?









W chwili obecnej szczeliny nie s± idealne, ale maska razem z b³otnikami równo siê koñczy. Czy problem jest w zawiasach maski, tam powinienem to wyregulowaæ?
 

kzychu
Wys³any: 2017-01-18, 00:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Na zawiasach za wiele nie zdzia³asz ,mo¿esz próbowaæ pas ustawiæ ,ale je¶li pod³u¿nica/e odjecha³a to trzeba j± namówiæ ¿eby na miejsce wróci³a ,wtedy oprócz tego ¿e maska bêdzie siê zamykaæ bêdziesz mia³ równe szparki.
 

hematol 
Wys³any: 2017-01-18, 00:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
najpierw sprawdz pod³u¿nice,mocowanie pasa przedniego,ma byæ z obu stron równo,maska ma le¿eæ prosto,do maski dopasuj b³otniki,w masce wyreguluj zatrzask (jak sie da) a na pasie zamek.Mniej wiecej w takiej kolejnosæi jak napisa³em,z ustawieniem maski ,b³otników i szczelin jest du¿o zabawy :D
 

mr_andre
Wys³any: 2017-01-18, 07:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 44
kzychu hematol dziêki za szybk± odpowied¼. Wydaje mi siê ¿e pod³u¿nice s± proste poniewa¿ dziury z pasa przedniego pasowa³y do otworów mocuj±cych w pod³u¿nicach. Nie ma regulacji w masce oraz nie da siê regulowaæ samego zamka w pasie przednim. Pozostaje mi chyba nawiercenie nowych otworów w pasie przednim na zamek, tak z 1 cm w lewo ¿eby rygiel pasowa³.
 

ks63b 
Wys³any: 2017-01-18, 09:02   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
nawiercenie otworów nic Ci nie da,mo¿e i dopasujesz rygiel ze wzmocnieniem,ale i tak pó¼niej co¶ na koñcu ,nie bêdzie pasowaæ.

albo lampy z b³otnikami
albo zderzak z lampami
albo zderzak z b³otnikami.

Otwory we wzmocnieniu s± po to,¿eby przez nie przykrêciæ wzmocnienie z pod³u¿nicami i fartuchami bocznymi. I wiercenie nic nie da.
Mo¿e byæ tak,¿e obydwie pod³u¿nice uciek³y lekko w lewo,dlatego tak pasuje wzmocnienie.

Tak jak Ci koledzy wcze¶niej napisali, zacznij od sprawdzenia,ewentualnie ustawienia pod³u¿nic
potem maska,b³otniki ,lampy,zderzak i po robocie :spoko: :spoko: :spoko:

pozdrawiam
 

kzychu
Wys³any: 2017-01-18, 09:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Dziury z pasa ,¿e pasuj± nie znaczy ¿e giry s± ok. mog³y obie uciekn±æ(wed³ug mnie tak jest), zanim pas zaczniesz psuæ posk³adaj wszystko ,tylko dok³adnie na wszystkie mocowania, ³±cznie ze zderzakiem i lampami wtedy obejrzyj czy szczeliny s± akceptowalne, ale jak rygiel nie wcelowa³ to w±tpie.
O kolega ju¿ dok³adnie wyja¶ni³
 

mr_andre
Wys³any: 2017-01-18, 10:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 44
ks63b napisa³/a:

...
Otwory we wzmocnieniu s± po to,¿eby przez nie przykrêciæ wzmocnienie z pod³u¿nicami i fartuchami bocznymi. I wiercenie nic nie da.
...


Zobaczê popo³udniu jak to wygl±da, ale docelowo chcia³em przesun±æ tylko dziury od zamka maski a nie te ³±cz±ce pas przedni z pod³u¿nicami.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2017-01-18, 11:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Ja tak tylko zapytam .... jak sobie tak - ...
mr_andre napisa³/a:
Domowymi sposobami poprostowali¶my

To jakie¶ pomiary porobili¶cie ? czy tylko tak ... jako¶ to bêdzie ?

U mnie w pracy jest zasada ¿e pogiête zawiasy od maski sie nie prostuje tylko wymienia
na nie uszkodzone ... i dopiero pasujesz kolego maskê a do maski ustawiasz resztê i robisz pomiary
 

mr_andre
Wys³any: 2017-01-18, 12:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 44
Robertlodz09 ca³o¶æ by³a prostowana "na oko" z zasad± jako¶ to bêdzie i tak to siê skoñczy³o...
 

ks63b 
Wys³any: 2017-01-18, 21:42   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
Echhh....;na oko'' oko nie jest, w tym przypadku najlepszym przyrz±dem pomiarowym.

Mój nauczyciel mawia³ kiedy¶ (dwadzie¶cia parê lat temu);;;;
przek±tna jak cyganka,prawdê Ci powie.

pozdrawiam
 

Czere¶niak
Wys³any: 2017-01-20, 23:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
Cytat:
prostowana "na oko" z zasad± jako¶ to bêdzie i tak to siê skoñczy³o...

Wszyscy tak prostujom i auta jezdzom przecie :spoko:
 

piotrek20060
Wys³any: 2017-02-05, 13:19   
0
UP DOWN

Posty: 17
Witam.
Problem polega na rybich oczkach dos³ownie na wszystkim. Ostatnio wzi±³em kartkê kontroln±
Prysn±³em na ni± baz± i pojawi³o siê pe³no rybich oczek.
Powietrze w uk³adzie jest czyste. ( Kompresor z osuszaczem w innym pomieszczeniu, w pomieszczeniu, w którym maluje za³o¿ony osuszacz wêglowy za nim
Próba na lusterku te¿ wychodzi dobrze tzn. lusterko nie paruje i nie pojawiaj± siê krople itp.
Pistolet przemyty nitro i zmywaczem sylikonu.
Nie mam ju¿ pomys³u co mo¿e byæ przyczyn± oczkowania. Pojawiaj± siê bez wzglêdu na grubo¶æ warstw.
 

misias
Wys³any: 2017-02-05, 15:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
Mo¿e smog zaatakowa³,niema za wysokiego stê¿enia u was.
 

hematol 
Wys³any: 2017-02-05, 22:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
piotrek20060, wymieñ wêze powietrza najlepiej od kompresora a¿ do pistoletu,ja mia³em syf w tym ostatnim podpinanym pod pistolet.
Jak kompresor s³abej jako¶ci pluje wod± czy olejem to problem powróci.
 

piotrek20060
Wys³any: 2017-02-05, 22:49   
0
UP DOWN

Posty: 17
Czy mo¿liwe ¿eby powietrze w pomieszczeniu by³o t³uste? W sensie spaliny z piecyka (kozy) przez nieszczelno¶æ jak±¶? W±¿ te¿ p³uka³em zmywaczem sylikonu wiêc my¶lê, ¿e gdzie indziej jest jaki¶ problem.
Mam nowy w±¿... i jest to samo a przewodu od kompresora nie wymienie bo leci tam plastik. W którym po przetarciu papierem jest tylko woda. ¦ladów oleju brak. No i jak mówi³em powietrze zanim dojdzie do pistoletu ma 3- 4 filtry.
Smogu w zachodniopomorskim na razie brak. U mnie wieje od morza

semperit1.jpg
Plik ¶ci±gniêto 5 raz(y) 78.86 KB

 

hematol 
Wys³any: 2017-02-05, 23:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
piotrek20060 napisa³/a:
Czy mo¿liwe ¿eby powietrze w pomieszczeniu by³o t³uste? W sensie spaliny z piecyka (kozy) przez nieszczelno¶æ jak±¶?

Moze byæ.
piotrek20060 napisa³/a:
Mam nowy w±¿... i jest to samo a przewodu od kompresora nie wymienie bo leci tam plastik. W którym po przetarciu papierem jest tylko woda.

Tego nie rozumie. :/
 

piotrek20060
Wys³any: 2017-02-05, 23:18   
0
UP DOWN

Posty: 17
Rozkrêca³em plastikow± rurkê od kompresora do filtra i po przetarciu recznikiem papierowym by³ on delikatnie wilgotny ( to mialem na mysli pisz±c o wodzie ). Z tym, ¿e od filtra do pistoletu s± jeszcze dwa filtry wiêc nie ma opcji by by³a tam woda z kompresora. Z reszt± wczoraj spuszcza³em powietrze ze zbiornika i za wiele wody tam nie by³o. Wiêc stawiam na ogrzewanie... Jutro wrzucê zdjêcia jak wygl±da natrysk próbny w pomieszczeniu gdzie malowa³em.
 

KK 
Wys³any: 2017-02-06, 00:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Rybie oczka to ja mia³em te¿ na kartach natryskowych, w mieszalni by³y w czym¶ ubabrane.
_________________

 
 

piotrek20060
Wys³any: 2017-02-06, 08:23   
0
UP DOWN

Posty: 17
Karty natryskowe odtluszcza³em parê razy
 

piotrek20060
Wys³any: 2017-02-07, 21:51   
0
UP DOWN

Posty: 17
czy taki odkurzacz nada siê do szlifowania akrylu, szpachli itp? ( szlifierka o skoku 2.5mm)
Praca raczej sporadyczna
http://warsztat24.pl/prod...m-elektrycznym/
 

kalbi 
Wys³any: 2017-02-07, 22:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
piotrek20060 napisa³/a:
czy taki odkurzacz nada siê do szlifowania akrylu, szpachli itp? ( szlifierka o skoku 2.5mm)
Praca raczej sporadyczna
http://warsztat24.pl/prod...m-elektrycznym/


do szlifowania to on siê raczej nie nadaje, ale odessaæ py³ pewnie da radê ;)
_________________

 
 

piotrek20060
Wys³any: 2017-02-08, 08:16   
0
UP DOWN

Posty: 17
Cytat:
do szlifowania to on siê raczej nie nadaje, ale odessaæ py³ pewnie da radê ;)

Wiadomo, ¿e odkurzacz to raczej do ssania :)
 

Tucznik19 
Wys³any: 2017-02-09, 22:49   
0
UP DOWN


Posty: 29
Sk±d: Ma³opolska
Witam. Pytanie za 100 pkt. Robiê próg w golfie VI. Niestety zauwa¿y³em, ¿e zamiast baranka, jest na nim masa natryskowa. Powiedzcie mi, jak to teraz ugryzæ ¿eby by³o dobrze. Z góry dziêki. :)
 

KK 
Wys³any: 2017-02-09, 22:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Po³o¿yæ masê natryskow±?
_________________

 
 

Tucznik19 
Wys³any: 2017-02-09, 22:54   
0
UP DOWN


Posty: 29
Sk±d: Ma³opolska
Nie mam pistoletu :)
 

misias
Wys³any: 2017-02-10, 12:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
A pistolet do baranka masz,to tym zrób bawiê siê teraz takim czym¶ jak masa natryskowa,powiem ci tak dosyæ ¿e d³ugo schnie od 12 godzin nawet do 3 dni.Gdzie taki baranek 3 godziñki potem lakier i po sprawie.

Do masy potrzebna jest temperatura wymaga podgrzania przed natryskiem i po natrysku wtedy czas jest przyspieszony.

Ciê¿ko zrobiæ tym natrysk,wymaga ci¶nienia,odleg³o¶ci a przede wszystkim wprawy i do¶wiadczenia,jak przy refinishu. :cool:
 

Tucznik19 
Wys³any: 2017-02-11, 08:48   
0
UP DOWN


Posty: 29
Sk±d: Ma³opolska
Dzieki za pomoc. Prawdê mówi±c to nie mam zamiaru bawiæ siê w masy natryskowe, tylko po prostu potrzebujê to jako¶ oszukaæ. :)
 

adi7501
Wys³any: 2017-02-22, 01:59   
0
UP DOWN

Posty: 10
Panowie, mam szybkie pytanko, bo dzi¶ pierwszy raz w ¿yciu bêdê lakierowa³ baz± i bezbarwnym.

Lakieruje plastiki motocyklowe, s± ju¿ pokryte podk³adem, jest ³adnie zeszlifowany na g³adko p800 mokrym. Mam po³o¿yæ bazê, a nastêpnie bezbarwny. Moje pytanie brzmi:
Co je¶li zrobiê jakiego¶ babola, zaciek na bazie? Czy mogê to szlifowaæ po wyschniêciu jakim¶ wodnym p1200, a nastêpnie po³o¿yæ na to lakier bezbarwny?

Oraz w sumie jeszcze jedno pytanie: Czy po pomalowaniu baz± powierzchnia ma wyj¶æ idealnie g³adka? Co je¶li nie wyjdzie - szlifowaæ papierkiem?

Pozdrawiam
 

KK 
Wys³any: 2017-02-22, 19:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Baza ma byæ g³adka. Papierem mo¿na szlifowaæ, je¶li narobisz zacieków, albo co¶ wpadnie... ale po takim zabiegu musisz jeszcze baz± przelecieæ, ¿eby by³ w³a¶ciwy kolor na wierzchu widoczny pod lakierem bezbarwnym.
_________________

 
 

Marcino 
Wys³any: 2017-02-26, 09:18   
0
UP DOWN

Posty: 218
Sk±d: okolice Tczewa
misias napisa³/a:
A pistolet do baranka masz,to tym zrób bawiê siê teraz takim czym¶ jak masa natryskowa,powiem ci tak dosyæ ¿e d³ugo schnie od 12 godzin nawet do 3 dni.Gdzie taki baranek 3 godziñki potem lakier i po sprawie.

Do masy potrzebna jest temperatura wymaga podgrzania przed natryskiem i po natrysku wtedy czas jest przyspieszony.

Ciê¿ko zrobiæ tym natrysk,wymaga ci¶nienia,odleg³o¶ci a przede wszystkim wprawy i do¶wiadczenia,jak przy refinishu. :cool:

Co to za masa?
A jak bym chcia³ tak± masê po³o¿yæ w ¶rodku na pod³ogê jako wyg³uszenie..... oryginalna jest twarda jak kamien i jest tylko paskami. Zdar³em to bo s± ogniska korozji pod tym.
Wiem ze Noxudol 3100 siê na to nadaje i jest dodatkowa ochrona przed korozj±, ale puszka na pistolet ko³o 70z³.
Czy znajdzie siê co¶ innego na zabezpieczon± pod³ogê do ¶rodka samochodu? G³ownie zalezy mi na w³asciwo¶ciach t³umi±cych.
 

killerx
Wys³any: 2017-02-26, 20:17   
0
UP DOWN

Posty: 25
Witam. Mam lakier bezbarwny Spectral 505 niestety gdzie¶ wtopi³o mi dedykowany utwardzacz. Czy mo¿na zastosowaæ do tego lakieru inny utwardzacz akrylowy ?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2017-02-26, 23:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
killerx napisa³/a:
Mam lakier bezbarwny Spectral 505 niestety gdzie¶ wtopi³o mi dedykowany utwardzacz. Czy mo¿na zastosowaæ do tego lakieru inny utwardzacz akrylowy ?

Nie polecam je¶li chcesz unikn±æ ewentualnych problemów
wiesz jak mówi± : ... chytry traci dwa razy ....
tak¿e zalecam stosowanie takiego utwardzacza jaki przewidzia³ producent lakieru
 

Nemesis100
Wys³any: 2017-02-28, 19:42   
0
UP DOWN

Posty: 9
Koledzy szybkie nie za m±dre pytanko. Mianowicie czy je¿eli filtr sufitowy ma przepuszczalno¶c 900m3/h to nie zaleznie jak du¿y dam wentylator nadmuchowy i wyci±gowy gdy dam 1m2 to nadal bêdzie tylko 900m3/h czy jestem w b³edzie. Oraz ile powinno byc wt³aczane powietrz aby by³a dobra opadalno¶æ w kabinie. Aha i jeszcze jedno wiem ¿e polecane s± filtry app ale one maja w³a¶nie 900 m3/h a co powiecie o tym filtrze ma wiêksz± przepuszczalno¶æ czy zatem nie da wiêcej powietrza Filtr sufitowy FGR-600G EU5. Dzieki serdeczne za szybk± odp.
Pozdrawiam.
_________________
Biuro rachunkowe BRoro Pu³tusk Us³ugi rachunkowe BRoro Pu³tusk Us³ugi ksiêgowe BRoro Pu³tusk
 

KK 
Wys³any: 2017-02-28, 21:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
900m3/h na 1m2.
_________________

 
 

Nemesis100
Wys³any: 2017-03-01, 10:30   
0
UP DOWN

Posty: 9
KK napisa³/a:
900m3/h na 1m2.

OK tak te¿ mysla³em. Mo¿ecie mi podrzuciæ jaki¶ wzór jak policzyæ ile powinienem dostarczyæ powietrza a co za tym idzie jak± powinien zajmowaæ powierzchniê filtr sufitowy, ¿eby doprowadziæ do zadowalaj±cej opadalno¶ci.
Z góry serdeczne dzieki za udzielone rady i podpowiedzi.
_________________
Biuro rachunkowe BRoro Pu³tusk Us³ugi rachunkowe BRoro Pu³tusk Us³ugi ksiêgowe BRoro Pu³tusk
 

KK 
Wys³any: 2017-03-02, 00:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Do zadowalaj±cego opadu a nie opadalno¶ci.
Je¶li robisz w pseudo kabinie czyli norze, to jak zrobisz opad jak w kabinie, braknie grzania w ca³ej wsi na to. Na ten przedmuch.

Max 6-7 ty¶ m3/h jak w norze, a mo¿e i mniej. Ogrzanie takiego przep³ywu powietrza = nagrzewnica za 10 ty¶ z³ na olej opa³owy.
Jak masz pomieszczenie np 8x4 to rób minimum 3x4m aktywnego sufitu. Najlepiej ca³y, ale w norze nie wiem po co.
_________________

 
 

karol3829
Wys³any: 2017-03-25, 16:16   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam . Remontuje swoje auto . Wypiaskowa³em i polakierowa³em komorê silnika i ca³e zawieszenie . Teraz zaczynam robiæ podwozie . Nigdzie nie mogê znale¼æ jak pozbyæ siê rdzy z ³aczeñ blach ( pomiêdzy blachami ) . Chcia³bym to zrobiæ raz a dobrze. My¶la³em o dwóch sposobach :
1.Wypiaskowaæ na to Novol 360 i w profile zamkniête wpu¶ciæ wosk Hammerite (du¿± ilo¶æ )
2. Rozwierciæ zgrzewy wypiaskowaæ cale elementy , epoksyd , wspawaæ z powrotem i Wosk
Nie u¶miecha mi siê zbytnio druga opcja , poniewa¿ musia³bym rozebraæ prawie pó³ karoserii .
Nie jestem te¿ pewien czy samo wypiaskowanie i epoksyd da rade . Proszæ o rade
 

grzech25
Wys³any: 2017-03-28, 10:29   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam, zakupi³em peugocika 206 z "drobn±" wad± - z maski z³azi klar :(
Pytanie: zetrzeæ go do równego papierem i prysn±æ sprayem 2k czy, zetrzeæ i oddaæ do lakiernika, czy tylko wykrêciæ i zanie¶æ lakiernikowi.
Pierwsza opcja ok 100pln, a ile lakiernik mo¿e wzi±æ za po³o¿enie klaru?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2017-03-28, 22:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
grzech25 napisa³/a:
zakupi³em peugocika 206 z "drobn±" wad± - z maski z³azi klar


grzech25 napisa³/a:
zetrzeæ go do równego papierem i prysn±æ sprayem 2k

Jak auto jest ju¿ do¶æ "s³abe wizualnie" tzn. poobijane rdza wychodzi itd
to popryskanie tej maski sprayem jest bez ¿adnego uszczerbku dla takiego auta ...


Natomiast je¶li auto bardzo dobrze siê prezentuje wizualnie i tylko ta maska szpeci wygl±d
tego Peugeota to proponuje jedyne wg mnie wyj¶cie :
grzech25 napisa³/a:
oddaæ do lakiernika,
:tak:
 

bezimienny
Wys³any: 2017-04-05, 18:03   
0
UP DOWN

Posty: 35
Panowie czy gazowanie lakieru bezbarwnego wystêpuje tylko jako igie³kowanie czy mo¿e wygl±daæ jak du¿a ilo¶æ malutkich b±belków ? Ostatnio co¶ takiego wysz³o mi na masce i dachu i nie chcia³bym ¿eby znowu siê to powtórzy³o.... :help:
 

Eytan
Wys³any: 2017-04-15, 11:30   
0
UP DOWN

Posty: 12
Posiada kto¶ cykline z festoola ? Nadaje siê to do wyciêcia wiêkszej ilo¶ci wtr±ceñ czy tylko na warunki kabinowe ? Oczywi¶cie mówi±c wiêkszej ilo¶ci nie mam na my¶li gar¶ci piachu na elemencie ;)
 

kalbi 
Wys³any: 2017-04-15, 13:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Eytan napisa³/a:
Posiada kto¶ cykline z festoola ? Nadaje siê to do wyciêcia wiêkszej ilo¶ci wtr±ceñ czy tylko na warunki kabinowe ? Oczywi¶cie mówi±c wiêkszej ilo¶ci nie mam na my¶li gar¶ci piachu na elemencie ;)

posiadam z Mirki ale domniemam, ¿e zbytnio nie ró¿ni siê. Szczerze to wiêkszo¶æ czasu le¿y nieu¿ywana, czasem siê przydaje na grubszego ¶miecia jak wpadnie, normalnie usuwam wtr±cenia z maszynki kovaxem 1200. Musisz pamiêtaæ aby wyci±æ wtr±cenie tym ustrojstwem to lakier musi byæ suchy bo inaczej wyrwiesz wtr±cenie a¿ do bazy
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group