Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Baby96
Wys³any: 2016-06-17, 13:13   
0
UP DOWN

Posty: 11
a wiêc by³em dzisiaj w sklepie z lakierami powiedzieli mi ze nie maja podk³adu który mogê k³a¶æ mokre na mokre. Doradzili mi ¿ebym pomalowa³ kolorem to bez matowienia i bez odt³uszczania podk³adu. Co o tym my¶licie?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2016-06-17, 13:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Baby96 napisa³/a:
Co o tym my¶licie?

¯e sobie robisz z nas tutaj jaja ....
 

Baby96
Wys³any: 2016-06-17, 14:00   
0
UP DOWN

Posty: 11
nie tak mi powiedzieli. Przed chwil± by³em w nowo otwartym sklepie z lakierami i dosta³em novol protect 330 podobno mogê nim malowaæ mokre na mokre jak i normalnie. To prawda?
 

Baby96
Wys³any: 2016-06-17, 14:58   
0
UP DOWN

Posty: 11
Edit:
Baga¿nik bêdê malowa³ mokre na mokre a jak my¶licie b³otnik tak samo czy ju¿ normalnie?
 

kalbi 
Wys³any: 2016-06-17, 15:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Protect 330, wersja mokre/mokre 5:1 i 60% rozp (tin850) - kurde czy tak ciêzko poszukaæ karty tech produktu?, zajê³o mi to 5 sec.
_________________

 
 

Baby96
Wys³any: 2016-06-17, 16:00   
0
UP DOWN

Posty: 11
musi byæ w³a¶nie ten czy obojêtnie jaki rozpuszczalnik akrylowy? A mokre na mokre dysza 1.4 z tego co znalaz³em? I czy malowaæ b³otnik i kawa³ek tylnego pasu mokre na mokre czy lepiej nie? Z tylnym pasem nie musia³ bym siê mêczyæ bo te¿ ciê¿ko go bêdzie papierem przejechaæ.
 

Piridais
Wys³any: 2016-06-18, 20:53   
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam, app r stop czy musi byæ reaktywny na b³otnik? Jak tak to jaki? (amatorska naprawa)
 

misias
Wys³any: 2016-06-21, 15:36   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
Piridais, Kup sobie epoksyd 1:1,kup sobie ma³e puszki bo tego nie zu¿yjesz.gold car,troton,4w,takie robi±.
 

Piridais
Wys³any: 2016-06-21, 23:01   
0
UP DOWN

Posty: 2
misias dziêki za bezproblemow± odpowied¼, pozdrawiam
 

piwo76
Wys³any: 2016-06-23, 20:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 176
Witam. Dzi¶ o 15.00 po³o¿y³em 1 pe³n± warstwê akrylu-pech chcia³ ¿e brak³o materia³u i reszta bêdzie na jutro.Trzeba bêdzie to matowaæ czy normalnie na t± warstwê.Kolega mówi³ ze do 24 godzin mo¿na ¶mia³o bez matowania....co wy na to?
 

kalbi 
Wys³any: 2016-06-23, 20:37   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
piwo76 napisa³/a:
Witam. Dzi¶ o 15.00 po³o¿y³em 1 pe³n± warstwê akrylu-pech chcia³ ¿e brak³o materia³u i reszta bêdzie na jutro.Trzeba bêdzie to matowaæ czy normalnie na t± warstwê.Kolega mówi³ ze do 24 godzin mo¿na ¶mia³o bez matowania....co wy na to?
mo¿esz waliæ, po³±czy siê
_________________

 
 

piwo76
Wys³any: 2016-06-23, 20:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 176
ok.dziêki
 

Citysir
Wys³any: 2016-06-24, 16:09   
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam, chcia³bym prosiæ was o pomoc w wyborze kompresora, bêdzie to mój pierwszy sprzêt na którym bêdê siê uczy³ zastanawia³em siê miêdzy airpress
airpress
Lub trochê do³o¿yæ do makteka bo nawet dobre opinie na necie s±

Sky100
By³bym wdziêczny za pomoc. Pozdrawiam
 

Przemek 
Wys³any: 2016-06-24, 17:13   
0
UP DOWN
Przemek


Pomóg³: 4 razy
Posty: 514
Sk±d: Szczecin
Wiadomo chiczyk to loteria.
_________________
Tym siê zajmujê
http://piaskowanieszczecin.pl/
http://akwarium.szczecin.pl/
 

Citysir
Wys³any: 2016-06-24, 19:52   
0
UP DOWN

Posty: 2
Hmmm czyli cokolwiek wezmê mo¿e siê okazaæ kicha?
 

rider510
Wys³any: 2016-06-24, 20:10   
0
UP DOWN

Posty: 6
Witam. Genrock 600 + utwardzacz standard 600 + rozpuszczalnik szybki deeber 10% . Schnie clar ju¿ 26h i nadal miêkki w dotyku. Bez rozpuszczalnika suchy w dotyku po 5h po 8h ciê¿ki strasznie w obróbce, po³ysku zero. temp oko³o 30 stopni. Nie lakierujê pierwszy raz clarem ale g³ównie MS ami lakierowa³em i lakier suchy w dotyku jest po oko³o 3h.
 

GMC
Wys³any: 2016-06-24, 20:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
rider510 napisa³/a:
Genrock 600 + utwardzacz standard 600


O ile to nie pomy³ka w pisaniu to zmiesza³e¶ utwardzacz z utwardzaczem :roll:
 

rider510
Wys³any: 2016-06-24, 22:19   
0
UP DOWN

Posty: 6
General 6000 z utwardzaczem standardowym :)
 

Marcino 
Wys³any: 2016-06-27, 09:18   
0
UP DOWN

Posty: 218
Sk±d: okolice Tczewa
Citysir napisa³/a:
Witam, chcia³bym prosiæ was o pomoc w wyborze kompresora, bêdzie to mój pierwszy sprzêt na którym bêdê siê uczy³ zastanawia³em siê miêdzy airpress
airpress
Lub trochê do³o¿yæ do makteka bo nawet dobre opinie na necie s±

Sky100
By³bym wdziêczny za pomoc. Pozdrawiam

We¿ tego makteka - to jest na pompie ABAC dwut³okowej wiêc jest ok.
 

Marcino 
Wys³any: 2016-06-27, 12:58   
0
UP DOWN

Posty: 218
Sk±d: okolice Tczewa
Ma kto¶ na uwadze temat jak dok³±dnie docinaæ reparturkê na tylne nadkole. A mo¿e napisze kto¶ krok po kroku jak to zrobiæ zeby siê nie narobiæ i nie spieprzyæ....
 

magister_123
Wys³any: 2016-06-27, 17:43   
0
UP DOWN

Posty: 16
Marcino, Tu nie ma wielkiej logiki. Przyk³adasz reperaturkê do b³otnika. Odrysowujesz jej kszta³t markerem. Wycinasz i wspawujesz. Szczelina (ju¿ po wyciêciu uszkodzonego b³kotnika) po miêdzy reperaturk± a karoseri± powinna wynosiæ oko³o 1mm (spaw musi tam ''wp³yn±æ''). Gdy pospawasz bez szczeliny istniej du¿e prawdopodobieñstwo ¿e podczas szlifowania reperaturka odpadnie.
 

sawmaster 
Wys³any: 2016-06-27, 18:23   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
magister do czo³a czy na zak³adkê wg Ciebie?
 

magister_123
Wys³any: 2016-06-27, 18:46   
0
UP DOWN

Posty: 16
Najszybciej i najpro¶ciej to do czo³a.
Je¿eli na zak³adkê to koniecznie z felcem. Ale bardzo czêsto felc nie wszêdzie mo¿na zrobiæ bo przeszkadza inna blacha. Dla tego do czo³a wygrywa.
 

bezimienny
Wys³any: 2016-06-28, 14:33   
0
UP DOWN

Posty: 35
Panowie na lakierowanie ca³o¶ciowe op³aca siê braæ bazê z glasurit'u czy nie ma to sensu i wzi±æ z Challenger'a ? Chyba raczej nie z Profix'a ?
 

kalbi 
Wys³any: 2016-06-28, 20:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
bezimienny napisa³/a:
Panowie na lakierowanie ca³o¶ciowe op³aca siê braæ bazê z glasurit'u czy nie ma to sensu i wzi±æ z Challenger'a ? Chyba raczej nie z Profix'a ?
najlepiej wybraæ podk³ad bazê oraz bezbarwny jednego producenta i nie ¿a³owaæ na materia³ach.
_________________

 
 

Trzupkins
Wys³any: 2016-06-29, 00:35   
0
UP DOWN

Posty: 4
Panowie, mam na lakierze kilka odprysków. Takie 3x3mm. Chcia³bym to zrobiæ zaprawk± t± tak± z pêdzelkiem co wygl±da jak lakier do paznokci. Jednak niektóre odpryski s± rude (rdza). Chcia³bym to zrobiæ tak aby ta rdza nie wyrz±dzi³a mi kiedy¶ szkód. W jaki sposób "odkaziæ" i zabezpieczyæ tak ma³y obszar? Wed³ug mnie niestety je¶li chcia³bym oczy¶ciæ rdzê, musia³bym oszy¶ciæ wiêkszy obszar ni¿ sam odprysk a wtedy pêdzelek nie wchodzi w grê. Jakie s± sposoby pozbycia siê takich odprysków?
 

Marcino 
Wys³any: 2016-06-29, 11:10   
0
UP DOWN

Posty: 218
Sk±d: okolice Tczewa
magister_123 napisa³/a:
Marcino, Tu nie ma wielkiej logiki. Przyk³adasz reperaturkê do b³otnika. Odrysowujesz jej kszta³t markerem. Wycinasz i wspawujesz. Szczelina (ju¿ po wyciêciu uszkodzonego b³kotnika) po miêdzy reperaturk± a karoseri± powinna wynosiæ oko³o 1mm (spaw musi tam ''wp³yn±æ''). Gdy pospawasz bez szczeliny istniej du¿e prawdopodobieñstwo ¿e podczas szlifowania reperaturka odpadnie.

Ok dziêki,
Zastanawia³em siê czy robiæ wycinkê tak du¿± jak jest reparaturk±, czy np zaznaczyæ kszta³t reparatury, a wyci±æ mniej tzn tyle co jest skorodowane do wyciêci± i po¿niej do tego dopasowaæ reparature.
Pacjent to Galant 1997 i mam standardowo zgnite tylne nadkola. Z tego co oderwa³em ostatnio to widaæ ze poprzedni magik da³ mi na zak³adkê.... bo widaæ stary lakier. mo¿e z felcem zrobi³...
Ja bêde doczo³owo, mam nadzieje ze nie pofaluje za bardzo:)
 

bezimienny
Wys³any: 2016-06-29, 11:14   
0
UP DOWN

Posty: 35
@kalbi , ale uwa¿asz ¿e jak po³o¿ê bazê z Challengera i bezbarwny np. General 6000 to co¶ siê bêdzie z tym dzia³o ? Jest jaka¶ kolosalna ró¿nica pomiêdzy tymi bazami ? oczywi¶cie poza cen± bo Glasurit 350 z³ a Challenger 150 z³ za litr.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2016-06-29, 11:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
bezimienny napisa³/a:
Jest jaka¶ kolosalna ró¿nica pomiêdzy tymi bazami ?

Zapewne w sile krycia jest ró¿nica dlatego tañszej bazy zu¿yjesz wiêcej ni¿ tej
"dro¿szej" firmowej aby uzyskaæ ten sam efekt
 

kalbi 
Wys³any: 2016-06-29, 20:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
bezimienny napisa³/a:
@kalbi , ale uwa¿asz ¿e jak po³o¿ê bazê z Challengera i bezbarwny np. General 6000 to co¶ siê bêdzie z tym dzia³o ? Jest jaka¶ kolosalna ró¿nica pomiêdzy tymi bazami ? oczywi¶cie poza cen± bo Glasurit 350 z³ a Challenger 150 z³ za litr.
prawdopodobnie nic siê nie stanie... napisa³em jak technicy nakazuja robiæ...
_________________

 
 

adolfone
Wys³any: 2016-07-01, 14:18   
0
UP DOWN

Posty: 58
Witam odda³em zderzak do polakierowania kwota za polakierowania 350zl, Pan lakiernik podda³ siê i odda³ mi zderzak zmatowany z takimi wadami. Czy¿by za gruba mora wysz³a i ratowa³ siê wycieciem i polerk±?

20160701_141001.jpg
Plik ¶ci±gniêto 53 raz(y) 2 MB

20160701_140950.jpg
Plik ¶ci±gniêto 37 raz(y) 1.76 MB

 

barteek933
Wys³any: 2016-07-01, 21:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
powiedz po prostu ¿e Ci nie wysz³o ....
 

adolfone
Wys³any: 2016-07-02, 01:24   
0
UP DOWN

Posty: 58
Nie porywam siê na lakierowanie zderzaka w bmw e90 wiêc daruj takie teksty, lakiernik powiedzia³ ¿e odda³ sprê¿arke do serwisu bo ona by³a przyczyn± , powiedzia³ ¿e jak bêdê oddawa³ innemu to ¿eby zmatowil i po³o¿y³ tylko bezbarwny bo lakier jest idealnie dobrany, raczej w±tpiê ¿e kto¶ bêdzie chêtny tak zrobic,dlatego pytam co by³o tego przyczyn± i nie znam siê na tym wiec nie wiem co mam powiedzieæ jak bêdê oddawa³ zderzak do lakierowania. Nie chcê tu oczerniac kolegi z lakiernik.info.pl, pieniêdzy nie chcia³ wiêc nie mam pretensji, jedynie mogê mieæ o stracony czas, ale rozumiem to ¿e móg³ nawalic sprzêt. Z reszt± je¶li nie wierzysz mogê Ci wrzuciæ screenshota z rozmowy na pw z nim na lakiernik.info.pl
 

tiwio
Wys³any: 2016-07-03, 20:20   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam
Prosze o pomoc sprawa wyglada nastepujaco mialem troche rdzy na lewym tylnym nadkolu okleilem wszystko pomalowalem i jak sciagalem tasmy to widac kanty, obrys oklejenia widac ze jest grubsza warstwa co radzicie?! gdzie popelnilem blad?! co moge teraz zrobic?!
 

kalbi 
Wys³any: 2016-07-03, 20:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
adolfone napisa³/a:
Witam odda³em zderzak do polakierowania kwota za polakierowania 350zl, Pan lakiernik podda³ siê i odda³ mi zderzak zmatowany z takimi wadami. Czy¿by za gruba mora wysz³a i ratowa³ siê wycieciem i polerk±?
powychodzi³y oczka, trzeba to szlifn±æ jeszcze trochê i mo¿liwe, ¿e sam bezbarwny pomo¿e je¶li nie ma tam innych wad.
_________________

 
 

GMC
Wys³any: 2016-07-04, 09:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
tiwio napisa³/a:
jak sciagalem tasmy to widac kanty, obrys oklejenia widac ze jest grubsza warstwa co radzicie?! gdzie popelnilem blad?! co moge teraz zrobic?!


B³±d pope³ni³e¶ w momencie jak zadecydowa³e¶ ¿e sam to zrobisz ;) mog³e¶ przynajmniej wcze¶niej poczytaæ trochê forum albo obejrzeæ co¶ na YT. Teraz musisz to zeszlifowaæ odpowiednimi papierami, poprawnie okleiæ element i lakierowaæ ponownie tak jak siê poprawnie robi zaprawki.
 

mario_a
Wys³any: 2016-07-06, 21:15   
0
UP DOWN

Posty: 6
Witam, mam do pomalowania zderzaki od golfa 3. Z tego co siê zorientowa³em to do podk³adu i bezbarwnego dodaje siê uelastyczniacz. Podk³ad jaki mam to DuPont DUXONE DX1062 ale nigdzie nie mogê zlokalizowaæ do niego uelastyczniacza tej firmy - 805R. Ponadto lakier bezbarwny to General 6000 czy do tych materia³ów mogê zastosowaæ jaki¶ inny uelastyczniacz? Pozdrawiam i dziêkujê za odpowied¼
 

kalbi 
Wys³any: 2016-07-06, 21:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
teoretycznie nie powiniene¶ dac innego uelastyczniacza, alew praktyce czêsto wygl±da to inaczej :D
_________________

 
 

mario_a
Wys³any: 2016-07-06, 22:01   
0
UP DOWN

Posty: 6
a czy w praktyce kto¶ z forumowiczów ju¿ stosowa³ tak± kombinacjê z uwzglêdnieniem tych materia³ów? Bo chyba ani Dupont ani General nie maj± w swojej ofercie ¿adnego uelastyczniacza bo w ¿adnym ze sklepów internetowych takiego nie widzia³em?
Jeszcze jedno pytanie odno¶nie podk³adu: jak wypada podk³ad wype³niaj±cy - RAPID FILLER - 4462 - GENERAL wzglêdem tego DuPont DUXONE DX1062?
 

hematol 
Wys³any: 2016-07-06, 22:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
mario_a napisa³/a:
General nie maj± w swojej ofercie ¿adnego uelastyczniacza

w generale jest :
810 (2K Gloss Plasticizer )- specjalny dodatek uplastyczniaj±cy warstwê lakieru. Niezast±piony podczas
lakierowania miêkkich tworzyw sztucznych. Nale¿y go dodaæ przed dodaniem utwardzacza i rozcieñczalnika:
- 15% w przypadku lakierowania twardych ¶rednio miêkkich tworzyw sztucznych
- 30% w przypadku lakierowania miêkkich tworzyw sztucznych
- w przypadku wiêkszej ilo¶ci wariantów skorzystaj z oprogramowania GenMix Pro
Uwaga: dodania 810 powoduje wyd³u¿enie schniêcia.
809 (2K Matt Plasticizer )- specjalny dodatek uplastyczniaj±cy warstwê lakieru. Niezast±piony podczas
lakierowania miêkkich tworzyw sztucznych. Nale¿y go dodaæ przed dodaniem utwardzacza i rozcieñczalnika:
- 15% w przypadku lakierowania twardych ¶rednio miêkkich tworzyw sztucznych
- 30% w przypadku lakierowania miêkkich tworzyw sztucznych
 

mario_a
Wys³any: 2016-07-07, 00:02   
0
UP DOWN

Posty: 6
Tylko gdzie ten uelastyczniacz mo¿na kupiæ? i jak wypada podk³ad wype³niaj±cy - RAPID FILLER - 4462 - GENERAL wzglêdem tego DuPont DUXONE DX1062? jak z obróbk± czy dobrze wype³nia czy siada czy odcina?
 

hematol 
Wys³any: 2016-07-07, 00:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
mario_a napisa³/a:
Tylko gdzie ten uelastyczniacz mo¿na kupiæ?

popytaj u Twojego dystrybutora Generala,co do lakierowania zderzaków to jednak nie jest miêkkie tworzywo i my¶lê,¿e spokojnie do klaru nie musisz uelastyczniacza dodawaæ,jak ju¿ to do podk³adu bym doda³,sam klar jest do¶æ elastyczny zderzak a¿ tak sie "nie wygina".
Takie jest moje zdanie,niech sie inni wypowiedz±. ;)
 

barteek933
Wys³any: 2016-07-07, 22:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
ja nie dodajê do niczego i mój znajomy lakiernik te¿, w sensie do zderzaków
 

dabi1990
Wys³any: 2016-07-08, 13:08   
0
UP DOWN

Posty: 12
Do³±czê siê do tematu aby nowego nie zak³adaæ. Muszê zrobiæ ma³e zaprawki tylnych nadkoli przy zderzaku. Zaprawki bêdê robiæ pêdzelkiem ze wzglêdu na ich ma³y rozmiar.

Proszê o sprawdzenie mojego planu dzia³ania.

1 - zdzieram rdze do go³ej blachy i matuje papierem 240.
2 - odt³uszczam zmywaczem do silikonu
3- k³adê podk³ad reaktywny , czekam a¿ zrobi siê matowy i k³adê na to drug± warstwê.
Podk³ad reaktywny PROTECT 340 NOVOL. Podk³ad rozrobiê z utwardzaczem , na³o¿ê pêdzelkiem.
Bez matowienia
5- odt³uszczam
6 - k³adê podk³ad akrylowy. bia³y 5+1 ECONOMY lub NOVOL PROTECT 330
7- papierek 600 i 800
8- odt³uszczam
9-k³adê bazê 2-3 warstwy sprejem lub pêdzelkiem
10- k³adê klar nieca³e 10min po ostatniej warstwie bazy
 

GMC
Wys³any: 2016-07-08, 16:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
hematol napisa³/a:
mario_a napisa³/a:
Tylko gdzie ten uelastyczniacz mo¿na kupiæ?

popytaj u Twojego dystrybutora Generala,co do lakierowania zderzaków to jednak nie jest miêkkie tworzywo i my¶lê,¿e spokojnie do klaru nie musisz uelastyczniacza dodawaæ,jak ju¿ to do podk³adu bym doda³,sam klar jest do¶æ elastyczny zderzak a¿ tak sie "nie wygina".
Takie jest moje zdanie,niech sie inni wypowiedz±. ;)


Ja te¿ rzadko dajê uelastyczniacz a na zderzaki to nigdy, jak dobry podk³ad to radzi sobie spokojnie a lakier tym bardziej ale jak siê uprzesz to nikt ci nie zabroni ;)
Z Genrocka plastyfikator to chyba ten, zapytaj w mieszalni. http://www.generalpaint.b...ies/tds/810.pdf
 

GMC
Wys³any: 2016-07-08, 16:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
dabi1990 napisa³/a:
Proszê o sprawdzenie mojego planu dzia³ania.


W zasadzie mo¿e byæ ale mo¿e siê okazaæ ¿e bez szpachlówki nie wyrównasz podk³adem, chyba ¿e to to jakie¶ niewidoczne miejsce i chodzi tylko o zabezpieczenie to OK. Pkt 5 niepotrzebny, jak ci reaktywny wyschnie czyli po ok 20-30 min to k³adziesz od razu akrylowy. Pêdzelkiem to mo¿e byæ grubiej i mo¿e nawet lepiej nie dawaj drugiej warstwy reaktywnego. On jest czerwony ale nie musi (nie mo¿e) przykryæ tym kolorem a jedynie zwil¿yæ powierzchniê.
 

misias
Wys³any: 2016-07-08, 20:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
Ja równie¿ nie u¿ywam uelastyczniacza do zderzaków,tylko podk³ad do plastiku i podk³ad akrylowy.Mam t± motodê na swoim samochodzie czarny lakier i nic siê nie dzieje ju¿ 2 rok. ;)

A tak nawiasem mówi±c gruby papierek poszed³ pod sreberko u lala.
 

mario_a
Wys³any: 2016-07-08, 21:56   
0
UP DOWN

Posty: 6
a czy ten podk³ad RAPID FILLER - 4462 - GENERAL lub ten DuPont DUXONE DX1062 waszym zdaniem móg³bym po³o¿yæ na te zderzaki bez uelastyczniacza? - czy to jest ten
Cytat:
dobry podk³ad, który sobie poradzi
bez uelastyczniacza?
 

dabi1990
Wys³any: 2016-07-09, 19:54   
0
UP DOWN

Posty: 12
GMC napisa³/a:
dabi1990 napisa³/a:
Proszê o sprawdzenie mojego planu dzia³ania.


W zasadzie mo¿e byæ ale mo¿e siê okazaæ ¿e bez szpachlówki nie wyrównasz podk³adem, chyba ¿e to to jakie¶ niewidoczne miejsce i chodzi tylko o zabezpieczenie to OK. Pkt 5 niepotrzebny, jak ci reaktywny wyschnie czyli po ok 20-30 min to k³adziesz od razu akrylowy. Pêdzelkiem to mo¿e byæ grubiej i mo¿e nawet lepiej nie dawaj drugiej warstwy reaktywnego. On jest czerwony ale nie musi (nie mo¿e) przykryæ tym kolorem a jedynie zwil¿yæ powierzchniê.




Jakbym u¿ywa³ szpachlówki to nale¿y ja po³o¿yæ po akrylu i na szpachlówkê jeszcze raz akryl, tak?
 

sawmaster 
Wys³any: 2016-07-10, 14:25   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
dabi1990 napisa³/a:
GMC napisa³/a:
dabi1990 napisa³/a:
Proszê o sprawdzenie mojego planu dzia³ania.


W zasadzie mo¿e byæ ale mo¿e siê okazaæ ¿e bez szpachlówki nie wyrównasz podk³adem, chyba ¿e to to jakie¶ niewidoczne miejsce i chodzi tylko o zabezpieczenie to OK. Pkt 5 niepotrzebny, jak ci reaktywny wyschnie czyli po ok 20-30 min to k³adziesz od razu akrylowy. Pêdzelkiem to mo¿e byæ grubiej i mo¿e nawet lepiej nie dawaj drugiej warstwy reaktywnego. On jest czerwony ale nie musi (nie mo¿e) przykryæ tym kolorem a jedynie zwil¿yæ powierzchniê.




Jakbym u¿ywa³ szpachlówki to nale¿y ja po³o¿yæ po akrylu i na szpachlówkê jeszcze raz akryl, tak?


tak, nie mo¿na dawaæ na reaktywny szpachli bo mo¿e odpa¶æ
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group